Prima pagină » Titlurile zilei » Lovitură grea pentru Adrian Corduneanu! Vila de sute de mii de euro cu care se lăuda pe TikTok a fost pusă sub sechestru. Interlopul nu poate justifica proveniența sutelor de mii de euro (EXCLUSIV)

Lovitură grea pentru Adrian Corduneanu! Vila de sute de mii de euro cu care se lăuda pe TikTok a fost pusă sub sechestru. Interlopul nu poate justifica proveniența sutelor de mii de euro (EXCLUSIV)

27 mai 2022, 02:00, 19 ,
Dragos Savin în Titlurile zilei

Adrian Corduneanu – sau Beleaua de la Iași, așa cum s-a autointitulat interlopul,  pare că a dat de belea. De ceva timp, anchetatorii ieșeni au decis să-i pună sechestru pe casa sa din zona C. A. Rosetti, asta în cadrul dosarului penal în care este acuzat de șantaj

Adrian Corduneanu a primit o palmă destul de grea de la anchetatori. Vila cu care se lăuda pe TikTok a fost pusă sub sechestru. Beleaua de la Iași, așa cum s-a autointitulat interlopul ar putea rămâne fără vilă, asta după ce procurorii consideră că acesta nu poate justifica banii pe care i-a investit în imobil.

Trebuie precizat că Adrian Corduneanu a devenit în ultima perioadă ținta polițiștilor, fiind anchetat în cadrul mai multor dosare penale.  Casa pe care anchetatorii au pus ochii este una impunătoare, are două niveluri și o suprafață de aproximativ 200 de metri pătrați. De asemenea, are o curte de 400 de metri pătrați unde există un foișor.

Vila de lux a lui Adrian Corduneanu sub sechestru

Adrian Corduneanu nu s-a zgârcit de la nimic. Tot mobilierul este nou, iar imagini din casa interlopului au ajuns de multe ori în mediul online.  Adrian Corduneanu, Beleaua de la Iași, așa cum se autointitulează interlopul, se laudă cu o casă ca în filme. Imobilul pe care acesta susține că îl deține este cochet și se află în Iași. Fotografiile și filmulețele pe care el le postează adună mii de reacții din partea fanilor. Pe TikTok, Beleaua este cel mai „vocal”. Acolo postează aproape în fiecare zi fel de fel de videoclipuri, atât cu el, cât și cu frații sau prietenii săi.

Una dintre „aroganțele” lui Corduneanu din mediul online a fost atunci când s-a filmat printre pistoale și mitraliere. Cum orice interlop trebuie să aibă măcar în fotografii pistoale sau mitraliere, Adrian Corduneanu s-a conformat și a ieșit oarecum din tipare. A făcut live pe Facebook în timp ce era într-un magazin de arme.

„Beleaua” arestat la domiciliu

Amintim că în urmă cu două săptămâni, clanul Corduneanu a fost zguduit de o decizie a procurorilor ieșeni. Adrian Corduneanu a  primit decizia de  arest la domiciliu pentru 30 de zile. Înainte de această decizie, „Beleaua” a fost reținut de polițiștii Serviciului de Investigații Criminale pentru 24 de ore și introdus în arestul Inspectoratului de Poliție Județean Iași. Adrian Corduneanu, zis „Beleaua”, în vârstă de 43 de ani, a fost acuzat de oamenii legii că ar fi amenințat o persoană și a primit suma de 2.000 de lei de la aceasta. Interlopul ar fi fost deranjat de faptul că voia să obțină 1.000 de euro, dar s-a ales doar cu o parte din bani. Câteva zile mai târziu, pe data de 20 mai 2022, interlopul din Iaşi a fost vizitat din nou de mascaţi.

De data aceasta ar fi fost vorba despre o serie de ameninţări, iar pe numele său ar fi fost depusă o plângere penală. Vila lui Adrian Corduneanu, care acum se află sub sechestru a fost ținta autorităților de mai multe ori.

Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate

Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate

Articol recomandat
Controverse uriașe în învățământ! După ce zeci de clase de liceu au fost desființate, unii dintre profesori amenință cu demisia!
Criza în educație continuă după o decizie care schimbă structura anului de început la liceu. După ce zeci de clase de liceu au fost desființate, unii dintre profesori amenință cu demisia. În timp ce autoritățile invocă scăderea numărului de absolvenți de gimnaziu și o optimizare a rețelei școlare, profesorii avertizează că vor rămâne fără ore, […]
Controverse uriașe în învățământ! După ce zeci de clase de liceu au fost desființate, unii dintre profesori amenință cu demisia!
Comentarii
  • BONCU FUNDULET

    ASA TI TREBUIE. M AI ARS DE 17 MII CU MASINA MEA.DE TOTI PRIETENII TI AI BATUT JOC.

  • Costel Alexe

    Poi Diamantul s a fost degeaba?

  • Au terorizat împreună cu Gaga și Adin plus restul de săgeți pe cei care încercau sa facă o mica afacere deschizând săli de jocuri !!!

  • Cu drag, Cici.

    Adriane, daca tot ramai fara dinero, cascaval pe tine, daca ramai sarac lipitul pamantului, te iau la mine la tara, la mine la sat la munca (si cu ziua daca vrei). Am de prasit, am de sapat, la toamna culegem via, avem de munca, hranim porcii, gainile, gastele. Aia e, daca vor procurorii sa le lase in fundul gol, eu cred ca fiecare dintre noi meritam o a doua sansa. La puscarie nu-i frumos, este urat, nu asa mai bine la tara, la aer curat ? Te pupa fratele tau, cu drag, Cici.

  • Diamantul paros a produs Pt peștii din Ferentari .Adrian a produs casa șantajând oamenii!

  • Un lucru multi nu stiti,ei pozeaza mafioți,interlopi dar adevăratul tătic al lor si SEF este omul de afaceri de la Suceava care deține in toata Romania sălile de jocuri Las Vegas!Ei sunt doar niste “angajați la negru”,daca cineva face scandal in sălile de jocuri se trezesc si la 3 noaptea si merg acolo fiind plătiți pentru asta!In final nu ai cum sa fii mafiot cand esti angajat si ai sef!Fi-ti cuminti numai latrati!

  • E plină lumea de frustrați inclusiv anchetatorii stați in chirie sclavilor sunteți plini de rate nu sunteți in stare de nimic și va uitați pe casele , mașinile oamenilor

    Balanuta

  • Miliția frustrata prea multe rate sclavi toată viața mergeți cu Loganul și va uitați pcu oichi rai pe alții care au

  • Amărâți au fost și săracii o să rămână piticii ăștia foști cerșetori , actual tâlhari la drumul mare.

  • Se intorc toti usor usor la cort si la cotet, acolo unde le este locul.
    La munca cioroilor impututi!

  • oare cat de mic trebuie sa fii sa ajungi sa scrii despre scursuri, despre nulitati ,rapene, rateurile naturii….cat de disperat trebuie sa fii? pe cat trebuie sa te vinzi ?

  • Alina Tescovina

    Lasă ca și atunci când se rădea la groaza Cap de Cal făcea bani pentru țiganii din Ferentari și asta mic și urat era la pușcărie pentru tâlhăriile lui. Asta nu știe sa lege o frază dar a legat muuulta lume. Tâlhar mic și retardat in cap.

  • Ce-ați avut măi cu „mititelul” de el? Are și țiganul o casă acolo și voi i-ați luat-o. Rușine să vă fie… Hehehehe.

    Bine i-au făcut! 🙂

  • Ba dar de ce aveti com asa daca aveti ciuda pe el spunetii in fata iar de nevastasa cine a tinut gura sa vada ce a facut alta treaba nu mai e decat sa saltati oamenii de ………

  • @Cersetor: Nivelul tău de a scrie în limba maternă, m-a lăsat cu gura căscată. Foarte elocvent. Ești un profesor, ce mai. Bravo!

  • Domnu procuror , sa l puneti si pe Nedal , cel cu servisul din bucium, pe lista finantatorilor. A contribuit serios

  • Stati voi liniștiți! Pun pariu ca in trei, patru săptămâni ridica instanta sechestru! I a mai scăpat odată coorva legata la ochi de belele. Bineînțeles, pe bani, nu moca! La cate mizerii au făcut ăștia, trebuiau sa facă pe viață și sa le ia si tot ce au. Asta pe bune! Dar, România, justiția e cum e!

  • Patronul de la jocurile VEGAS stie ca acești pitici Fac recuperări ,dau bani cu camăta ,șantajează clienții și iau taxe de protecție???

  • Bravo adevarat multi nu stiu ca ei sunt angajații omului

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
05 martie 2026
05 martie 2026