Prima pagină » Informații utile » Caz revoltător! Doi părinți și-au tatuat copilul de un an pentru a câștiga un apartament

Caz revoltător! Doi părinți și-au tatuat copilul de un an pentru a câștiga un apartament

24 oct. 2025, 10:15,
Ionela Melinte în Informații utile

Un videoclip făcut public pe rețelele de socializare a șocat o întreagă comunitate. Doi părinți și-au tatuat copilul de un an pentru a câștiga un apartament, după care au încărcat videoclipul cu suferința acestuia pe internet. În imagini bebelușul țipă de durere în timp ce este ținut de tatăl său, iar o femeie îi scrie pe braț cuvântul „Mellstroy-Game”.

O filmare șocantă din Rusia a devenit virală pe rețelele de socializare, arătând momentul în care un cuplu își supune copilul de un an unui tatuaj, în scopul de a câștiga un apartament oferit de controversatul streamer Mellstroy, pe numele său real Andrey Burim.

Doi părinți și-au tatuat copilul de un an din disperarea de a câștiga un apartament

Controversatul streamer Mellstroy, în vârstă de 26 de ani, a lansat un concurs online destinat utilizatorilor de TikTok, promițând apartamente în valoare de peste 45.500 de lire sterline celor care realizează cele mai scandaloase videoclipuri de promovare pentru proiectul său asociat unui cazinou.

Din disperarea de a câștiga un apartament, un cuplu a ales să-și tatueze copilul de doar un an, făcând filmarea publică pe rețelele de socializare. În clip, tatăl ține cu forța copilul care plânge necontrolat, în timp ce o tatuatoare îi scrie pe braț cuvântul „Mellstroy-Game”. Mama copilului, cea care a filmat scena, explică faptul că familia este copleșită de datorii și trăiește cu chirie de 3 ani, motiv pentru care a decis să participe la competiție.

„Am decis să participăm la acest concurs. Nu știam cum să te surprindem, Mellstroy, așa că am hotărât să-i facem un tatuaj copilului nostru de un an. Locuim cu chirie de 3 ani și nu ne permitem să cumpărăm un apartament. Suntem până peste cap în datorii. Ne-am dori să câștigăm acest concurs”, a spus mama copilului în videoclipul făcut public.

Gestul a provocat imediat reacții puternice în mediul online, mulți internauți fiind șocați de cruzimea imaginilor. În scurt timp, filmarea a devenit virală, iar utilizatorii s-au împărțit între cei care consideră că tatuajul este real și cei care cred că scena ar fi fost regizată pentru atenție și vizualizări.

Streamerul Mellstroy, care se bucură de o popularitate uriașă pe rețelele sociale având peste 7,6 milioane de urmăritori, a anunțat că va cumpăra câte un apartament pe zi pentru urmăritorii a căror videoclipuri vor fi aprobate de el și de echipa sa.

„Voi cumpăra un apartament pe zi pentru fiecare urmăritor care îmi place mie sau echipei mele. Luna aceasta vom cumpăra cel puțin 30 de apartamente, la 5 milioane de ruble fiecare”, a declarat acesta cu mândrie.

Aceste promisiuni au alimentat o adevărată competiție online, determinând mulți participanți să recurgă la gesturi extreme pentru a atrage atenția influentului streamer.

 Autoritățile ruse au cerut anchetă penală

Ekaterina Mizulina, șefa Ligii Internetului Sigur din Rusia și cunoscută drept „gardianul moral al Kremlinului”, a reacționat dur la imaginile virale, cerând deschiderea imediată a unei anchete penale.

„S-a atins fundul gropii. O familie și-a tatuat copilul de un an pentru a participa la un concurs de promovare a unui cazinou. Tatuajul poate că nu este real, dar bebelușul plânge pe tot parcursul videoclipului. Vom trimite materialele Comitetului de Investigații”, a declarat Ekaterina Mizulina.

Ekaterina Mizulina l-a acuzat pe Mellstroy că a lansat un concurs huliganic pentru a promova un cazinou online.

„Escrocul Mellstroy a lansat un concurs huliganic pentru a-și promova cazinoul online. Participanții pot face orice vor pe cameră, atâta timp cât videoclipul devine un trend pe TikTok. Singura cerință este să includă un link către cazinou”, a susținut Ekaterina Mizulina.

Oficiala a avertizat că acest tip de competiții online îi împinge pe oameni disperați la comportamente periculoase și acte de auto-vătămare.

„Mii de adolescenți și chiar adulți din toată țara își rup pașapoartele, își rad capetele, vandalizează proprietăți și chiar își dau foc. Situația se agravează pe zi ce trece, iar videoclipurile devin tot mai brutale și absurde, totul din cauza premiilor mari promise de acest escroc”, a spus Ekaterina Mizulina.

Șefa Ligii Internetului Sigur din Rusia este complet revoltată de șituație și acuză autoritățile.

„Ce rost mai are Codul Penal al Rusiei dacă nu funcționează deloc? Cine va fi tras la răspundere pentru implicarea copiilor în acte antisociale și pentru consecințele asupra vieții și sănătății lor?”, a întrebat Ekaterina Mizulina.

Astfel, doi părinți și-au tatuat copilul de un an pentru a câștiga un apartament, iar autoritățile nu au confirmat dacă a fost deschisă o anchetă penală în acest caz.

Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate

Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate

Articol recomandat
FOTO Salariile medicilor ar putea fi stabilite în funcție de performanță! Ce schimbări anunță ministrul Sănătății
Salariile medicilor ar putea fi stabilite în funcție de performanță și de volumul real de activitate, nu doar după vechime sau statut profesional. Ideea a fost prezentată de ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, într-un demers ce vizează reorganizarea și plata gărzilor medicale. Măsura, anunțată public la începutul lunii februarie 2026, urmărește să reducă discrepanțele dintre munca […]
Salariile medicilor ar putea fi stabilite în funcție de performanță! Ce schimbări anunță ministrul Sănătății

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
27 martie 2026
27 martie 2026