PSD-istul Marcel Ciolacu, cel care pozează într-un român pentru români, într-o persoană care este umilă, a avut ghinion din cauza protestelor agricultorilor.
Marcel Ciolacu, reprezentant de seamă a ciumei Roșie PSD, nu se sfiește să trăiască în lux. Chiar dacă românii plătesc dublu absolut orice lucru, pentru Ciolacu pare să nu existe criză economică. Premierul PSD ar fi rezervat trei zile la cel mai luxos hotel din Constanța, hotel în care o noapte de cazare costă 1500 de lei de persoană.
Marcel Ciolacu și PSD-iștii lui, cazați la hotel de 5 stele
Liderii PSD care urmau să fie cazați în regim all-inclusive în Hotelul Vega al lui Comănescu și într-un hotel alăturat acestuia, Zenith, trebuiau să anunțe dacă vor veni însoțiți de șoferi și să plătească 1500 de lei pentru 2 nopți de cazare, cameră, regim single.
Păi ne întrebăm de unde au aleșii neamului, în frunte cu Marcel Ciolacu, atâția bani ca să plătească 3000 de lei pe sejur, plus mesele festive. În contextul în care ciuma roșie mereu a pozat într-un partid care ajută oamenii, care este de partea românilor săraci. Ce salariu trebuie să ai ca să-ți permiți să ”spargi” atâția bani în doar 2 zile?
Toate activitățile urmau să aibă loc în hotelul lui Gabriel Comănescu, singurul hotel de cinci stele din Constanța-Mamaia, care deține una dintre cele șase plaje blue flag, și includeau întâlniri cu organizațiile pe regiuni de dezvoltare, Consiliul Politic Național și reuniunea grupurilor parlamentare., relatează g4media.ro.
Gabriel Comănescu deține și compania Grup Servicii Petroliere (GSP), care, în prezent, avea datorii la ANAF de aproximativ 150 de milioane de lei, conform informațiilor de pe site-ul instituției. Și firma care operează Hotelul Vega avea datorii de 40,2 milioane de lei în anul 2022, conform platformei termene.ro.
Companiei GSP i-a fost ștearsă o altă datorie de 1 milion de euro în perioada 2016-2017, în timpul regimului Dragnea, atunci când guvernul era condus de facto de fostul lider PSD. RISE Project a relevat că, între 5 și 20 mai 2016, GSP a avut conturile blocate, iar Comănescu a apelat la fostul ministru PSD al Finanțelor, Ionuț Mișa, în vremea când acesta conducea direcția Mari Contribuabili din ANAF. În cele din urmă, Marcel Ciolacu a anulat întâlnirea de lux. Aceasta urmând să aibă loc la Palatul Parlamentului.