Aceste mașini nu vor mai avea voie să circule la orele de vârf! Se vor stabili intervale orare în care anumite autovehicule vor putea circula pe drumurile publice. Măsura va fi adoptată în București. Iată cine sunt șoferii afectați de noua regulă!
Aceste mașini nu vor mai avea voie să circule la orele de vârf!
Mașinile de marfă și gunoi vor fi interzise la orele de vârf. Primăria Capitalei a anunţat că urmează să fie stabilite intervalele orare în care vor putea circula șoferii cu maşinile de transport marfă şi cele de salubritate în Bucureşti, în încercarea de a reduce traficul intens la orele aglomerate din zi, precizează evz.ro. Edilul a anunţat că intervalele propuse pentru restricţionarea circulaţiei acestor vehicule sunt 07:00 – 09:00 şi 16:00 – 19:00.
Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate
Plată sigură și protejată
Alătură-te comunității noastre de susținători
Donația ta lunară ne ajută să planificăm și să continuăm să informăm corect și echidistant
Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate
Plată sigură și protejată
Contribuția ta face diferența
Ne ajuți să rămânem independenți și să aducem informații de care ai nevoie