Breaking News
a:3:{s:7:"site_id";i:1;s:6:"old_id";i:613083;s:8:"site_url";s:10:"www.bzi.ro";}
Maria Magdalena Ifteni a fost pe podium la Finalele Campionatului Național de tineret și seniori de atletism, de la Pitești. Vasluianca a demonstrat că se poate duela cu senioare cu experiență, fiind prima la tineret, în proba de 10.000 m. Cu timpul de 37:59.82, sportiva pregătită de Viorica Pintilie a urcat pe cea mai înaltă treaptă a podiumului, cucerind titlul național și medalia de aur.
În a doua zi de concurs, Maria Ifteni a fost la startul probei de 5.000 de metri, unde a trecut a cincea linia de sosire, aducându-i medalia de argint la tineret.
Daca ti-a placut articolul, te asteptam si pe pagina de Facebook. Avem si Instagram. Ne poti da follow aici.
Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate
Plată sigură și protejată
Alătură-te comunității noastre de susținători
Donația ta lunară ne ajută să planificăm și să continuăm să informăm corect și echidistant
Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate
Plată sigură și protejată
Contribuția ta face diferența
Ne ajuți să rămânem independenți și să aducem informații de care ai nevoie