Prima pagină » Cancan » Mirela Vaida, sărbătorită cu emoție de familie și colegi de ziua numelui: „Doar o Elena au în casă!”

Mirela Vaida, sărbătorită cu emoție de familie și colegi de ziua numelui: „Doar o Elena au în casă!”

23 mai 2025, 11:13,
Cezar Bulgaru în Cancan

Pe 21 mai 2025, cu ocazia sărbătorii Sfinților Constantin și Elena, Mirela Vaida a fost surprinsă de soțul și copiii săi cu un buchet impresionant de flori, în parcarea locului de muncă.

Mirela Vaida, cunoscută pentru sinceritatea și umorul său, îmbină cu succes cariera de actriță, cântăreață și prezentatoare TV.

Mirela Vaida, sărbătorită cu emoție de familie și colegi de ziua numelui

Prezentatoarea TV a relatat momentul pe Instagram:

„A venit azi soțul meu în parcare, la muncă, și mi-a zis să cobor 5 minute să-i dau nu știu ce chei… Am coborât, cum mă știți: nemachiată, necoafată, cu părul creț în toate direcțiile, cu fața arsă de soare, cu ochelarii mați pe nas!”

În loc de chei, Mirela a primit un buchet de flori și un mesaj emoționant:

„La mulți ani de la cei mai înfocați admiratori ai tăi. Soțul și cei doi băieți ai tăi”.

Vedeta de la Antena 1 a adăugat:

„Mi-a oferit aceste flori superbe, din partea lui și a copiilor noștri că, doar, o singură Elena au în casă!”

Colegii de la „Acces Direct” și Antena Stars i-au oferit, la rândul lor, flori și urări calde de bine, făcând-o să se simtă apreciată și iubită de ziua numelui.

Fanii au reacționat imediat

Fanii au reacționat cu multă căldură la postarea Mirelei Vaida, inundând secțiunea de comentarii cu mesaje de felicitare și apreciere. Un admirator i-a transmis:

„La mulți ani frumoși și sănătoși, Mirela-Elena! Distracție plăcută!”.

Alții au completat cu urări emoționante: „La mulți ani, Elena Mirela Vaida!”, „Să trăiești cu numele, multă sănătate și fericire alături de familia ta dragă”,  „La mulți ani binecuvântați îți doresc”.

 Ziua numelui a fost o ocazie de a celebra alături de familie și colegi, primind gesturi care i-au adus lacrimi de bucurie.

Mirela Vaida, despre primul job în televiziune

La începutul carierei, Mirela Vaida a intrat direct în focurile televiziunii, fără nicio pregătire. Ceea ce azi pare de necrezut, a fost realitatea ei de acum 20 de ani.

“M-am angajat ca reporter-prezentator, la un matinal, unde prezentam meteo. Deci am venit ca acum la tine, mă uitam la o cameră și mi-au zis: «zi ceva!» Și eu a trebuit să zic ceva. Fă-te că prezinți cum e vremea. M-am uitat în jur și, în capul meu, am început sa zic cum e vremea, și după aia zice: «Prezintă horoscopul».

Și atunci a venit imaginația, că vine copilul din tine. Disperarea din tine vine, foamea vine. Băi, eu trebuie să nu dezamăgesc. Eu trebuie să le arăt alor mei că eu mă descurc singură. Și zici orice. Am inventat zodii, am inventat vreme, am inventat orice”, a mărturisit Mirela Vaida.

După „proba de foc”, Mirela Vida a fost angajată oficial. Nu pe un segment glam, ci exact pe cel de care „nu se ocupa nimeni”. Astfel a început povestea reportajelor cu textile, perdele și fluturi imprimați pe material.

„Mă duceam în magazine de perdele, de draperii, de fețe de masă și spuneam ce s-ar potrivi geamului dumneavoastră. Și făceam reportaje despre asta. Textile, printuri, vorbeam cu doamnele din magazin și făceam materiale întregi în fiecare săptămână”, a mai spus vedeta.

De curând, Mirela Vaida a fost sărbătorită cu emoție de familie și colegi de ziua numelui, iar vedeta a fost extrem de plăcut surprinsă de cadourile primite.

Bugetul.ro
Adio, Parcul IOR din București în actuala formă! Primarul Robert Negoiță vrea să transforme locul de recreere din Sectorul 3 într-o oază modernă
redactia.ro
Răsturnare de situație. Cine va fi până la urmă premierul României. Nicușor Dan va face anunțul azi
Bugetul.ro
Prigoana ANAF bagă spaima în proprietarii de mașini din România. Controalele autorității s-au întețit, iar inspectorii sunt neiertători cu cei care încalcă legea
a1.ro
Ea este femeia care ar fi "dependenta" de a fi însărcinată. A fost gravidă timp de 21 ani. Cum e posibil
Playtech.ro
Cât te costă să îți tragi apă sau curent electric până în curte în 2025. Ce taxe trebuie plătite
observatornews.ro
Casa Albă a făcut publice fotografii din interiorul Camerei de Criză din momentul atacului SUA asupra Iranului
Playsport.ro
Mergi liniștit în concediu și speră că mai ai la ce să te întorci. Cel care te-ar putea înlocui muncește non-stop, nu cere libere și nici mărire...
Evz.ro
Românii nu mai vor pe litoralul din țară. Unde se duc în vacanțe
realitatea.net
Românii au găsit o nouă metodă de a păcăli aparatele de reciclare. Reușesc să obțină o grămadă de bani cu un singur pahar de plastic
SportpeSurse
EXCLUSIV Imagini devastatoare cu casa părintească a lui Ion Țiriac din Brașov. Locuința a ajuns o dărăpănătură în care colcăie șobolanii. Primarul orașului face declarații tulburătoare despre miliardar: ““Nu l-a interesat niciodată”
Playtech.ro
Horoscopul zilei de sâmbătă, 21 iunie. Nativii Leu vor fi în centrul atenţiei
Dailybusiness.ro
Pescobar umblă cu caracatița vopsită prin Londra. Britanicii s-au arătat dezgustați de preparatele afaceristului: „Prima mușcătură a fost îngrozitoare. Are un gust oribil”
RomaniaTV
Zile libere de care nu ştiai: Cum poţi să iei bani fără să mergi la job două zile. Alte concedii pe care poţi să le ceri oricând
stiriromania.ro
Alex Marcu, sfâșiat de durere lângă sicriul Teodorei. Bărbatul își ia adio de la soție cu râuri de lacrimi
RomaniaTV
Adio garanţia de 50 de bani la punctele de reciclare. Românii, campioni în campania SGR
redactia.ro
Scandal între Nicușor Dan și Ilie Bolojan. De ce nu se înțeleg cei doi și soluția extremă la care se gândește președintele României
ego.ro
Am aflat secretul teribil al soacrei mele, iar acum nu știu ce să fac! Cum aș putea să îi spun soțului așa ceva!?!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
21 iunie 2025
21 iunie 2025