FC Argeş a remizat în meciul cu Universitatea Cluj

Publicat: 21 feb. 2020

Formaţia FC Argeş a remizat, vineri, în deplasare, scor 1-1, cu echipa Universitatea Cluj, în primul meci al etapei a XXII-a din liga secundă. Este prima partidă a anului în Liga a II-a. Oaspeţii au deschis scorul prin Blejdea, în minutul 43. Pentru Universitatea Cluj a înscris Mailat, în minutul 77. Partidele Farul Constanţa – Concordia Chiajna, CS Mioveni – Viitorul Pandurii Târgu Jiu, Sportul Snagov – Gloria Buzău, Ripensia Timişoara – Metaloglobus Bucureşti, Petrolul Ploieşti – Dunărea Călăraşi şi Pandurii Lignitul Târgu Jiu – CSM Reşiţa vor avea loc sâmbătă, meciul Csikszereda Miercurea Ciuc – UTA Arad este programat luni, iar confruntarea FC Rapid – Turris-Oltul Turnu Măgurele se va disputa marţi.