Ieșenii mai bifează o înfrângere. Dinamo câștigă la o diferență mică

Publicat: 29 nov. 2019

90′ Arbitrul fluieră finalul meciului.
90′ Posesie: Dinamo 46%, Poli Iași 54%.
90′ Iuliu Hatiegan de la Poli Iași este surprins în ofsaid
90′ Nicandro Breeveld e sub presiune, reușește să respingă
90′ Deian Sorescu trimite o centrare.
90′ Arbitrul îi arată cartonaşul galben lui Denis Ciobotariu pentru comportament nesportiv.
90′ Slavko Perovic părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Daniel Popa.
90′ Denis Ciobotariu de la Dinamo îl trage în jos pe Narcis Bădic
90′ Repunere pentru Poli Iași
90′ Dan Nistor șutează din afara careului, dar ratează ținta.
90′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
90′ Arbitrul de rezervă arată minutele de prelungire: 3
90′ Slavko Perovic este penalizat pentru că l-a împins pe Nicandro Breeveld
90′ Posesie: Dinamo 47%, Poli Iași 53%.
90′ Dinamo aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
89′ Andrei Cristea controlează balonul cu mâna.
89′ Rodny Lopes Cabral de la Poli Iași trimite o scăriță în careu.
89′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
88′ Poli Iași are posesia.
88′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
88′ Dinamo aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
87′ Repunere pentru Poli Iași
87′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
86′ Deian Sorescu de la Dinamo execută un corner de pe partea stângă.
86′ Deian Sorescu îşi vede un şut deviat
86′ Slavko Perovic de la Dinamo îi pasează unui coechipier.
86′ Alexandru Răuță trimite o centrare.
85′ Repunere pentru Poli Iași
85′ Mihai Popescu de la Dinamo trimite cu capul, dar mingea se duce departe de poartă.
85′ Deian Sorescu de la Dinamo execută un corner de pe partea stângă.
85′ Posesie: Dinamo 46%, Poli Iași 54%.
85′ Rodny Lopes Cabral respinge în corner.
84′ Narcis Bădic de la Poli Iași faultează, lovindu-l pe Laurențiu Corbu cu cotul.
84′ Slavko Perovic e sub presiune, reușește să respingă
84′ Andrei Cristea de la Poli Iași execută un corner de pe partea dreaptă.
83′ Ante Puljic e sub presiune, reușește să respingă
83′ Rodny Lopes Cabral trimite o centrare.
82′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
82′ ELIMINARE! După un fault tactic, Florian Loshaj primeşte cel de-al doilea avertisment
82′ Florian Loshaj de la Poli Iași îl trage în jos pe Alexandru Răuță

81′ Repunere pentru Poli Iași
81′ BARĂ! Balonul trimis cu capul de către Florian Loshaj loveşte transversala
80′ Gabriel Moura trimite o centrare.
80′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
80′ Posesie: Dinamo 47%, Poli Iași 53%.
80′ Cosmin Frăsinescu e sub presiune, reușește să respingă
79′ Gabriel Moura trimite o centrare.
79′ Dinamo aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
78′ Dinamo are posesia.
78′ Dan Nistor de la Dinamo trimite mingea în spatele apărării adverse, dar un adversar interceptează balonul.
78′ Repunere pentru Poli Iași
77′ Deian Sorescu de la Dinamo centrează, dar mingea iese în aut de poartă.
77′ Dinamo aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
77′ Poli Iași are posesia.
77′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
76′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
76′ Robert Moldoveanu părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Gabriel Moura.
76′ Dinamo încearcă să creeze o fază periculoasă.
75′ Repunere pentru Poli Iași
75′ Ovidiu Horsia părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Cosmin Bârnoi.
75′ Posesie: Dinamo 44%, Poli Iași 56%.
75′ Dan Nistor de la Dinamo trimite mingea în spatele apărării adverse, dar un adversar interceptează balonul.
74′ Dinamo încearcă să creeze o fază periculoasă.
74′ Repunere pentru Dinamo
74′ Rodny Lopes Cabral de la Poli Iași centrează, dar mingea iese în aut de poartă.
73′ Dinamo aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
73′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
72′ Iuliu Hatiegan de la Poli Iași trimite în careu, dar pasa lui e interceptată de un adversar.
72′ Riccardo Piscitelli e sub presiune, reușește să respingă
72′ Florian Loshaj de la Poli Iași execută un corner de pe partea dreaptă.
71′ Poli Iași are posesia.
71′ Dinamo are posesia.
70′ Poli Iași are posesia.
70′ Posesie: Dinamo 46%, Poli Iași 54%.
69′ Dinamo încearcă să creeze o fază periculoasă.
69′ Ovidiu Horsia de la Poli Iași intervine periculos asupra lui Alexandru Răuță
68′ Poli Iași are posesia.
68′ Repunere pentru Poli Iași
68′ Deian Sorescu de la Dinamo trimite bine în careu, dar coechiperul lui nu reuşeşte să profite.
67′ Dan Nistor de la Dinamo încearcă un un-doi cu Slavko Perovic, dar balonul este interceptat.
67′ Dinamo încearcă să creeze o fază periculoasă.
67′ Intervenție necugetată. Robert Moldoveanu îl faultează dur pe Cosmin Frăsinescu.
67′ Nicandro Breeveld e sub presiune, reușește să respingă
66′ Deian Sorescu de la Dinamo trimite o scăriță în careu.
66′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
65′ Ionut Francisc Cristea părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Iuliu Hatiegan.
65′ Posesie: Dinamo 46%, Poli Iași 54%.
64′ Denis Ciobotariu este penalizat pentru că l-a împins pe Juan Pablo Passaglia
64′ Dan Nistor de la Dinamo execută un corner de pe partea dreaptă.
64′ Deian Sorescu îşi vede un şut deviat
64′ Dinamo pleacă pe contraatac.
63′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Dan Nistor de la Dinamo i-a pus piedică lui Ovidiu Horsia
63′ Repunere pentru Dinamo
63′ Filip Mrzljak părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Alexandru Răuță.
63′ Juan Pablo Passaglia de la Poli Iași are o șansă de gol, dar lovitura sa de cap se duce pe lângă
62′ Andrei Cristea trimite o centrare.
62′ Arbitrul fluieră. Robert Moldoveanu îl atacă pe Gai Assulin de la spate și e lovitură liberă.
61′ Repunere pentru Dinamo
61′ Meciul se reia
61′ Jocul e oprit pentru că un jucător e căzut pe gazon.
60′ Șutul lui Andrei Cristea de la Poli Iași trece departe de poartă
60′ Andrei Cristea trece în dribling de adversari
60′ Șansă bună, Ovidiu Horsia de la Poli Iași taie apărarea adversă cu o pasă filtrantă.
60′ Posesie: Dinamo 47%, Poli Iași 53%.
59′ Dan Nistor îl blochează pe Ovidiu Horsia. Se dă lovitură liberă.
58′ Poli Iași are posesia.
57′ Andrei Cristea este penalizat pentru că l-a împins pe Ante Puljic
57′ Dinamo aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
57′ Didac Devesa părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Gai Assulin.
56′ Dan Nistor de la Dinamo încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
55′ După un fault tactic, Ionut Francisc Cristea primește galben
55′ Ionut Francisc Cristea de la Poli Iași îl trage în jos pe Robert Moldoveanu
55′ Posesie: Dinamo 45%, Poli Iași 55%.
55′ Ioan Filip este penalizat pentru că l-a împins pe Florian Loshaj
54′ Dinamo aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
54′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
53′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
53′ Dinamo are posesia.
52′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Slavko Perovic de la Dinamo i-a pus piedică lui Narcis Bădic
51′ Andrei Cristea de la Poli Iași este surprins în ofsaid
51′ Şutul lui Florian Loshaj este blocat.
51′ Juan Pablo Passaglia e sub presiune, reușește să respingă
50′ Posesie: Dinamo 45%, Poli Iași 55%.
50′ Laurențiu Corbu trimite o centrare.
50′ Andrei Cristea de la Poli Iași este surprins în ofsaid
49′ Poli Iași are posesia.
48′ Dan Nistor a dat pasa de gol.
48′ GOOOL! Slavko Perovic, Dinamo, înscrie cu o lovitură de cap.
47′ Dan Nistor trimite în careu din lovitură liberă
47′ Nicandro Breeveld e sub presiune, reușește să respingă
47′ Deian Sorescu trimite o centrare.
46′ Dinamo aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
46′ A început repriza a doua.

45′ S-a terminat! Arbitrul fluieră sfârşitul primei reprize
45′ Posesie: Dinamo 42%, Poli Iași 58%.
45′ Meciul se reia
45′ Arbitrul îi arată cartonaşul galben lui Laurențiu Corbu pentru comportament nesportiv.
45′ Arbitrul îi arată cartonaşul galben lui Florian Loshaj pentru comportament nesportiv.
45′ Arbitrul îi arată cartonaşul galben lui Ante Puljic pentru comportament nesportiv.
45′ Arbitrul îi arată cartonaşul galben lui Nicandro Breeveld pentru comportament nesportiv.
45′ Jocul e oprit, arbitrul vorbeşte cu jucătorii.
43′ Cum a ratat?! Florian Loshaj are o mare şansă de a marca, dar nu reuşeşte
43′ Șansă bună, Juan Pablo Passaglia de la Poli Iași taie apărarea adversă cu o pasă filtrantă.
43′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
43′ Poli Iași are posesia.
42′ Poli Iași are posesia.
42′ Ioan Filip de la Dinamo trimite mingea în spatele apărării adverse, dar portarul iese și reține.
42′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
41′ Poli Iași are posesia.
41′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
40′ Denis Rusu cere mingea
40′ Centrarea lui Denis Ciobotariu de la Dinamo e deviată.
40′ Nicandro Breeveld e sub presiune, reușește să respingă
40′ Laurențiu Corbu trimite o centrare.
40′ Posesie: Dinamo 48%, Poli Iași 52%.
39′ Repunere pentru Dinamo
39′ Cosmin Frăsinescu de la Poli Iași are o șansă de gol, dar lovitura sa de cap se duce pe lângă

39′ Florian Loshaj de la Poli Iași execută un corner de pe partea dreaptă.
39′ Ante Puljic respinge în corner.
38′ Ovidiu Horsia trimite o centrare.
38′ Poli Iași are posesia.
37′ Dinamo încearcă să creeze o fază periculoasă.
37′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
36′ Repunere pentru Poli Iași
36′ Slavko Perovic de la Dinamo centrează imprecis
36′ Dinamo aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
36′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
35′ Posesie: Dinamo 50%, Poli Iași 50%.
35′ Dinamo aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
34′ Robert Moldoveanu de la Dinamo trimite în careu, dar pasa lui e interceptată de un adversar.
34′ Dinamo încearcă să creeze o fază periculoasă.
34′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
33′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
33′ Dinamo aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
32′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
32′ Dinamo aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
32′ Filip Mrzljak de la Dinamo încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
31′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Andrei Cristea de la Poli Iași i-a pus piedică lui Robert Moldoveanu
31′ Andrei Cristea trimite în careu din lovitură liberă
31′ Intervenție necugetată. Robert Moldoveanu îl faultează dur pe Narcis Bădic.
30′ Posesie: Dinamo 49%, Poli Iași 51%.
30′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Robert Moldoveanu de la Dinamo i-a pus piedică lui Narcis Bădic
29′ Poli Iași are posesia.
29′ Denis Ciobotariu e sub presiune, reușește să respingă
29′ Florian Loshaj trimite o centrare.
29′ Poli Iași pleacă pe contraatac.
28′ Poli Iași are posesia.
27′ Poli Iași are posesia.
27′ Ionut Francisc Cristea de la Poli Iași este surprins în ofsaid
27′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
26′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
26′ Juan Pablo Passaglia e sub presiune, reușește să respingă
26′ Dan Nistor trimite o centrare.
26′ Cosmin Frăsinescu e sub presiune, reușește să respingă
26′ Deian Sorescu trimite o centrare.
25′ Dinamo încearcă să creeze o fază periculoasă.
25′ Posesie: Dinamo 55%, Poli Iași 45%.
24′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
24′ Repunere pentru Poli Iași
24′ Mihai Popescu de la Dinamo șutează din voleu, dar mingea se duce departe de poartă.
23′ Dan Nistor de la Dinamo execută un corner de pe partea dreaptă.
23′ Juan Pablo Passaglia e sub presiune, reușește să respingă
23′ Dan Nistor trimite în careu din lovitură liberă
23′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Florian Loshaj de la Poli Iași i-a pus piedică lui Dan Nistor
22′ Juan Pablo Passaglia e sub presiune, reușește să respingă
22′ Laurențiu Corbu trimite o centrare.
22′ Cosmin Frăsinescu e sub presiune, reușește să respingă
22′ Dan Nistor trimite o centrare.
21′ Repunere pentru Dinamo
21′ Juan Pablo Passaglia șutează din afara careului, dar ratează ținta.
21′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
20′ Slavko Perovic de la Dinamo este surprins în ofsaid
20′ Poli Iași are posesia.
20′ Posesie: Dinamo 56%, Poli Iași 44%.
19′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Dan Nistor de la Dinamo i-a pus piedică lui Ionut Francisc Cristea
19′ Repunere pentru Dinamo
19′ Narcis Bădic șutează din afara careului, dar ratează ținta.
18′ Slavko Perovic e sub presiune, reușește să respingă
18′ Andrei Cristea trimite în careu din lovitură liberă
17′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Ioan Filip de la Dinamo i-a pus piedică lui Ionut Francisc Cristea
17′ Mihai Popescu trimite cu capul spre poartă, dar Denis Rusu e acolo și intervine.
17′ Dan Nistor de la Dinamo execută un corner de pe partea dreaptă.
17′ Juan Pablo Passaglia respinge în corner.
16′ Deian Sorescu de la Dinamo execută un corner de pe partea stângă.
16′ Laurențiu Corbu de la Dinamo încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
15′ Posesie: Dinamo 55%, Poli Iași 45%.
15′ Repunere pentru Dinamo
15′ Șutul lui Ovidiu Horsia de la Poli Iași trece departe de poartă
15′ Florian Loshaj de la Poli Iași execută un corner de pe partea stângă.
14′ Mihai Popescu respinge în corner.
14′ Șutul lui Florian Loshaj e blocat de Riccardo Piscitelli, dar acesta nu poate reține.
14′ Florian Loshaj de la Poli Iași încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
13′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
13′ Meciul se reia
13′ Andrei Cristea este accidentat şi primeşte îngrijiri medicale pe teren.
12′ Jocul e oprit pentru că un jucător e căzut pe gazon.
12′ Rodny Lopes Cabral e sub presiune, reușește să respingă
12′ Deian Sorescu de la Dinamo execută un corner de pe partea stângă.
12′ Deian Sorescu de la Dinamo încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
11′ Şutul lui Andrei Cristea este blocat.
11′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
10′ Dinamo aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
10′ Florian Loshaj de la Poli Iași trimite mingea în spatele apărării adverse, dar un adversar interceptează balonul.
10′ Posesie: Dinamo 55%, Poli Iași 45%.
9′ Mihai Popescu este penalizat pentru că l-a împins pe Juan Pablo Passaglia
9′ Juan Pablo Passaglia e sub presiune, reușește să respingă
9′ Dan Nistor de la Dinamo execută un corner de pe partea stângă.
9′ Deian Sorescu de la Dinamo trimite în careu, dar mingea e interceptată de un adversar.
9′ Laurențiu Corbu trimite o centrare.
8′ Dinamo aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
8′ Arbitrul îi arată cartonaşul galben lui Rodny Lopes Cabral pentru comportament nesportiv.
7′ Dinamo aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
7′ Dinamo aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
7′ Riccardo Piscitelli cere mingea
7′ Narcis Bădic trimite o centrare.
6′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
6′ Dinamo aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
5′ Juan Pablo Passaglia de la Poli Iași încearcă să-i trimită cu capul unui coechipier, dar mingea e interceptată de un adversar.
5′ Florian Loshaj trimite în careu din lovitură liberă
5′ Posesie: Dinamo 47%, Poli Iași 53%.
5′ Laurențiu Corbu de la Dinamo îl trage în jos pe Ovidiu Horsia
4′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
3′ Repunere pentru Poli Iași
3′ Slavko Perovic de la Dinamo are o șansă de gol, dar lovitura sa de cap se duce pe lângă
3′ Dan Nistor trimite în careu din lovitură liberă
2′ Rodny Lopes Cabral este penalizat pentru că l-a împins pe Laurențiu Corbu
2′ Dinamo încearcă să creeze o fază periculoasă.
1′ Poli Iași are posesia.
1′ Terenul e excelent azi, facilitând execuțiile tehnice.

Echipele de start

Dinamo: Piscitelli – Ciobotariu, Puljic, Mihai Popescu, Corbu – Mrzljak, Filip – Sorescu, Nistor, Moldoveanu – Perovic
Rezerve: Straton, Grigore, Bejan, Moura, Răuță, Montini, Popa
Antrenor: Dusan Uhrin jr.

Poli Iași: Rusu – Cabral, Breeveld, Frăsinescu, Bădic – Passaglia, Loshaj – Horșia, Albis, Francisc Cristea – Andrei Cristea
Rezerve: Cobrea, Andrei Radu, Hazan, Bălan, Onea, Hațiegan, Bîrnoi
Antrenor: Mihai Teja

Stadion: Dinamo
Arbitru: Iulian Călin (Argeș) / Asistenți: Mircea Orbuleț (București) și Florin Neacșu (Argeș)