Breaking News
Conducerea de la Cetepeu a dat ordin: pentru orice informație se scurge din interiorul companiei, cineva va plăti. Șefii mai mici din depou sunt ochii și urechile șefimii mari, un fel de poliție secretă. Cine suflă o vorbă spre exterior se alege cu o sancțiune oficială, însă, neoficial, va avea viață grea la locul de muncă. Totul a plecat de la două tramvaie care s-au bușit tragic, după care au început să iasă la suprafață toate șmecheriile făcute prin depou. Se anunță vremuri complicate la transportul din Iași…
Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate
Plată sigură și protejată
Alătură-te comunității noastre de susținători
Donația ta lunară ne ajută să planificăm și să continuăm să informăm corect și echidistant
Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate
Plată sigură și protejată
Contribuția ta face diferența
Ne ajuți să rămânem independenți și să aducem informații de care ai nevoie
Ce să se sufle măi oameni buni ca se vede cu ochiul liber cu CTP e capusa primariei si a statului, trag de abonamentele normale sa me majoreze, dar batranii si elevii au gratuitate. Trag de muncitorime ca sa faca bani si daca nu ies calculele, mai trag si de la primarie pentru salarii si preme. Tramvaiele, autobuzele decente, putine la numar, in rest numai rable ruginite care circula cum circula prin oras, fara aer conditionat, minim de igiena, nespalate, vechi. Se vede cu ochiul liber cine sunt si ce fac, nu e nevoie de suflat vorbe.