Prima pagină » Cancan » O fostă concurentă a emisiunii „The Voice Kids” a murit într-un accident rutier! Șoferul a fugit de la locul accidentului!

O fostă concurentă a emisiunii „The Voice Kids” a murit într-un accident rutier! Șoferul a fugit de la locul accidentului!

25 feb. 2026, 09:32,
Bogdan TROFIN în Cancan

O fostă concurentă a emisiunii „The Voice Kids” a murit într-un accident rutier! Nicole Valeria Vargas Gomez, care a devenit cunoscută pentru prima dată ca o cântăreață în emisiunea „La Voz Kids” din Columbia, a murit la doar 19 ani, după un accident tragic. Autoritățile îl caută acum activ pe șoferul responsabil, care se presupune că a fugit de la locul accidentului fără să se oprească pentru a ajuta.

O fostă concurentă a emisiunii „The Voice Kids” a murit într-un accident rutier!

Un accident rutier a dus la decesul a două persoanem una dintre victime fiind cântăreața Nicole Valeria Vargas Gomez, care a devenit cunoscută pentru prima dată la emisiunea „La Voz Kids” din Columbia.

Coliziunea fatală a avut loc pe drumul Circasia-Armenia din Quindío, Columbia, unde Vargas Gomez și William Andrew Paipa, în vârstă de 40 de ani, traversau strada când au fost loviți de un vehicul. Autoritățile au declarat că forța impactului le-a aruncat pe ambele victime în aer, pe partea opusă a drumului. Oficialii au confirmat că șoferul ar fi fugit imediat după accident. Anchetatorii lucrează în prezent pentru a identifica și localiza vehiculul implicat.

Într-o declarație oficială obținută de Unilad, forțele de ordine au făcut publice numele victimelor.

„A avut loc un accident rutier în care pietonii au fost călcați de un vehicul neidentificat, afectând două persoane care traversau strada în zona restaurantului de la El Solar. În acest moment, persoanele pot fi identificate ca fiind William Andres Paipa și Nicole Valeria Vargas Gomez”, au precizat reprezentanții poliției.

Nicole Vargas Gomez a devenit faimoasă în emisiunea „La Voz Kids”

Vargas Gomez a atras atenția națională pentru prima dată în 2019, când a apărut în emisiunea „La Voz Kids” („The Voice Kids”) la doar 12 ani. Deși nu a avansat în runda finală, performanțele sale au ajutat-o să-și construiască o bază de fani loiali.

A continuat să se dedice muzicii și după spectacol, susținând la festivaluri și evenimente din Columbia, echilibrând în același timp responsabilitățile sale academice.

Dincolo de cariera sa muzicală, Vargas Gomez studia și Administrarea Afacerilor la Universitatea din Quindio, unde a fost implicată activ în viața culturală a campusului.

Universitatea a transmis o declarație prin care onorează dedicarea și contribuțiile sale artistice.

„Nicole era o tânără dedicată formării sale academice și vieții culturale a alma mater. Atât din sălile de clasă, cât și de pe scenă, și-a lăsat amprenta prin disciplina, sensibilitatea și dragostea profundă pentru artă. Ca membră a Coranto, a purtat întotdeauna numele Universității din Quindio cu onoare la fiecare întâlnire și spectacol”, au transmis reprezentanții universității.

Instituția a distribuit, de asemenea, un mesaj pe X prin care exprimă condoleanțe familiei și celor dragi.

„Cu profundă durere, Rectorul @LuisferPolania, Directoratul @BienestarINS, ceilalți membri ai administrației, cadrele didactice și studenții deplâng trecerea în neființă a lui Nicole Valeria Vargas Gómez și se unesc în rugăciune pentru odihna ei veșnică. Ne rugăm ca familia și cei dragi dumneavoastră să găsească putere și alinare în acest moment dificil. Fie ca moștenirea dumneavoastră academică și artistică să rămână pentru totdeauna în memoria comunității noastre universitare”, au scris reprezentanții unității de învățământ.

Așadar, este doliu în Columbbia după ce o fostă concurentă a emisiunii „The Voice Kids” a murit într-un accident rutier. Nicole Valeria Vargas Gomez, care a devenit cunoscută pentru prima dată ca o cântăreață în emisiunea „La Voz Kids” din Columbia, a murit la doar 19 ani, după un accident rutier.

Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate

Plată sigură și protejată
Alătură-te comunității noastre de susținători
Donația ta lunară ne ajută să planificăm și să continuăm să informăm corect și echidistant
Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate

Plată sigură și protejată
Contribuția ta face diferența
Ne ajuți să rămânem independenți și să aducem informații de care ai nevoie
Articol recomandat
Învățătoarea lovită de fulger a vorbit din salonul de spital. Primele mărturii după ce a supraviețuit tragediei: „Ei sunt îngerii mei”
Învățătoarea lovită de fulger, Dumitra Topolianu, a făcut primele declarații după ce și-a revenit în spital. Cadrul didactic le mulțumește elevilor și medicilor care i-au salvat viața și spune că își dorește să revină la catedră. Dumitra Topolianu, învățătoarea care a fost lovită de fulger în timpul unei drumeții alături de elevii săi, a făcut […]
Învățătoarea lovită de fulger a vorbit din salonul de spital. Primele mărturii după ce a supraviețuit tragediei: „Ei sunt îngerii mei”

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
30 iulie 2026
30 iulie 2026