Prima pagină » Cancan » Cum a aflat Mihaela Botezatu despre moartea lui Silviu Prigoană: „Totul s-a frânt brusc”

Cum a aflat Mihaela Botezatu despre moartea lui Silviu Prigoană: „Totul s-a frânt brusc”

23 mai 2025, 13:46,
Cezar Bulgaru în Cancan

Iată cum a aflat Mihaela Botezatu despre moartea lui Silviu Prigoană. Pe 12 noiembrie 2024, lumea Mihaelei Botezatu s-a prăbușit. La doar 60 de ani, Silviu Prigoană, partenerul ei de viață timp de un deceniu, s-a stins brusc în urma unui infarct, în timp ce se afla într-un restaurant din Brașov. Momentul tragediei a fost cu atât mai dureros cu cât Mihaela era pe drum către el și mai avea doar 19 kilometri până la destinație.

Aveau planuri mari pentru Ziua Națională, urmau să serbeze împreună 1 decembrie, însă soarta le-a jucat o carte cruntă.

Cum a aflat Mihaela Botezatu despre moartea lui Silviu Prigoană

Mihaela Botezatu a povestit într-un interviu cum a aflat despre moartea partenerului său:

„A fost un moment extrem de dureros. Trebuia să ne vedem cu toții în ziua aceea pentru că urma să serbăm împreună 1 decembrie. Mai aveam doar 19 kilometri până să ajung la el, apoi am fost sunată să mi se spună… El mi-a spus în ziua aceea că nu se simte bine, dar nu aveam nicio așteptare că se va întâmpla ceva atât de tragic. Am stat la picioarele lui până a fost ridicat de medicul legist. Aveam visuri, speranțe. Totul s-a frânt brusc”

În cadrul aceluiași interviu, Mihaela Botezatu a mărturisit că Silviu Prigoană a fost nu doar partenerul ei, ci și stâlpul întregii familii. Cei zece ani trăiți împreună au fost marcați de iubire, respect și echilibru.

„Am trăit alături de Silviu zece ani de zile. Pentru mine a fost bărbatul pe care l-am iubit cu tot sufletul și pe care l-am respectat cu toată ființa mea. Toată relația noastră a fost bazată pe iubire și respect reciproc. Pentru mine și pentru familia mea, el a fost stâlpul nostru. A fost un om deosebit, care nu a cerut niciodată mai mult decât dragoste, liniște și loialitate”

Durerea pierderii și amintirile care rămân

La șase luni de la tragedie, Mihaela Botezatu a vorbit despre suferința profundă pe care o resimte:

„Cele șase luni de după au fost pline de durere și tristețe. Suferința este greu de pus în cuvinte, mai ales când pierzi nu doar un soț, ci și sprijinul tău emoțional”

În ciuda durerii, Mihaela a găsit puterea de a împărtăși cu publicul amintiri prețioase. La șase luni de la moartea lui Silviu Prigoană, ea a făcut publică o filmare emoționantă cu acesta, surprins într-un moment de liniște și eleganță.

Mihaela Botezatu a ales să păstreze discreția în ultimele luni, dar a făcut câteva apariții publice, inclusiv la Bucharest Fashion Week, unde a arătat impecabil.

În ciuda durerii, ea continuă să își trăiască viața, păstrând vie amintirea lui Silviu Prigoană și onorând legătura profundă pe care au avut-o.

Recent, s-a aflat cum a descoperit Mihaela Botezatu de moartea lui Silviu Prigoană.

Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate

Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate

Articol recomandat
FOTO Traian Băsescu trece printr-un moment delicat din punct de vedere medical! Ce a pățit fostul președinte
Traian Băsescu trece printr-un moment delicat din punct de vedere medical. Din câte se pare, situația este gravă și, potrivit apropiaților, el se află sub supraveghere medicală. Pentru public, un astfel de subiect ridică interes legitim, însă rămâne esențială păstrarea unui ton echilibrat și respectarea dreptului la viață privată. Traian Băsescu trece printr-un moment delicat […]
Traian Băsescu trece printr-un moment delicat din punct de vedere medical! Ce a pățit fostul președinte

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
14 martie 2026
14 martie 2026