Prima pagină » Actualitate » Șocant! De ce a fost ucis băiețelul de 3 ani de concubinul mamei sale! Micuțul a fost lovit până și-a pierdut viața!
Șocant! De ce a fost ucis băiețelul de 3 ani de concubinul mamei sale! Micuțul a fost lovit până și-a pierdut viața!

Șocant! De ce a fost ucis băiețelul de 3 ani de concubinul mamei sale! Micuțul a fost lovit până și-a pierdut viața!

17 feb. 2026, 07:07,
Redacția BZI în Bzi.ro

Șocant! De ce a fost ucis băiețelul de 3 ani de concubinul mamei sale! Micuțul a fost lovit până și-a pierdut viața! Cazul cutremurător din Tulcea a revoltat o țară întreagă. Individul a fost arestat preventiv, recunoscând fapta. Uluitor este că bărbatul a declarat că a fost batjocorit de colegii de muncă și când a ajuns acasă și-a pierdut controlul și s-a răzbunat pe copilul de 3 ani al concubinei sale.

Șocant! De ce a fost ucis băiețelul de 3 ani de concubinul mamei sale!

Noi detalii au ieșit la iveală din ancheta din Tulcea. S-a aflat de ce a fost ucis băiețetul de 3 ani de concubinul mamei sale. Potrivit anchetatorilor, bărbatul și-a recunoscut fapta de o cruzime greu de imaginat. Individul a fost afectat de problemele de la locul de muncă și când a ajuns acasă s-a răzbunat pe copilul care plângea. L-a lovit pe micuțul de 3 ani cu un făraș metalic și cu o mătură până când acesta a rămas fără suflare.

Revoltător este faptul că mama copilului a asistat la scena oribilă și nu a reacționat. Mai mult, cei doi au ascuns fapta și au stat cu copilul în casă timp de două zile, până când au fost sesizate autoritățile. Cei care îl cunosc pe bărbatul care l-a ucis pe micuț susțin că a fost violent și în trecut, inclusiv față de tatăl său. Și sora suspectului are probleme cu legea și se află în arest la domiciliu, fiind acuzată că și-ar fi ucis copilul nou-născut.

Micuțul a fost bătut până la ultima suflare

Un copil de 3 ani a fost găsit fără viață în locuința în care trăia alături de mama sa de 24 de ani și de iubitul femeii. Micuțul prezenta urme de lovituri. Bărbatul, care nu era tatăl biologic al copilului, l-a bătut cu un obiect metalic, un făraș, până când s-a rupt.

Copilul a fost lăsat mort în pat și nici mama lui nu a anunțat poliția. Mai mult, cei doi ar fi intenționat să îngroape copilul în curtea casei. Copilul de 3 ani a fost descoperit a doua zi dimineață de tatăl criminalului, care a observat că micuțul nu mai prezenta semne de viață și avea urme de violență pe corp. Vecinii au alertat autoritățile, iar oamenii legi au fost șocați când au ajuns la fața locului. Surse din anchetă au precizat că mama copilului și concubinul ei ar fi plănuit să îl îngroape pe micuț în curtea casei. Cei doi au declarat că nu au anunțat poliția pentru că le-a fost frică. Polițiștii au deschis un dosar pentru moarte suspectă și i-au reținut pe cei doi.

Ancheta scoate la iveală un scenariu greu de imaginat. Ameţit de alcool, concubinul mamei copilului a început scandalul. Speriat de cearta dintre adulţi, copilul a început să plângă, iar bărbatul de 25 de ani a vrut să-l facă să tacă, fiind nervos și pentru că avea probleme la locul de muncă și colegii râdeau de el. Individul chiar a recunoscut anchetatorilor că a venit supărat de la muncă și s-a răzbunat pe copil. L-a fi lovit de mai multe ori, inclusiv cu un făraș și o mătură. Iar la final la scufundat cu capul sub apă.

Cazul a îngrozit o țară întreagă. Bărbatul a fost reținut pentru omor calificat, iar mama copilului a fost și ea reținută pentru complicitate la crimă. Individul și-a recunoscut fapta și a dat detalii cutremurătoare.

Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate

Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate

Articol recomandat
FOTO Ce studii are, de fapt, Nicușor Dan? O fostă judecătoare cere în instanță documente care să ateste studiile acestuia
O fostă judecătoare cere în instanță documente care să ateste ce studii are, de fapt, Nicușor Dan. Acțiunea a fost inițiată după ce petenta s-a declarat nemulțumită de răspunsul primit pe cale administrativă din partea Universității din București. Cererea vizează clarificarea statutului academic al lui Nicușor Dan  și obținerea unor copii ale documentelor de studii, […]
Ce studii are, de fapt, Nicușor Dan? O fostă judecătoare cere în instanță documente care să ateste studiile acestuia

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
17 februarie 2026
17 februarie 2026