Prima pagină » Actualitate » Cât costă o noapte de cazare în hotelul lui Gică Hagi: E mai scump decât la Ibiza!
Cât costă o noapte de cazare în hotelul lui Gică Hagi: E mai scump decât la Ibiza!

Cât costă o noapte de cazare în hotelul lui Gică Hagi: E mai scump decât la Ibiza!

02 iun. 2025, 10:27,
în Actualitate

Începerea verii îi determină pe români să se gândească la vacanță și la mare. Mulți au rămas uimiți când au văzut cât costă o noapte de cazare în hotelul lui Gică Hagi. Deși turiștii sosiți la unitatea de cazare pot beneficia de anumit facilități, de la serviciul de trezire, până la acces zilnic la SPA sau cursă privată gratuită cu taxiul de la aeroport la cazare, prețurile par exagerate. Un sejur de 2 nopți, însă, ar putea fi mai costisitor față de unul în Ibiza.

Cât costă o noapte de cazare în hotelul lui Gică Hagi

Turiștii care doresc să se relaxeze la malul Mării Negre, în timpul sezonului estival, pot alege dintre o multitudine de unități de cazare. În stațiunea Mamaia, Gică Hagi se află printre vedetele care au tranzitat și spre ramura HoReCa, patronând un hotel cotat la 4 stele. Oferă turiștilor servicii premium, însă costurile nu ar fi pentru toate buzunarele.

Proprietatea dispune de mai multe facilități de care pot beneficia turiștii. Pe lângă bar, mic dejun, restaurante, zonă de plajă privată sau camere pentru nefumători, turiștii se pot relaxa și la cele 3 piscine, dar și la SPA și centrul de wellness. De altfel, turiștii au acces imediat la plajă și pot merge și la sala de fitness. Totuși, cât costă o noapte de cazare la hotelul lui Gică Hagi din Mamaia?

Turiștii plătesc câteva mii de lei pentru un sejur de 3 nopți, la hotelul patronat de Gică Hagi.

Astfel, în baza prețurilor afișate de platforma Booking, se poate observa că turistul trebuie să bifeze cel puțin 2 nopți de cazare, pentru a putea rezerva camera. De exemplu, pentru un weekend în stațiunea Mamaia, între 11 și 13 iulie 2025, la hotelul „Regelui”, un cuplu plătește 2.967 de lei pentru o cameră dublă standard fără acces la SPA. Beneficiază de mic dejun și prânz incluse.

Există și varianta de 3.490 de lei pentru 2 nopți de cazare, turiștii beneficiind de cursă privată gratuită cu taxiul de la aeroport la hotel. Practic, pentru o noapte de cazare, un cuplu plătește în jur de 1.484 de lei (prima variantă) sau 1.745 de lei (varianta cu transportul). Rezervările pot fi efectuate online.

Turiștii se pot bucura de momente de relaxare la SPA

Pentru o cameră dublă superioară, fără acces la SPA, cuplul plătește 3.222 sau 3.790 de lei. Pentru o suită standard fără acces la SPA, prețul este de 3.477 sau 4.090 de lei pentru 2 nopți de cazare. Pentru suita standard cu acces la SPA, cuplul plătește 3.732 sau 4.390 de lei, potrivit Booking.

Gică Hagi a achiziționat hotelul în anul 1999 și este cotat la patru stele. Se află printre cele mai luxoase unități de cazare de pe litoralul românesc. Hotelul se află în centrul stațiunii, în imediata apropierea a plajei.

Prețurile practicate la unitatea de cazare din stațiunea Mamaia ar putea fi considerate mai mari, față de un sejur de 2 nopți în Hawaii. Tot pe platforma Booking, între 11 – 13 iulie 2025, un sejur de 2 nopți la un hotel de 4 stele din Honolulu costă 2.281 de lei. Turiștii pot opta și pentru alte tipuri de camere. De exemplu, pentru o suită cu un dormitor, un living cu canapea extensibilă și o bucătărie, prețul este de 3.097 de lei, pentru 2 nopți, pentru 3 persoane. Astfel, mulți au rămas uimiți când au văzut cât costă o noapte de cazare în hotelul lui Gică Hagi.

Bugetul.ro
Bulgaria, umilință supremă pentru România! Țara noastră a fost exclusă definitiv din programul Visa Waiver, însă vecinii din sud vor avea acces neîngrădit peste Ocean
redactia.ro
Cine e miliardarul care a murit la polo după ce a înghițit o albină
Bugetul.ro
Adio, Parcul IOR din București în actuala formă! Primarul Robert Negoiță vrea să transforme locul de recreere din Sectorul 3 într-o oază modernă
a1.ro
Cum a fost surprinsă Mihaela Botezatu, văduva lui Silviu Prigoană, la mormântul soțului ei. Cum arată locul de veci la șapte luni
Playtech.ro
Mii de hoteluri din Turcia au fost închise. Turiştii români, sfătuiţi să verifice locaţiile în care au cazare în această perioadă
observatornews.ro
Mama lui Sebi, ucis în accidentul din 2 Mai, a leşinat în sala de judecată. Pascu, din nou în faţa instanţei
Playsport.ro
Diplomat român bătut în Rusia și evacuat de urgență. FSB este principalul...
Evz.ro
Filmul lunii pe Netflix. Un mix savuros de comedie și dramă
realitatea.net
Românii au găsit o nouă metodă de a păcăli aparatele de reciclare. Reușesc să obțină o grămadă de bani cu un singur pahar de plastic
SportpeSurse
EXCLUSIV Imagini devastatoare cu casa părintească a lui Ion Țiriac din Brașov. Locuința a ajuns o dărăpănătură în care colcăie șobolanii. Primarul orașului face declarații tulburătoare despre miliardar: ““Nu l-a interesat niciodată”
Playtech.ro
Informaţia momentului despre Traian Băsescu! Toţi aşteptau o veste bună, ce se întâmplă cu fostul preşedinte după operaţie
Dailybusiness.ro
Câți bani a câștigat Cristela în 2024. Cu ce afaceri se ocupă soția lui Călin Georgescu
RomaniaTV
Nicuşor Dan, mesaj important pentru români înaintea desemnării premierului
stiriromania.ro
Alex Marcu, sfâșiat de durere lângă sicriul Teodorei. Bărbatul își ia adio de la soție cu râuri de lacrimi
RomaniaTV
Soţia celui mai temut interlop al României tună şi fulgeră: S-ar putea să se trezească BALAURUL!
redactia.ro
Un nou accident aviatic în India. Nu există supraviețuitori
ego.ro
Am aflat secretul teribil al soacrei mele, iar acum nu știu ce să fac! Cum aș putea să îi spun soțului așa ceva!?!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`