Breaking News
În continuarea rubricuței de azi, babele vă mai spun câteva vorbe despre un bremar din giudeț de care nu v-am mai povestit de mult… Petrucă Doborș de la Râpițeni pozează în penălist, dar cică de ceva vreme tot cochetează cu pedeseul, implicit cu Arăgăzel Pompa. Cică vrea să treacă la roșu, chiar dacă acum, la ultima împărțeală, a primit bani frumoși. Problema de fapt și de drept e alta. Cică vrea să treacă la pedese de frica contracandidatului său. De unde e frica asta nu se știe, dar cert este că Arăgăzel a câștigat încă un bremar. Tre’ să aibă grijă unul de altul că sunt câteva interese comune… Mai povestim despre asta și în alte edițiuni…
Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate
Plată sigură și protejată
Alătură-te comunității noastre de susținători
Donația ta lunară ne ajută să planificăm și să continuăm să informăm corect și echidistant
Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate
Plată sigură și protejată
Contribuția ta face diferența
Ne ajuți să rămânem independenți și să aducem informații de care ai nevoie
Care contracandidat ? Ala care se judeca si acum pentru banii furații la inundații. Cine il mai voteaza. Sa inbogatit in cei opt ani cit a fost primar.
Să vezi câți o să treacă la AUR!!!!
Izvorane, azi e ziua limbii romane si te rog sa inveti ca sa inainte de un verb se scrie s-a!!!
Multumesc- agripina-, eu nu am decit 4 clase, atit se faceau pe vremea mea in general . Acum faceti 12 clase + facultaturi dar nu stiti nici tabla inmultirii .
Desteapta esti fata lui tata. Eu nu am decit 4 clase, atit se faceau pe vremea mea. Acum voi faceti 12 clase+ facultaturi , dar, imi pare rau ca va spun , cind le terminati nu stiti nici tabla inmutirii.