În continuarea rubricii, babele mai povestesc despre o funcție din târg pe care nu o vrea nimeni. La spitalul de copchii Leana, după ce postul de director medical a rămas liber, nimeni nu mai vrea fotoliul, pentru că nu ar avea ce să facă din punct de vedere profesional. Problemele în spital sunt așa de mari încât nici analize banale nu se mai pot face. Toți se uită strâmb când intră în spital, e o atmosferă apăsătoare de o tai cu cuțitul. Și singurul e vinovat de domnul manager Martin care e de o indolență cum nu s-a văzut în instituțiile publice. Dar el stă cocoțat pe funcție, sperând că doar moartea îl va despărți de fotoliu. Babele crede că situația va degenera și vor fi cazuri grave, ce nimeni nu le va mai putea gestiona. Mai sunt și alte personaje care au pus umărul la distrugerea spitalului, dar despre asta mai multe în edițiile viitoare ale rubricii.
Ecsistă pretendent.Repetentu clasei.Baiatu lui tata.Ăla cu puță mică zis și Buțu Rică.
Băi ,ED,vă Închideți.
Doctorul Butureanu este o alegere bună,peste Nemescu care doar a venit și a încurcat personalul.Dl manager a făcut o alegere excelenta!!!!!!!!!!
2 genii!! Tata și fiul. Doi bețivi ordinari!! Maimuțele Buțureanu!!