Prima pagină » Cancan ultimă oră » Activitatea zilnică care a ajutat-o pe Rona Hartner să se vindece de cancer: „Am avut doi ani să îmi revin”

Activitatea zilnică care a ajutat-o pe Rona Hartner să se vindece de cancer: „Am avut doi ani să îmi revin”

07 iul. 2022, 18:30,
în Cancan ultimă oră

Rona Hartner este una din cele mai îndrăgite actrițe de la noi din țară. Vedeta a avut parte de clipe cumplite, după ce a fost diagnosticată cu cancer. Din cauza bolii, actrița a trecut prin dureri groaznice, dar a rămas o femeie puternică și a luptat din răsputeri să se facă bine. După ce a reușit să se vindece, artista a dezvăluit ce activitate a ajutat-o să se vindece de cancer.

Rona Hartner a fost diagnosticată cu cancer la colon si ficat, în urmă cu aproximativ trei ani. Vedeta a luptat foarte mult si a trecut prin dureri mari pentru a se face bine. A reușit să se facă bine după un aproximativ un an.

Activitatea zilnică care a ajutat-o pe Rona Hartner să se vindece de cancer

Rona Hartner a apelat la o clinică din Franța pentru a face chimioterapie și a spus că totul a fost foarte greu. Cu toate că medicii i-au spus că are nevoie de șapte ani să își revină, actrița a avut nevoie doar de un an. Vedeta a spus că înotul i-a fost de ajutor.

„Chimioterapia făcută în Franța a fost foarte grea, dar am suportat tot protocolul și am avut doi ani să îmi revin. Nu am mai avut concerte, nu a mai fost haos. Se zice că de șapte ani ai nevoie ca să îți revii, dar eu am avut nevoie de un an. Pot să spun ca înotul m-a ajutat foarte mult. M-am mai îngrășat. Toată viața am fost zveltă și nu-mi stă bine slabă. La boala asta nu ai voie deloc sa slăbești. Mai bine ești mai împănată ca să poți duce. Eu fac sport pe plajă. Am toate aparatele, mi le pun într-un loc special amenajat și fac sport între doi palmieri”, a povestit actrița, pentru viva.ro.

Rona Hartner, despre divortul de Herve Camilleri

În vârstă de 49 de ani, Rona Hartner a vorbit despre divorțul de fostul ei soț. Actrița și Herve Camilleri s-au despărțit în urmă cu un an. Recent, artista a vorbit despre divorțul de fostul soț și a declarat că în prezent se simte o femeie liberă.

„Uneori, persoana care vrea să te câștige stă foarte mult cu tine. Te face foarte fericit pe tine și vrea să distrugă tot ce e în jurul tău, să te izoleze. De aceea, vezi dacă persoana cu adevărat te iubește privind cât de mult îți iubește anturajul din jurul tău și lumea din jurul tău. M-a îndepărtat de toată lumea, inclusiv de fata mea. Proiectul lui, el, tot ceea ce era, devenise prioritar. Eu am trecut pe planul doi și chiar mult mai departe”, a dezvăluit Rona Hartner, la un an de la divorț.

Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate

Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate

Articol recomandat
Accident grav pe DN22, în Constanța! Un bărbat a murit și mai multe persoane au fost rănite după impactul dintre trei mașini
Un accident grav a avut loc pe DN22, în Constanța, miercuri, 22 aprilie, pe DN22, între localitățile Săcele și Tariverde, în zona Gura Dobrogei, la kilometrul 264. În urma coliziunii dintre trei autoturisme, un bărbat și-a pierdut viața, iar alte mai multe persoane au fost rănite, unele dintre ele fiind în stare gravă. Impactul a […]
Accident grav pe DN22, în Constanța! Un bărbat a murit și mai multe persoane au fost rănite după impactul dintre trei mașini

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
23 aprilie 2026
23 aprilie 2026