Prima pagină » Cancan » Irinel Columbeanu ar vrea să îl viziteze Monica Gabor la azil! „Va veni atunci când…”

Irinel Columbeanu ar vrea să îl viziteze Monica Gabor la azil! „Va veni atunci când…”

12 feb. 2026, 08:13,
Bogdan TROFIN în Cancan

Irinel Columbeanu ar vrea să îl viziteze Monica Gabor la azil. Acesta își duce traiul la azilul din Ghermănești și așteaptă cu nerăbdare revederea cu fiica lui, care îl bucură cel mai mult. Deși Irina locuiește în Statele Unite alături de mama ei, cei doi vorbesc des prin apeluri video, iar Monica Gabor pare să se fi distanțat definitiv de fostul ei soț.

Irinel Columbeanu ar vrea să îl viziteze Monica Gabor la azil!

Irinel Columbeanu a spus că cea mai mare fericire este atunci când fiica lui îl vizitează și petrec timp împreună. Cât despre Monica Gabor, nu a mai văzut-o de câțiva ani și ar vrea să îl viziteze, însă când se va simți ea pregătită.

„Domnul Stroiescu mă mai viziteză, și domnul Mărcuș. Cel mi bucuros sunt când mă vizitează fiica mea. Nu vreau să deranjez pe nimeni. (n.r. Dacă fiica lui i-a promis că o va aduce și pe Monica la el). Sunt convins că și Monica va veni atunci când va fi pregătită. Da. (n.r. că și-ar dori să o vadă)”, a spus Irinel Columbeanu.

Irinel Columbeanu trăiește de aproape trei ani într-un cămin de bătrâni din Ghermănești, iar de curând a ales treacă la religia baptistă. Fostul afacerist a precizat că deja i-a propus Irinei să își schimbe religia, dar încă nu a primit un răspuns.

„Sunt foarte bine. Eu l-am invitat la botez pe Iisus Hristos să treacă la volanul vieții mele. Viața mea este mult mai liniștită acum. I-am sugerat și Irinucăi să facă acest lucru, dat fiind faptul că și tatăl meu a făcut același lucru, la aceeași biserică, iar la rândul lui mi-a sugerat și el mie să mă botez. Și ea mergea la aceeași biserică și își mai aducea aminte. I-am recomandat să se boteze și ea, însă nu mi-a răspuns încă”, a declarat Irinel Columbeanu.

Unde va fi înmormântat Irinel Columbeanu

Ion Cassian a dezvăluit că fostul soț al Monicăi Columbeanu trăiește în prezent dintr-o pensie de mică valoare, care nu îi este suficientă. Totuși, Irinuca nu îl lasă la greu și îi trimite bani lunar.

„De la Mr. Pink nu a venit nici un leu, bani au venit numai de la fiica lui, Irinuca. Îl mai ajută și prietenii mai vechi, care l-au mai scos la câte o masă sau la o plimbare”, a declarat Ion Cassian.

Irinel Columbeanu și-a făcut deja planurile pentru momentul în care va înceta din viață. Fostul milionar are o dorință clară în ceea ce privește locul de veci și i l-a transmis lui Ion Cassian, căruia i-a lăsat și directive.

„Am discutat cu Irinel despre asta, mi-a spus că ar vrea să fie înmormântat unde este și tatăl lui (n.r.-la Cimitirul Ghencea Militar), acolo au locul de veci al familiei. Dar, nu voi fi singurul care se va ocupa de asta, mi-a lăsat și numărul de telefon al unei cunoștințe, cu care ar trebui să iau legătura, după decesul lui. Eu m-am mai ocupat și de înmormântările altor foști pacienți, care m-au rugat să îi conduc pe ultimul drum. Am plătit adesea tot, de la sicriu, până la parastas. Dacă așa mă roagă oamenii, le respect această ultimă dorință”, a precizat patronul azilului de la Ghermănești.

Astfel, Irinel Columbeanu ar vrea să îl viziteze Monica Gabor la azil. Acesta își duce traiul la azilul din Ghermănești și așteaptă cu nerăbdare revederea cu fiica lui, care îl bucură cel mai mult.

Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate

Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate

Articol recomandat
FOTO Nicușor Dan provoacă un cutremur mondial! Donald Trump s-a înfuriat grav!
Nicușor Dan provoacă un cutremur mondial. România se află în fața unei decizii importante de politică externă, după ce a primit invitația de a participa la prima reuniune a Consiliului de Pace, programată pentru data de 19 februarie, la Washington. Președintele României a subliniat că hotărârea finală privind prezența la eveniment va fi luată doar […]
Nicușor Dan provoacă un cutremur mondial! Donald Trump s-a înfuriat grav!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
12 februarie 2026
12 februarie 2026