Insulele Feroe – România 0-3. Victorie clară, dar muncită, în preliminariile EURO 2020

Publicat: 12 oct. 2019
Insulele Feroe - România 0-3. Victorie clară dar muncită în preliminariile EURO 2020

Naţionala de fotbal a României a fost la egalitate cu selecţionata Insulelor Feroe, 0-0, la pauza meciului de sâmbătă, din Torshavn, în Grupa F a preliminariilor EURO 2020 la fotbal.

Cea mai mare ocazie a partidei a aparținut chiar gazdelor, în minutul 32, când Tătărușanu a respins cu greu de la vinclu.

De asemenea, căpitanul naționalei României, Vlad Chiricheș, a fost schimbat înainte de pauză, după ce a făcut o întindere.

România și-a revenit însă în repriza a doua, în special după celelalte două schimbări efectuate de Contra, care i-a aruncat în luptă pe Keșeru și Mitriță. Pușcaș a deschis scorul în minutul 74, din pasa lui Nicușor Stanciu. Alexandru Mitriță a majorat avantajul în minutul 83, după un un-doi cu Keșeru, ca în finalul meciului să îi returneze pasa decisivă, pentru 3-0.