Prima pagină » Cancan » Cristina Cioran și-a dorit foarte mult copii. Cu ce probleme se confruntă fetița născută prematur

Cristina Cioran și-a dorit foarte mult copii. Cu ce probleme se confruntă fetița născută prematur

22 iul. 2021, 10:40,
în Cancan

Vedeta TV Cristina Cioran, care și-a dorit foarte mult copii, a născut prematur la sfârșitul săptămânii trecute, după o sarcină dificilă. În mod normal, aceasta ar fi trebuit să nască în septembrie, doar că micuța Ema a venit pe lume după doar 7 luni de sarcină. Mai mult, Cristina Cioran și-a îndemnat fanii să se roage pentru fiica ei.

Vedeta, care va împlini 44 de ani sâmbătă, 24 iulie 2021, a devenit mamă în urmă cu cinci zile. Aceasta a postat, cu ochii în lacrimi, un filmuleț pe contul de Instagram, în care îi ruga pe toți cei care o urmăresc să se roage pentru fiica ei. Acum, Cristina Cioran a fost externată, astfel că proaspăta mămică a plecat acasă alături de iubitul său. Cu toate acestea, fetița sa, care s-a născut prematur, a rămas în spital deoarece trebuie să stea în incubator.

Ce spunea Cristina Cioran despre copii

Cristina Cioran, în vârstă de aproape 44 de ani, trăiește o frumoasă poveste de dragoste cu Alexandru Dobrescu. Chiar dacă bărbatul este cu șapte ani mai mic decât ea, amândoi sunt foarte fericiți și abia așteptau să devină părinți. Oricum, odată cu nașterea fetiței, frumoasa blondină se declară foarte împlinită și abia așteaptă ca micuța ei să depășească problemele. Acum, cuplul Cioran – Dobrescu are doi copii, deoarece iubitul vedetei mai are un băiat dintr-o relație anterioară.

„Alex oricum mai are un băieţel, care va fi alături de noi oricum… Alex e perfect cu băieţelul lui. E exact cum trebuie… Băiatul este iubăreţ, se ataşează foarte tare, n-ai cum să nu-l adori. Va face ravagii când va mai creşte. E foarte drăgălaş şi un copil foarte bun, cuminte, stă destul de mult la noi”, a precizat Cristina Cioran.

Actrița mai susține că Alexandru Dobrescu e un tată perfect pentru micuțul său, iar de asemenea ea are o relație foarte bună cu el și se înțeleg de minune.

Cristina Cioran a fost externată

Cristina Cioran a ajuns acasă de la spital, dar nu și fetița ei. Fiica vedetei a trebuit să rămână în spital pentru a fi ținută sub supravegherea medicilor. Motivul este chiar nașterea prematură și faptul că micuța nu este suficient de dezvoltată încât să poată fi luată acasă. Referitor la acest subiect, iubitul Cristinei a fost cel care a făcut primele declarații. Alexandru Dobrescu a spus că iubita sa este bine, iar fetița lor se află într-un incubator și că starea de sănătate este una stabilă.

„Cristina este bine. Nu aș putea să zic că a trecut printr-o cumpănă a vieții. Pentru că nu este nici prima, nici ultima femeie care a născut sau care o să nască prematur. Fetița este bine acum, este la incubator. Am avut emoții, este un lucru normal, însă eu eram deja pregătit pentru că mai am un băiețel de cinci anișori deja. Știu ce mă așteaptă”, a declarat iubitul Cristinei Cioran.

Alexandru Dobrescu a mai spus că cea mică are o greutate de două kilograme și că va mai trebui să stea în spital încă două săptămâni. El a spus că cea mică va fi botezată în iarna acestui an. Totodată, Cristina Cioran este încrezătoare că se va descurca cu cei doi copii și totul va fi bine.

Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate

Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
15 decembrie 2025
15 decembrie 2025
Articole similare
Ninja de Iași: Claudiu, un individ care s-a uitat probabil prea mult la filme, a pus mâna pe o sabie katana și a intrat în curtea vecinilor, căutându-i să le taie capul. Iată cum s-a terminat totul 
02:00
FOTOEXCLUSIV Ninja de Iași: Claudiu, un individ care s-a uitat probabil prea mult la filme, a pus mâna pe o sabie katana și a intrat în curtea vecinilor, căutându-i să le taie capul. Iată cum s-a terminat totul 
El este șoferul care a spulberat-o pe femeia aflată pe trecerea de pietoni în Baza 3. Avea permis de conducere de anul trecut și l-a avut suspendat pentru viteză: „Conducea ca disperatul”
02:00
FOTOVIDEOEXCLUSIV El este șoferul care a spulberat-o pe femeia aflată pe trecerea de pietoni în Baza 3. Avea permis de conducere de anul trecut și l-a avut suspendat pentru viteză: „Conducea ca disperatul”
După ce i-a dat contracte prin încredințare directă de peste un milion de lei, primarul din Podu Iloaiei, Ioan Alexa, schimbă strategia! La licitația pentru renovarea energetică a blocurilor doar preferatul PNL a depus oferta
02:00
FOTO După ce i-a dat contracte prin încredințare directă de peste un milion de lei, primarul din Podu Iloaiei, Ioan Alexa, schimbă strategia! La licitația pentru renovarea energetică a blocurilor doar preferatul PNL a depus oferta
O fostă educatoare supraviețuiește în frig și întuneric. Gabriela Nistor: „Plâng în fiecare zi, dar acum, în perioada asta, e mai greu”
02:00
FOTOVIDEO O fostă educatoare supraviețuiește în frig și întuneric. Gabriela Nistor: „Plâng în fiecare zi, dar acum, în perioada asta, e mai greu”
O nouă premieră se joacă pe scena Teatrului Național Iași: „Casa cu stihii” – o dramă psihologică axată pe pierderea echilibrului
02:00
O nouă premieră se joacă pe scena Teatrului Național Iași: „Casa cu stihii” – o dramă psihologică axată pe pierderea echilibrului
Tragedie într-o familie din Iași! Un tânăr, în vârstă de 17 ani, a murit în condiții suspecte la o fermă. Patronul Constantin Aneculăesei: „Asta te freacă grija pe tine”
02:00
FOTOVIDEO Tragedie într-o familie din Iași! Un tânăr, în vârstă de 17 ani, a murit în condiții suspecte la o fermă. Patronul Constantin Aneculăesei: „Asta te freacă grija pe tine”
Un nou împrumut pe capul ieșenilor! Primarul Mihai Chirica vrea peste 22 de milioane de euro pentru finalizarea unor proiecte din municipiu
02:00
Un nou împrumut pe capul ieșenilor! Primarul Mihai Chirica vrea peste 22 de milioane de euro pentru finalizarea unor proiecte din municipiu
Fermierii din Iași au primit sume importante, în ultimele două săptămâni, de la APIA. Plăți de peste 3 milioane de euro către beneficiari
02:00
Fermierii din Iași au primit sume importante, în ultimele două săptămâni, de la APIA. Plăți de peste 3 milioane de euro către beneficiari
Alimentul nelipsit de pe masa de Crăciun, mai scump anul acesta. Comercianții vin în piețele din Iași de mai mulți ani. „Așa fac în fiecare an”
02:00
FOTO Alimentul nelipsit de pe masa de Crăciun, mai scump anul acesta. Comercianții vin în piețele din Iași de mai mulți ani. „Așa fac în fiecare an”
Apa de la Spitalul „Sf. Maria” din Iași încă nu poate fi folosită după ce a fost depistată o bacterie periculoasă! În continuare, se internează doar urgențele
02:00
Apa de la Spitalul „Sf. Maria” din Iași încă nu poate fi folosită după ce a fost depistată o bacterie periculoasă! În continuare, se internează doar urgențele