Breaking News
Poliţiştii ne sfătuiesc să fim atenți la persoanele care ne bat la poartă. Și asta deoarece în judeţ s-au înmulţit hoţii care se dau drept medici epidemiologi sau angajaţi ai firmelor de dezinfecţie. Aceştia profită de epidemia de coronavirus pentru a fura din locuinţe.
„Atenţie la falşii inspectori sanitari!“, este avertismentul politiștilor care atrag atenţia că hoții se folosesc în această perioadă de epidemia de coronavirus pentru a-i înşela pe oameni. Aceștia se dau drept medici epidemiologi veniţi să dezinfecteze gospodăriile.
În realitate însă, indivizii vor să fure diverse bunuri, iar ţintele lor sunt în special bătrânii.
Impostorii merg prin sate şi pretind că sunt medici DSP. Astfel intră în casele bătrânilor şi le fură bunurile.
Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate
Plată sigură și protejată
Alătură-te comunității noastre de susținători
Donația ta lunară ne ajută să planificăm și să continuăm să informăm corect și echidistant
Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate
Plată sigură și protejată
Contribuția ta face diferența
Ne ajuți să rămânem independenți și să aducem informații de care ai nevoie