Prima pagină » Cancan » Diana Enache s-a despărțit de fiul lui Sorin Ovidiu Vîntu. Cei doi au o fetiță și își făcuseră planuri de nuntă

Diana Enache s-a despărțit de fiul lui Sorin Ovidiu Vîntu. Cei doi au o fetiță și își făcuseră planuri de nuntă

29 aug. 2025, 10:46,
Redacția BZI în Cancan

Diana Enache s-a despărțit de Ionuț, fiul lui Sorin Ovidiu Vîntu, după o relație de câțiva ani, când toată lumea aștepta nunta lor. Cuplul are o fetiță, pe nume Ilinca Maria, care a venit pe lume la finalul lui septembrie 2023. Unele semne ale răcirii relației celor doi apăruseră încă de anul trecut, după ce Diana Enache a șters toate pozele cu Ionuț de pe contul de socializare.

Diana Enache și Ionuț Vântu formau unul dintre cele mai frumoase cupluri din showbiz și aveau o relație de aproape șase ani. Mai mult, în urmă cu doi ani li s-a născut și fiica Ilinca Maria, care a venit pe lume la finalul lui septembrie 2023. Chiar dacă toată lumea aștepta nunta acestora, a venit acum vestea despărțirii lor, potrivit LPF.

Diana Enache s-a despărțit de fiul lui Sorin Ovidiu Vîntu

Ionuț, fiul afaceristului Sorin Ovidiu Vîntu, a anunțat în urmă cu puțin timp că nu mai formează un cuplu cu Diana, fiica lui Adrian Enache. Anunțul șoc vine la ceva vreme de la despărțire și este o surpriză pentru toată lumea, în condițiile în care cei doi au împreună o fetiță.

Afaceristul a confirmat separarea printr-un mesaj postat pe Instagram, punând astfel capăt zvonurilor care circulau încă de anul trecut. Mulți le-au ignorat însă, pentru că Ionuț și Diana formau unul dintre cele mai frumoase cupluri ale momentului.

„După o perioadă de reflecție, Diana și cu mine am decis de comun acord să mergem pe drumuri separate. Prioritatea noastră rămâne bunăstarea copilului nostru, pentru care vom continua să fim părinți dedicați și uniți. Apreciem tot ce am construit împreună și păstrăm o relație civilizată.

Vă rugăm să respectați intimitatea familiei noastre, în special pentru copilul nostru, în această perioadă de tranziție. Nu vom oferi declarații suplimentare și vă mulțumim pentru înțelegere”, a scris Ionuț Vîntu.

Diana Enache și Ionuț Vîntu au devenit părinți la finalul lunii septembrie 2023, când s-a născut fetița lor, Ilinca Maria.

Când au apărut primele zvonuri despre despărțire

Primele informații despre o posibilă separare au apărut încă din octombrie anul trecut, după ce cântăreața a șters de pe rețelele sociale toate imaginile cu partenerul ei. La acea vreme, Diana a negat speculațiile, iar Ionuț Vîntu a ales să nu comenteze situația. Acum, anunțul oficial confirmă că cei doi nu mai formează un cuplu, însă continuă să fie o echipă atunci când vine vorba despre creșterea micuței Ilinca, care va împlini doi ani la sfârșitul lunii septembrie.

Cei doi nu erau căsătoriți, însă Diana a făcut recent, chiar vara aceasta, declarații despre petrecerea care se apropia. Cu toate acestea, fiica lui Adiran Enache a exclus la acea vreme o nuntă anul acesta, motivând prin lipsa de timp.

„Avem evenimente, nu avem timp de nunți anul acesta, dar cine știe. Buchete am mai prins, dar acum să vedem. La câte nunți am cântat, cum să nu fiu pregătită? Sunt pregătită, dar toate la timpul lor”, spunea Diana Enache la începutul verii.

Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate

Plată sigură și protejată
Alătură-te comunității noastre de susținători
Donația ta lunară ne ajută să planificăm și să continuăm să informăm corect și echidistant
Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate

Plată sigură și protejată
Contribuția ta face diferența
Ne ajuți să rămânem independenți și să aducem informații de care ai nevoie
Articol recomandat
FOTO Revoltă după o cazare în Eforie Nord. Un cuplu susține că a găsit mucegai și mizerie într-un hotel de trei stele, deși a plătit 350 de lei pe noapte
Un cuplu cazat într-un hotel de trei stele din Eforie Nord susține că a găsit mucegai, praf și instalații sanitare deteriorate. Imaginile au fost publicate online, iar turiștii cer verificări din partea ANPC. Turiștii susțin că au descoperit o cameră cu numeroase probleme de igienă și întreținere, iar după ce au cerut schimbarea acesteia, spun […]
Revoltă după o cazare în Eforie Nord. Un cuplu susține că a găsit mucegai și mizerie într-un hotel de trei stele, deși a plătit 350 de lei pe noapte

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
11 iulie 2026
11 iulie 2026