Prima pagină » International » Și-a tăiat limba singură, la 15 ani! Vrea să devină „pisică zombie umană”

Și-a tăiat limba singură, la 15 ani! Vrea să devină „pisică zombie umană”

18 mart. 2025, 13:51, 1 ,
Redacția BZI în International

Și-a tăiat limba singură, la 15 ani O tânără și-a tatuat globii oculari și chiar și-a îndepărtat nasul pentru a avea un aspect extrem, așa cum și-l dorește.

O tânără a suferit zeci de intervenții chirurgicale de modificare a corpului pentru a se transforma într-o „pisică zombie umană”.

Și-a tăiat limba singură, la 15 ani

Aydin Mod este obsedată de schimbarea aspectului ei încă de la vârsta de 11 ani. Ea a început să-și străpungă propria față cu un ac în baie și acum a trecut prin nenumărate intervenții chirurgicale în încercarea de a obține aspectul extrem.

Tânăra de 23 de ani și-a îndepărtat chiar și nasul, i s-au introdus implanturi în frunte, și-a făcut mai multe tatuaje și i-au fost tatuați globii oculari. La 15 ani, ea a continuat să-și taie propria limbă în două pentru a-și schimba și mai mult aspectul. Acum, se apropie tot mai mult de aspectul ei de vis dorit și foarte unic.

„Pentru mine, modificările corporale sunt naturale, iar amputațiile sunt și ele o necessitate. Nu există nimic ce aș considera prea mult sau greu de vindecat, corpul meu face tot ce vreau să fac. Eu sunt proprietara corpului meu, așa că, dacă mintea mea decide ceva, corpul meu găsește o cale”, a declarat Aydin, model și artist de circ din Italia.

Deși spune că cea mai „extremă” modificare a fost tatuarea globilor oculari, Aydin a trecut recent printr-o schimbare drastică – și-a îndepărtat nasul. Pentru a accentua aspectul asemănător unei pisici, tatuajele au un design cu dungi, asemănător tigrilor, care acoperă pieptul, gâtul și obrajii.

Nasul ei rămas este aproape la fel de mic ca cel al unei pisici, cu nări ridicate și o aparență mai plată. Aydin a descris-o ca fiind “împotriva frumuseții naturale” și o “regină a groazei corporale”.

„Am decis că aspectul de pisică vagaboandă zombie mi se potrivește mai bine, deoarece mă simt puțin moartă pe dinăuntru. În opinia mea, tăiatul părului, făcutul unghiilor, vopsirea părului sau rasul – toate astea sunt tot modificări ale corpului. Nu sunt permanente, dar tot alterează starea naturală a corpului într-un anumit fel”, a mai spus ea.

Are găuri în față

Aydin a avut atât de multe modificări încât îi este imposibil să calculeze cheltuielile totale sau numărul modificărilor la care și-a supus corpul. Aspectul ei a devenit popular, chiar dacă a stârnit controverse, pe rețelele sociale, unde a strâns milioane de vizualizări.

Cel mai viral videoclip al ei, care a ajuns la 67 de milioane de vizualizări, o arată pe Aydin scoțând limba divizată prin găurile pe care le-a făcut deasupra buzelor – arătând două modificări chirurgicale într-o singură mișcare. Dar nu lasă niciun comentariu – nici pozitiv, nici negativ – să o afecteze.

„Sincer, rareori acord atenție comentariilor, fie ele pozitive sau negative, cred că sunt doar opinii irelevante dictate de ignoranță și gusturi personale. Singura persoană pe care trebuie să o mulțumesc sunt eu însămi. De exemplu, oamenii mă numesc „urâtă”, dar nici măcar nu consider că este o insultă, sincer.

Sunt o persoană normală, îmi trăiesc viața și, dacă cineva nu este de acord cu asta, poate pur și simplu să stea departe de mine. Din fericire, trebuie să spun că am mult sprijin și sunt înconjurată de oameni minunați, nu am nicio problemă în a interacționa cu oamenii în public doar din cauza aspectului meu. De obicei, mă înțeleg mai bine cu persoanele care au stiluri de viață diferite de al meu, ceea ce este surprinzător”, a mai explicat ea.

Mentalitatea lui Aydin este că „nimic nu este permanent, deoarece toți vom muri” – poate că acest lucru o ajută să ia deciziile mai extreme când vine vorba de schimbarea corpului ei.

„Singura mea speranță este să evoluez așa cum îmi doresc până în ultima zi pe Pământ”, a adăugat ea.

Și-a tăiat limba singură, la 15 ani, urmând numeroase intervenții controversate și dureroase, totul pentru a ajunge la aspectul extrem pe care îl are.

Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate

Plată sigură și protejată
Alătură-te comunității noastre de susținători
Donația ta lunară ne ajută să planificăm și să continuăm să informăm corect și echidistant
Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate

Plată sigură și protejată
Contribuția ta face diferența
Ne ajuți să rămânem independenți și să aducem informații de care ai nevoie
Articol recomandat
FOTO Tragedie pentru Dinamo! Constantin Covaciu a murit în accidentul din Câmpulung Muscel. Adrian Ropotan, internat cu fractură la mână
Un accident rutier grav a lovit echipa secundă a clubului Dinamo, aflată în cantonament la Câmpulung Muscel, județul Argeș. Constantin „Gogu” Covaciu, membru al staff-ului medical al formației, a murit în urma impactului, iar antrenorul Adrian Ropotan a fost rănit și internat cu o fractură deschisă la mână. Ceilalți jucători și membri ai staff-ului au […]
Tragedie pentru Dinamo! Constantin Covaciu a murit în accidentul din Câmpulung Muscel. Adrian Ropotan, internat cu fractură la mână
Comentarii
  • Ba, cum să arăți asemenea poze fără o avertizare , ceva? Era să cad de pe wc când am văzut Satana! Cum pl mea iese pe stradă fără s-o confunde cineva cu-n animal și s-o împuște

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
04 august 2026
04 august 2026
Articole similare
Diploma de Doctor Honoris Causa, acordată profesorului Ioan Zugrăvescu, exponatul lunii august la Muzeul UAIC
02:00
Diploma de Doctor Honoris Causa, acordată profesorului Ioan Zugrăvescu, exponatul lunii august la Muzeul UAIC
Ieșean prins drogat la volan, pedepsit cu o simplă amendă! Cum a fentat închisoarea cu executare Alexandru Grigoriu?
02:00
Ieșean prins drogat la volan, pedepsit cu o simplă amendă! Cum a fentat închisoarea cu executare Alexandru Grigoriu?
I-a trebuit să se posteze pe rețele
02:00
I-a trebuit să se posteze pe rețele
„Gherțoism” în politică: Deputatul „off-side” Ciprian Paraschiv, prins jignindu-și dur comentatorii! Cetățenii sunt buni doar când îl votează, nu când îi cer socoteală
02:00
FOTO „Gherțoism” în politică: Deputatul „off-side” Ciprian Paraschiv, prins jignindu-și dur comentatorii! Cetățenii sunt buni doar când îl votează, nu când îi cer socoteală
Fermă cu 650 de ovine, închisă din cauza variolei. Autoritățile din Iași sunt în alertă după ce animalele s-au îmbolnăvit. „O să închidem totul și plecăm”
02:00
Fermă cu 650 de ovine, închisă din cauza variolei. Autoritățile din Iași sunt în alertă după ce animalele s-au îmbolnăvit. „O să închidem totul și plecăm”
Șase firme vor un contract de peste 11 milioane de lei de la Primăria Iași! Proiectul include construirea a trei bazine de înot pentru grădinițele din oraș
02:00
Șase firme vor un contract de peste 11 milioane de lei de la Primăria Iași! Proiectul include construirea a trei bazine de înot pentru grădinițele din oraș
Doi ani de închisoare cu suspendare pentru un cunoscut antrenor de fitness din Iași! Cum a scăpat de pușcărie Claudiu Porcaru după ce și-a batjocorit partenera?
02:00
FOTO Doi ani de închisoare cu suspendare pentru un cunoscut antrenor de fitness din Iași! Cum a scăpat de pușcărie Claudiu Porcaru după ce și-a batjocorit partenera?
Murele din fermele din Iași sunt mai puține, dar gustoase. Anul 2026 este unul bun pentru producători. „Avem clienți, nu ne putem plânge”
02:00
Murele din fermele din Iași sunt mai puține, dar gustoase. Anul 2026 este unul bun pentru producători. „Avem clienți, nu ne putem plânge”
A furat statul cu jumătate de milion de lei, dar a salvat-o prescripția! Magistrații au pus sechestru pe bunurile afaceristei
02:00
A furat statul cu jumătate de milion de lei, dar a salvat-o prescripția! Magistrații au pus sechestru pe bunurile afaceristei
Un bărbat de 59 de ani din Iași, bolnav de hepatită, acuză condiții improprii de muncă la punctul de reciclare din Podu Iloaiei: „Când mi-am cerut drepturile, au început presiunile. Am luat de aici virusul”
02:00
FOTO Un bărbat de 59 de ani din Iași, bolnav de hepatită, acuză condiții improprii de muncă la punctul de reciclare din Podu Iloaiei: „Când mi-am cerut drepturile, au început presiunile. Am luat de aici virusul”