Prima pagină » BZI LIVE » LIVE VIDEO – Despre provocările unei meserii apreciate în toată lumea, cu stewardesa Mădălina Akenson, într-un nou episod de #PodcastBZI!

LIVE VIDEO – Despre provocările unei meserii apreciate în toată lumea, cu stewardesa Mădălina Akenson, într-un nou episod de #PodcastBZI!

05 mai 2025, 15:53,
Redacția BZI în BZI LIVE
LIVE VIDEO - Despre provocările unei meserii apreciate în toată lumea, cu stewardesa Mădălina Akenson, într-un nou episod de #PodcastBZI!

Marți, 6 mai 2025, începând cu ora 10:00, în studioul BZI LIVE va fi prezentă Mădălina Akenson, stewardesa în Berlin. Tânăra care a studiat la Iași este exemplul unei tinere care a avut curajul să-și urmeze visul. Fiind pasionată de geografie din copilărie și dorindu-și să devină stewardesa încă din clasa a VII-a, Mădălina s-a înscris la cursurile de stewardesa la București, iar după ce le-a finalizat, în scurt timp a primit vestea mult dorită: a fost acceptată la o companie aeriană din Berlin. La doar 21 de ani și-a îndeplinit visul și a început să călătorească prin toată lumea. Această meserie a venit la pachet cu multe provocări, fiind implicată și în situații mai dificile. Despre această meserie de stewardesă, activitatea de influencer dar și ce planuri de viitor are invitata moderatoarei Raluca Costin, aflați într-un nou episod de #PodcastBZI.

Urmăritorii noștri pot adresa întrebări la rubrica comentarii, accesând www.bzi.ro sau, în direct, pe https://www.youtube.com/@bzinews. Emisiunile BZI LIVE au un real succes, fiecare producție media strângând zeci de mii de vizualizări.

Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate

Plată sigură și protejată
Alătură-te comunității noastre de susținători
Donația ta lunară ne ajută să planificăm și să continuăm să informăm corect și echidistant
Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate

Plată sigură și protejată
Contribuția ta face diferența
Ne ajuți să rămânem independenți și să aducem informații de care ai nevoie
Articol recomandat
Incident naval în Marea Neagră, în apropierea României. O navă sub pavilion Liberia a fost avariată, autoritățile iau în calcul impactul cu o dronă maritimă sau explozia unei mine
Incident naval în Marea Neagră, în Zona Economică Exclusivă a României. O navă comercială a fost avariată, iar autoritățile analizează posibilitatea unui impact cu o dronă maritimă sau a exploziei unei mine. Un nou incident naval în Marea Neagră a fost semnalat în noaptea de 23 spre 24 iulie, în apropierea graniței maritime a României. […]
Incident naval în Marea Neagră, în apropierea României. O navă sub pavilion Liberia a fost avariată, autoritățile iau în calcul impactul cu o dronă maritimă sau explozia unei mine

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
24 iulie 2026
24 iulie 2026