Prima pagină » Actualitate » Cristela, soția lui Călin Georgescu, aproape dezbrăcată în zăpadă. Terapii pentru sănătate și întărirea sistemului imunitar

Cristela, soția lui Călin Georgescu, aproape dezbrăcată în zăpadă. Terapii pentru sănătate și întărirea sistemului imunitar

17 feb. 2025, 10:27, 10 ,
Radu Vasiluță în Actualitate

Cristela, soția lui Călin Georgescu, apare într-un clip video aproape dezbrăcată în zăpadă, alergând în costum de baie. Partenera de viață a câștigătorului primului tur al alegerilor prezidențiale este adepta medicinei alternative și educației holistice. Cristela Georgescu afirmă că cei care se plimbă desculți prin rouă sau prin zăpadă vor fi feriți de boli și își întăresc sistemul imunitar.

Cristela Georgescu, soția candidatului la prezidențiale Călin Georgescu, a câștigat notorietate prin declarațiile sale controversate, care combină opinii neconvenționale despre sănătate, femei și viața de zi cu zi. De la teorii despre energie și vestimentație, până la abordări radicale ale sănătății, Cristela a stârnit reacții puternice, devenind un personaj public dificil de ignorat, potrivit LPF.

Cristela, soția lui Călin Georgescu, aproape dezbrăcată în zăpadă

Odată cu ascensiunea sa în lumina reflectoarelor, declarațiile ei au început să stârnească valuri de controverse. Cristela Georgescu a postat un filmuleț în care dansează pe muzică latino și se lovește ușor pe brațe, spunând că astfel pune sângele în mișcare.

De asemenea, ea afirmă că cei care se plimbă desculți prin rouă sau prin zăpadă vor fi feriți de boli și își vor întări sistemul imunitar. Potrivit acesteia, mersul desculț prin zăpadă are un efect sedativ, iar ea recomandă să începi cu sesiuni scurte de câteva secunde, crescând treptat durata până la cinci minute.

Pentru a întări cele menționate mai sus, soția controversatului Călin Georgescu a apărut într-un video pe YouTube, alergând în costum de baie prin zăpadă. Imaginile uluitoare, care promovează terapia naturală menționată anterior, au devenit virale, cum era de așteptat.

„Mersul desculț în zăpadă este un tonic al sistemului imunitar, favorizează descărcarea organismului de inevitabila energie electrostatică și are un efect sedativ”, susține soția lui Călin Georgescu.

A avut o carieră solidă în lumea finanțelor

Cristela Georgescu, soția candidatului la prezidențiale Călin Georgescu, un personaj care a împărțit România în două prin viziunile sale controversate, nu este nici ea o prezență discretă. Cu un parcurs profesional impresionant, studii universitare solide în economie și finanțe și peste 15 ani de experiență în banking, management executiv, public speaking și voluntariat educațional, ea și-a croit un drum distinct în spațiul public.

Este căsătorită, mamă a doi copii, a trăit și a profesat în Austria, iar în 2021 s-a reîntors în România alături de familia sa. Apogeul carierei sale în sectorul bancar a fost atins în 2007, când a fost numită vicepreședinte al Citibank România, deținând funcția de director al diviziei Global Transactions Services.

Totuși, destinul său profesional a luat o cotitură spectaculoasă – a renunțat la lumea financiară pentru a se dedica în totalitate medicinei alternative și educației holistice. Această schimbare radicală a fost susținută de multiple studii și certificări internaționale, pavându-i drumul către o nouă carieră în domeniul sănătății naturale.

Indiferent de opiniile legate de abordările ei, nu se poate ignora impactul pe care l-a avut în discuțiile publice, devenind o figură greu de trecut cu vederea.

Bugetul.ro
Adio, ANPC pentru Cristian Popescu Piedone! Curtea de Apel București i-a dat vestea, după ce a fost acuzat de nepotism
redactia.ro
Luminita Anghel a ajuns la capatul puterilor! Isi striga durerea pe internet dupa ce ani de zile a tacut: "𝘔𝘪-𝘢 𝘧𝘰𝘴𝘵 𝘧𝘳𝘪𝘤ă 𝘱𝘦𝘯𝘵𝘳𝘶 𝘤𝘰𝘱𝘪𝘭𝘶𝘭 𝘮𝘦𝘶 𝘣𝘪𝘰𝘭𝘰𝘨𝘪𝘤. 𝘈𝘮 𝘵𝘳ă𝘪𝘵 𝘶𝘯
Bugetul.ro
Spitalul care nu va mai exista. 150 de milioane de euro pierdute din cauza incompetenței locale
a1.ro
Chefi la cuțite, lider de audiență ieri. Diseară, Diana Mureșan, fostă sportivă medaliată care a devenit Chef, intră în audiții
Playtech.ro
Ce obligaţii ai când te opresc poliţiştii de la Rutieră? Actele pe care trebuie să le arăţi
observatornews.ro
Decizia SUA de a amâna eliminarea vizelor pentru România, fără precedent. În cât timp poate fi obţinută în regim de urgenţă
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Evz.ro
Produse alimentare periculoase în aeroporturi. Evită riscurile de toxiinfecție
realitatea.net
Țara vecină unde alimentele s-au ieftinit cu 50%. Românii din apropiere se pregătesc să treacă granița pentru a face cumpărături
SportpeSurse
Transfer de 5 stele! Denis Alibec, lângă Alex Mitriță la Craiova
Playtech.ro
Ingredientul secret pentru salata de vinete de post sănătoasă şi pufoasă. Nu este nevoie de maioneză
Dailybusiness.ro
Călătoria cu trenul din Europa pe care nu ar trebui să o ratezi! Ai ocazia să vezi 3 țări, iar prețul biletului este accesibil
RomaniaTV
Peste 10.000 de bugetari vor fi concediaţi, anunţul de la Ministerul de Finanţe
stiriromania.ro
La 57 de ani, Carmen a devenit cea mai în vârstă mamă de gemeni din România. Partenerul, cu 22 de ani mai tânăr
RomaniaTV
SUBIECTE ROMÂNĂ SIMULARE BAC 2025 EDU.RO. Subiectul care a dat bătăi de cap elevilor. Doi profesori corectează fiecare lucrare
redactia.ro
Doliu în medicina românească. A murit unul dintre cei mai importanți medici. A fost un profesionit desăvârșit
ego.ro
Vești proaste pentru Gabriela Cristea! Ce s-a aflat după demisia de la Antena Stars EXCLUSIV
Comentarii
  • saracii de ei sunt, sunt de plans nu de ras ……

  • O vaca merge prin zapada. Care e problema ?

  • In chiloti ati cautat-o ? Invidia si rautatea va omoara.Scrieti ceva bun despre ea poate a facut si asa ceva, sau nu aveti voie. Cam cum gandeste ION DACA A VAZUT O VACA????

  • In chiloti ati cautat-o ? Invidia si rautatea va omoara.Scrieti ceva bun despre ea poate a facut si asa ceva, sau nu aveti voie. Cam cum gandeste ION DACA A VAZUT O VACA????

  • O famiglie dusa rau cu capul,cum e sacul asa si petecul!

  • prostu nu-i prost destul pana nu e si fudul

    ce-a muncit asta la viata ei? barbt’su mananca kkt 24/24 si romanii ca prostii ca oile limba dupa el. nu s-ar termina o data alegerile! de cate ori au loc alegeri iese prostia la suprafata in tara asta si musteste ca kktul. numai boi dupa Ponta, Georgescu, Sosoaca, Simion, Goeana, Ciuca, Ciolacu, s.a. chiar ne-am tampit de tot?

  • O doamna respectabila, desteapta care munceste , inteligenta, o familie frumoasa. Calirea organismului pe zapada este cea mai buna metoda pentru imunitate iarna.Trebuie curaj, vointa, se face gradual. Asa faceau bunicii mei.DOAMNE AJUTA CALIN GEORGESCU PRESEDINTE

  • Gata ? A dat SIM(*u)ION drumu’ la câini?
    Stați liniștiți , țigănușu’ nu pupă turu doi !

    Poate doar turu’ pantalonilor lui Ciolacu’ (* că tot ii place PSD -ul )

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`