„E mai bun decât tatăl său!” Ce a făcut Ianis Hagi după super-golul pentru istorie și ce scriu scoțienii despre „prinț”!

Publicat: 08 mart. 2021
E mai bun decât tatăl său Ce a făcut Ianis Hagi după super-golul pentru istorie și ce scriu scoțienii despre prinț
Ianis Hagi poate fi considerat unul dintre "artizanii" obținerii titlului de Rangers, după un deceniu de "secetă"

Ianis Hagi (22 de ani) a reușit să marcheze în partida care îi poate aduce titlul lui Rangers, după zece ani de pauză. Trimis titular de Steven Gerrard, fiul „Regelui” i-a impresionat pe scoțieni cu prestația sa.
Internaționalul român a punctat imediat după pauză, în minutul 46, după un assist al lui Ryan Kent, și a dus scorul la 3-0, rezultat care s-a păstrat până la final. „Prințul” a fost găsit în partea dreaptă a careului, a controlat mingea cu precizie și a finalizat fără speranțe pentru Jak Alnwick, portarul lui St. Mirren.

Gol Ianis Hagi: „E un fotbalist superb!” Ce a fost scris pe contul de Twitter al lui Rangers!

„O super atingere și o super finalizare a lui Ianis Hagi”, se arată pe contul de Twitter al lui Rangers, imediat după reușita românului.

Și fanii scoțieni „au înnebunit” după reușita românului, care a desprins-o decisiv pe Rangers.

„Îl ador pe Ianis Hagi! Ce jucător!”, a scris un fan al echipei din Glasgow, în timp ce altul a plusat: „E mai bun decât tatăl său!”

„Abilitatea lui de a găsi spații între linii e una de elită”, a remarcat un alt suporter.

„Hagi a fost unul dintre cei mai buni jucători ai noștri în a doua parte a sezonului. Are așa de mult talent…”, a comentat un alt susținător al lui Rangers.

„E un fotbalist superb. Acum stăpânește și partea fizică a jocului în Scoția”, a scris un alt fan.

Ce scrie presa din Scoția după golul lui Ianis Hagi

Și presa din Scoția a lăudat execuția fotbalistului român.

„Ianis Hagi finalizează cu aplomb”, a scris Daily Star, care a adăugat în timp real: „Meciul e gata acum!” „Hagi marchează al treilea gol al lui Rangers, în drumul spre titlu”, a titrat BBC, care a remarcat că, în stilul caracteristic, „Ianis a făcut o reverență după ce a înscris”.
Ianis Hagi & Co au posibilitatea să cucerească titlul chiar pe terenul rivalei, Celtic Glasgow, pe 21 martie 2021.