Prima pagină » Cultural » Cine este Raluca Aprodu. Ce sacrificii a făcut artista de dragul carierei

Cine este Raluca Aprodu. Ce sacrificii a făcut artista de dragul carierei

13 feb. 2023, 09:24,
în Cultural

Multă lume este dornică să afle cine este Raluca Aprodu. Aceasta are o carieră impresionantă în actorie și o poveste de viață pe măsură. Artista a avut parte de momente grele pe plan profesional și a fost nevoită să renunțe la multe pentru a ajunge celebră. Actrița s-a retras în urmă cu mulți ani din modelling pentru a se dedica scenei și publicului iubitor de teatru și film. Iată ce sacrificii a făcut artista de dragul carierei.

Cine este Raluca Aprodu

Raluca Aprodu este una dintre cele mai apreciate actrițe din România. Aceasta are o carieră de succes și cucerește publicul de fiecare dată când apare în lumina reflectoarelor. Vedeta are 37 de ani și este cunoscută mai ales pentru rolurile din „Pădurea Spânzuraților” sau „Trei surori”, spectacole jucate la Teatrul Național București în regia lui Radu Afrim, dar și pentru cel din „Ruxx”, serial produs de HBO Max, dar și rolul din serialul ,,Vlad.”

Ultimul proiect al artistei este unul cu adevărat surprinzător și inedit. Actrița joacă singură în piesa „Fete și băieți” pe scena teatrului din București. Raluca Aprodu are de făcut un monolog uluitor pe scenă timp de o oră și jumătate. Piesa este una tulburătoare, ce începe în notă comică, dar finalul este unul tragic.

,,La genul ăsta de spectacol și la genul ăsta de spațiu, eu ca actriță am o singură șansă: să mă „sprijin” de public și la bine și la rău. Nu mă simt singură pe scenă, pentru că am spectatorii cu mine. E foarte ciudat să explic asta, dar se întâmplă ceva și probabil fix asta e „magia” aia despre care se tot vorbește și de care nu avem parte tot timpul.”, a declarat actrița.

În prezent, Raluca Aprodu se dedică profesiei sale și publicului care o îndrăgește atât de mult. Artista este extrem de discretă când vine vorba de viața privată și își ține familia departe de lumina reflectoarelor. O altă actriță celebră care nu ține cont de vârstă și se bucură din plin de celebritate este Anca Dinicu. Aceasta face furori de fiecare dată când apare în lumina reflectoarelor. Și îndrăgita artistă Lia Bugnar are o carieră impresionantă și o poveste de viață pe măsură. Vedeta s-a despărțit recent de iubitul ei, care și-a refăcut viața alături de Theo Rose, și va deveni în curând tată.

Ce spune actrița despre provocările din carieră

Puțini sunt cei care știu cum este Raluca Aprodu dincolo de lumina reflectoarelor. Actrița este extrem de discretă și evită să ofere prea multe detalii despre omul din spatele scenei. Vedeta a încercat mereu să își țină familia departe de ochii curioșilor și să nu fie implicată în scandalurile din lumea mondenă. Până să ajungă o actriță faimoasă, Raluca Aprodu a fost pasionată de sport, dar a cochetat și cu modellingul la insistențele surorii sale.

,,Am ajuns în modelling datorită surorii mele care mi-a spus prima oară că sunt „drăguţică“. Eu nu credeam neapărat acest lucru. M-am simţit toată copilăria un fel de răţuşca cea urâtă, mi se părea că sunt mai mult băiat decât fată şi când sora mea mi-a spus acest lucru mi-am zis „ok“. A fost un casting la o reclamă la o ciocolată şi m-am dus aşa, de pe stradă, nu aveam nici cea mai vagă idee ce presupune, dar l-am luat. Prima oară am fost de capul meu. Apoi s-au legat cumva lucrurile şi restul este istorie. Am făcut acest lucru timp de şase ani. (…)

Ştiam că această carieră în modelling nu va dura foarte mult, nu mi-o doream foarte tare şi nici nu mi-a plăcut foarte mult. Am făcut-o efectiv strict pentru independenţa financiară. S-au legat lucrurile. M-au chemat la castiguri de seriale şi film şi le tot luam. Într-un final, am decis să încerc şi acest lucru. Era aproape absurd să nu mă iau în serios cu acest domeniu. Primul meu film l-am făcut la 20 de ani.”, a mărturisit actrița.

La vârsta de 37 de ani, Raluca Aprodu are o carieră artistică de succes și cucerește publicul de fiecare dată când apare pe scenă, la tv sau la evenimentele mondene. Vedeta se bucură din plin de celebritate și se declară o femeie împlinită.

Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate

Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
15 decembrie 2025
15 decembrie 2025
Articole similare
Ninja de Iași: Claudiu, un individ care s-a uitat probabil prea mult la filme, a pus mâna pe o sabie katana și a intrat în curtea vecinilor, căutându-i să le taie capul. Iată cum s-a terminat totul 
02:00
FOTOEXCLUSIV Ninja de Iași: Claudiu, un individ care s-a uitat probabil prea mult la filme, a pus mâna pe o sabie katana și a intrat în curtea vecinilor, căutându-i să le taie capul. Iată cum s-a terminat totul 
El este șoferul care a spulberat-o pe femeia aflată pe trecerea de pietoni în Baza 3. Avea permis de conducere de anul trecut și l-a avut suspendat pentru viteză: „Conducea ca disperatul”
02:00
FOTOVIDEOEXCLUSIV El este șoferul care a spulberat-o pe femeia aflată pe trecerea de pietoni în Baza 3. Avea permis de conducere de anul trecut și l-a avut suspendat pentru viteză: „Conducea ca disperatul”
După ce i-a dat contracte prin încredințare directă de peste un milion de lei, primarul din Podu Iloaiei, Ioan Alexa, schimbă strategia! La licitația pentru renovarea energetică a blocurilor doar preferatul PNL a depus oferta
02:00
FOTO După ce i-a dat contracte prin încredințare directă de peste un milion de lei, primarul din Podu Iloaiei, Ioan Alexa, schimbă strategia! La licitația pentru renovarea energetică a blocurilor doar preferatul PNL a depus oferta
O fostă educatoare supraviețuiește în frig și întuneric. Gabriela Nistor: „Plâng în fiecare zi, dar acum, în perioada asta, e mai greu”
02:00
FOTOVIDEO O fostă educatoare supraviețuiește în frig și întuneric. Gabriela Nistor: „Plâng în fiecare zi, dar acum, în perioada asta, e mai greu”
O nouă premieră se joacă pe scena Teatrului Național Iași: „Casa cu stihii” – o dramă psihologică axată pe pierderea echilibrului
02:00
O nouă premieră se joacă pe scena Teatrului Național Iași: „Casa cu stihii” – o dramă psihologică axată pe pierderea echilibrului
Tragedie într-o familie din Iași! Un tânăr, în vârstă de 17 ani, a murit în condiții suspecte la o fermă. Patronul Constantin Aneculăesei: „Asta te freacă grija pe tine”
02:00
FOTOVIDEO Tragedie într-o familie din Iași! Un tânăr, în vârstă de 17 ani, a murit în condiții suspecte la o fermă. Patronul Constantin Aneculăesei: „Asta te freacă grija pe tine”
Un nou împrumut pe capul ieșenilor! Primarul Mihai Chirica vrea peste 22 de milioane de euro pentru finalizarea unor proiecte din municipiu
02:00
Un nou împrumut pe capul ieșenilor! Primarul Mihai Chirica vrea peste 22 de milioane de euro pentru finalizarea unor proiecte din municipiu
Fermierii din Iași au primit sume importante, în ultimele două săptămâni, de la APIA. Plăți de peste 3 milioane de euro către beneficiari
02:00
Fermierii din Iași au primit sume importante, în ultimele două săptămâni, de la APIA. Plăți de peste 3 milioane de euro către beneficiari
Alimentul nelipsit de pe masa de Crăciun, mai scump anul acesta. Comercianții vin în piețele din Iași de mai mulți ani. „Așa fac în fiecare an”
02:00
FOTO Alimentul nelipsit de pe masa de Crăciun, mai scump anul acesta. Comercianții vin în piețele din Iași de mai mulți ani. „Așa fac în fiecare an”
Apa de la Spitalul „Sf. Maria” din Iași încă nu poate fi folosită după ce a fost depistată o bacterie periculoasă! În continuare, se internează doar urgențele
02:00
Apa de la Spitalul „Sf. Maria” din Iași încă nu poate fi folosită după ce a fost depistată o bacterie periculoasă! În continuare, se internează doar urgențele