Prima pagină » Local » Fostul primar al comunei Belcești, Constantin Ciobăniță, condus pe ultimul drum

Fostul primar al comunei Belcești, Constantin Ciobăniță, condus pe ultimul drum

06 ian. 2025, 12:52,
în Local

Astăzi, 6 ianuarie 2025, este condus pe ultimul drum fostul primar al comunei Belcești, Constantin Ciobăniță. Trupul neînsuflețit este depus la Biserica Sfântul Vasile din Iași, iar la înmormântare sunt prezenți membrii familiei, prieteni și cunoștințe.

Vă aducem aminte că fostul primar a murit pe data de 3 ianuarie 2025.

„Cu inimile pline de durere, noi familia, anunțăm trecerea în neființă a iubitului nostru tată, soț, bunic, socru. A plecat dintre noi prea devreme, lăsând un gol imens în sufletele noastre. Pentru noi, familia, el a fost sprijinul de neclintit, modelul de corectitudine, dragoste și blândețe. Prin dedicarea sa, a reușit să schimbe destine, să sprijine pe cei care au avut nevoie și să transforme comuna într-un loc mai bun. Pentru prieteni și colegi, a fost un om integru, un adevărat lider, care a luptat cu dăruire pentru binele tuturor. De-a lungul anilor, a fost un exemplu de integritate, muncă asiduă și iubire necondiționată. Ne va lipsi enorm, dar amintirile și lecțiile sale vor rămâne veșnic în inimile noastre. Pentru toți cei care doresc sa-i aducă un ultim omagiu, vă anunțăm că trupul neînsuflețit va fi depus astăzi, sâmbătă 04.01, orele 16:00 la Biserica Sfântul Vasile, situată în Iași, Șoseaua Tudor Neculai nr. 21 iar slujba de înmormântare, va avea loc luni, 06.01, orele 12:30. Vă rugăm să ne păstrați în gândurile și rugăciunile voastre în aceste momente grele. Drum lin către Ceruri! Vei rămâne mereu în inimile noastre, sufletul nostru iubit!”, a transmis familia fostului primar de la Belcești.

A fost primar în perioada 2012 – 2020 şi s-a remarcat prin numeroasele inițiative inclusiv pentru sprijinul constant pe care l-a oferit cetățenilor.Printre cele mai apreciate, importante și benefice proiecte pe care Constantin Ciobăniță le-a oferit comunității belceștene putem aminti aici o construcție unică în Moldova și anume Campusul Școlar Belcești, totul a fost realizat în locul dărăpănatei grădinițe. Mai mult, Constantin Ciobăniță a reușit prin implicarea sa deosebită să reabiliteze majoritatea clădirilor lăsate în paragină, a adus un plus infrastructurii rutiere și a demonstrat că orice este posibil într-o comunitate atunci când îți dorești să faci bine!

Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate

Plată sigură și protejată
Alătură-te comunității noastre de susținători
Donația ta lunară ne ajută să planificăm și să continuăm să informăm corect și echidistant
Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate

Plată sigură și protejată
Contribuția ta face diferența
Ne ajuți să rămânem independenți și să aducem informații de care ai nevoie
Articol recomandat
FOTO Ipoteză controversată despre dispariția lui Emil Gânj. Criminalistul Gabriel-Cătălin Butoi crede că fugarul ar putea fi mort
Criminalistul Gabriel-Cătălin Butoi lansează o ipoteză despre cazul Emil Gânj. Specialistul vorbește despre operațiunile de căutare și scenariul dispariției. La un an de la dispariția lui Emil Gânj, cazul bărbatului condamnat în lipsă la detenție pe viață pentru uciderea unei femei din localitatea Miheșu de Câmpie rămâne unul dintre cele mai complexe dosare de urmărire […]
Ipoteză controversată despre dispariția lui Emil Gânj. Criminalistul Gabriel-Cătălin Butoi crede că fugarul ar putea fi mort

Comments are closed.

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
25 iunie 2026
25 iunie 2026