Breaking News
Nesimțirea la adresa Moldovei trebuie să înceteze!
Guvernul PNL -USR trebuie să înceteze să trateze Regiunea de Nord-Est la capitolul diverse. Respingerea studiului de fezabilitate pentru tronsonul A8 Târgu Mureş-Târgu Neamț arată că acest Guvern nu numai că a lucrat cu picioarele, dar a şi făcut asta în bătaie de joc. Informările cu privire la A8 sunt penibile, iar reacțiile liderilor PNL şi USR -PLUS sunt pe măsură. Luni la rând au făcut campanie electorală pe acest subiect, care iată că nu este decât apă de ploaie. Spaniolii şi-au bătut joc de banii noştri, Guvernul a tolerat asta pentru a câştiga capital electoral, iar proiectul trebuie revizuit.
Este o concluzie amară, este o realitate pe care Cătălin Drulă, ministrul Transporturilor, o ține sub preş.
Doamnă Cosette Chichirău, domnule Marius Bodea, domnule Costel Alexe şi toți reprezentanții arcului guvernamental, nu v-ați săturat să mințiți?
De ce a fost tolerată această firmă dacă se ştiau problemele? Ce facem acum? Reluăm? Mai avem răbdare să o ținem aşa luni bune?
Ce facem cu tronsonul de la Iaşi din A8? Care este stadiul?
Să vă fie ruşine! De poze pe rețelele sociale suntem sătui!
Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate
Plată sigură și protejată
Alătură-te comunității noastre de susținători
Donația ta lunară ne ajută să planificăm și să continuăm să informăm corect și echidistant
Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate
Plată sigură și protejată
Contribuția ta face diferența
Ne ajuți să rămânem independenți și să aducem informații de care ai nevoie