Reprezentanții AJOFM Iași au anunțat că au fost luate măsuri pentru ca indemnizațiile de șomaj și alte beneficii acordate persoanelor fizice să fie achitate în avans, înainte de Sărbătorile Pascale. Sumele vor fi virate în conturile bancare sau trimise prin mandat poștal, în funcție de opțiunea fiecărui beneficiar, astfel încât banii să ajungă cât mai repede la oameni.
„Plata în avans a indemnizațiilor de șomaj și a primelor, înainte de Sărbătorile Pascale
Vă informăm că AJOFM Iași a luat toate măsurile necesare pentru ca plata indemnizației de șomaj, precum și a celorlalte beneficii acordate prin BAS persoanelor fizice să fie efectuată ÎN AVANS, ÎNAINTE de Sărbătorile Pascale.
Sumele aferente vor fi virate în conturile bancare sau distribuite prin mandat poștal, conform opțiunii fiecărui beneficiar, în cel mai scurt timp.
Vă asigurăm că depunem constant eforturi pentru a răspunde cât mai bine nevoilor dumneavoastră”, au transmis reprezentanții AJOFM Iași.