Culiță Sterp a decis să scoată la vânzare una dintre proprietățile sale din județul Bihor. Este vorba despre o casă nouă, situată în localitatea Cihei, la doar câteva minute de Oradea și de stațiunea Băile Felix, pe care artistul o promovează drept o locuință „la cheie”, gata pentru mutare.
Imobilul are o suprafață utilă de aproximativ 120 de metri pătrați și este amplasat pe un teren de circa 500 de metri pătrați. Casa dispune de un living spațios, bucătărie, două dormitoare, două băi și terasă, fiind dotată cu încălzire în pardoseală și pompă de căldură.
Pentru această proprietate, Culiță Sterp solicită 239.000 de euro, preț pe care îl consideră justificat prin amplasarea într-o zonă rezidențială aflată în plină dezvoltare și prin finisajele moderne ale locuinței.
Artistul a investit în ultimii ani în domeniul imobiliar, construind mai multe locuințe în apropierea municipiului Oradea. Vânzarea acestei case face parte din proiectele sale imobiliare, pe care le dezvoltă în paralel cu activitatea muzicală.