Breaking News
Dacă tot v-au spus babele câte ceva despre cheltuieli dubioase, vă mai spun și în continuare. Luna mai a fost una foarte ploioasă, iar asfaltări prin Târg nu s-au făcut. Cu toate acestea, la Citidin s-a consumat asfalt cât într-o lună obișnuită. Se întreabă babele: oare, prin curtea cui a ajuns de data asta? Combinații ce se fac acolo, rar ți-e dat să vezi! Toți șmecherii și-au asfaltat drumuri private sau curți pe la vile din banii proștilor de contribuabili…
E clar băieții așa cum s-a mai spus pe aici ciordesc în mod organizat.Ionescu capul de tuti capi împreună cu moș Chișoarcă Teodorescu ( la 100 de ani i se termină mandatul de membru CA !!) și Cacalin Iorgas sunt cei care instigă la furturi. Băieții primesc bonusuri salariale ridican 7000 – 8000 euro / lună de parcă ar face autostrăzi, pasaje, viaducte ( incredibil cât bănet ) și pun asfalt la dezvoltatorii imobiliari după comenzile venite de la Chirică. Lucrările se fac noaptea toți sunt mânjâti unii mai mult alții mai puțin. Apoi interesant e cum se decontează. Situații de lucrări fictive întocmite de șefii de formații care dau bonuri la magazioner de material și apoi sunt tăiate facturi la primărie care decontează ( fără a verifica pe teren ) din banii ieșenilor asfaltul la imobiliari ce la rândul lor ridică prețul la apartamente sub motiv ca îți dă curte cu parcare asfaltată și marcaje . Se fură pe față nimeni nu deranjează pe nimeni.
Se fură în grup organizat de ani de zile,se știe peste tot ( DNA. DICOT crima organizată et. ) dar se pune batista pe țambal.
Cum crede cineva ca Ionescu , Iorga și Teodoreasca pot face combinații murdare fără “ ajutorul “ șefilor de formații, șefilor de secție, șefilor de la mecanizare,gestionarilor,chiar a unei părți din muncitori??? Totul se face mână-n mână unii iau mai mult alții mai puțin cașcaval, unii au alte drepturi preferențiale ( salarii, angajări ) alții sunt lăsați să fure motorina,balast, frezat … toți sunt șantajați și astfel de zeci de ani se fură banul
public în mod barbar fără ca organele să intervină .
Săptămâna asta îi luăm pe sus. Începem cu șoferii cărăuși care vând motorină la 2 Băieți și piața Chirilă , care transportă asfaltul în cartiere rezidențiale,care vând balast prin Tg Frumos ,apoi continuăm cu gestionarii care au lipsuri în gestiune dar promisiuni ca vor fi scăzuți cu situații de lucrări,apoi cu cei de la stația de asfalt care fură la rețetă ,apoi cu inginerii mafioți care umfla situațiile de lucrări ca să dea bonuri la gestionari să se scadă … După ce îi ridicăm pe ăștia mergem la octetul de șefi ( directori, producție,mecanizare,tehnic …) Unitatea asta trebuie închisă e principala sursă de furt a banului public din bugetul local !
Aici multi spun de toate pentru toti dar pe hartie nu a scris nimeni nimic, altfel sigur erau luati la intrebari de mult. Restul e can can.
ești sigur? vezi ca ești pe lista,ai furat și tu inginerule pe borâte !
Strict autentic,acum câteva minute Iorgu a venit val vârtej și a început să zbiere “ ți-am spus să dai curvele afară,le protejezi…mă duc direct la Mihai și pe mine să nu mai conteze,ajung la pușcărie cu voi !!!)
Hopaaaa, mai Iorgu da mergi tu la Mihai cu demisia din CA la Salubris ( unde te-a pus cumătru Cătă …ca să fedanzezi licitațiile ) și din cea de șăf de aprovizionare de 30 de ani la Citadinus ! Aaaaa, nu ai curaj ? Te dai zglobiu cu conturi grase și viloaie fără număr,fără număr? Da pe mă-ta nu vrei să o dai afară? Lasă nu mai avea tu grijă curvelor ca o curva mai mare ca tine zău ca nu este !