Local

Politehnica Iași a luat doar un punct în ultimul meci de pe teren propriu din acest an. Politehnica Iași – Academica Clinceni 0-0 – LIVETEXT

Publicat: 16 dec. 2020
Politehnica Iași a luat doar un punct în ultimul meci de pe teren propriu din acest an. Politehnica Iași  Academica Clinceni 0-0 - LIVETEXT
Politehnica Iași a câștigat până acum un singur meci din patru în fața formației Academica Clinceni

Formația Politehnica Iași a terminat la egalitate, scor 0-0. partida disputată miercuri, 16 decembrie, pe teren propriu, în compania echipei Academica Clinceni, în ultimul meci din Liga I ce se va desfășura în acest an în dealul Copoului.

LIVE TEXT

• 90′ Arbitrul de rezervă arată minutele de prelungire: 3
  • 90′ Cosmin Frăsinescu e sub presiune, reușește să respingă
  • 90′ Petrisor Petrescu trimite în careu din lovitură liberă
  • 90′ Posesie: Poli Iași 57%, Academica Clinceni 43%.
  • 90′ Ionut Francisc Cristea este penalizat pentru că l-a împins pe Juan Bautista Cascini
  • 89′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
  • 89′ Academica Clinceni aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
  • 89′ Manuel De Iriondo părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Ionut Francisc Cristea.
  • 88′ ELIMINARE! Floriano Vanzo primește al doilea cartonaș galben şi este trimis la vestiare
  • 88′ Floriano Vanzo de la Poli Iași intervine periculos asupra lui Florin Gardoș
  • 87′ Repunere pentru Academica Clinceni
  • 87′ Nikolaos Baxevanos trage spre poartă, dar șutul e mult pe lângă.
  • 87′ Şutul lui Andreias Calcan este blocat.
  • 87′ Razvan Andronic de la Academica Clinceni îl trage în jos pe Doru Popadiuc
  • 87′ Florin Gardoș e sub presiune, reușește să respingă
  • 87′ Andreias Calcan de la Poli Iași execută un corner de pe partea stângă.
  • 86′ Sorin Bușu de la Poli Iași încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
  • 86′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
  • 85′ Posesie: Poli Iași 57%, Academica Clinceni 43%.
  • 85′ Cosmin Frăsinescu de la Poli Iași încearcă să-i trimită cu capul unui coechipier, dar mingea e interceptată de un adversar.
  • 85′ Juan Bautista Cascini e sub presiune, reușește să respingă
  • 85′ Andreias Calcan de la Poli Iași execută un corner de pe partea stângă.
  • 84′ Şutul lui Andrei Cristea este blocat.
  • 84′ Sorin Bușu trimite o centrare.
  • 84′ Lucian Dumitriu de la Academica Clinceni îl trage în jos pe Doru Popadiuc
  • 83′ Cosmin Frăsinescu de la Poli Iași este surprins în ofsaid
  • 83′ Juan Pablo Passaglia trimite în careu din lovitură liberă
  • 83′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Georgi Pashov de la Academica Clinceni i-a pus piedică lui Manuel De Iriondo
  • 82′ Şutul lui Juan Pablo Passaglia este blocat.
  • 82′ Cristian Tănase este penalizat pentru că l-a împins pe Manuel De Iriondo
  • 82′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
  • 81′ Academica Clinceni aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
  • 80′ Manuel De Iriondo e sub presiune, reușește să respingă
  • 80′ Georgi Pashov trimite o centrare.
  • 80′ Georgi Pashov de la Academica Clinceni încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
  • 80′ Posesie: Poli Iași 58%, Academica Clinceni 42%.
  • 79′ Floriano Vanzo încasează un galben
  • 79′ Floriano Vanzo de la Poli Iași intervine periculos asupra lui Mladen Jutric
  • 79′ Andrei Cristea trimite o centrare.
  • 78′ Nikolaos Baxevanos de la Poli Iași se apără excelent și împiedică echipa sa să primească gol.
  • 78′ Academica Clinceni pleacă pe contraatac.
  • 78′ Lucian Dumitriu e sub presiune, reușește să respingă
  • 78′ Andreias Calcan trimite în careu din lovitură liberă
  • 77′ Mihai Dobrescu este penalizat pentru că l-a împins pe Andreias Calcan
  • 77′ Andrei Cristea de la Poli Iași încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
  • 77′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
  • 77′ Meciul se reia
  • 76′ Jocul e oprit pentru că un jucător e căzut pe gazon.
  • 76′ Poli Iași are posesia.
  • 76′ Andreias Calcan de la Poli Iași trimite în careu, dar Octavian Valceanu rezolvă situația.
  • 75′ Florin Gardoș este penalizat pentru că l-a împins pe Andreias Calcan
  • 75′ Posesie: Poli Iași 57%, Academica Clinceni 43%.
  • 74′ Academica Clinceni aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
  • 74′ Poli Iași are posesia.
  • 73′ Platini părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Doru Popadiuc.
  • 73′ Alexandru Boiciuc este penalizat pentru că l-a împins pe Razvan Onea
  • 72′ Academica Clinceni aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
  • 72′ Raul Rusescu părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Petrisor Petrescu.
  • 72′ Răzvan Patriche s-a accidentat şi e înlocuit de Mladen Jutric.
  • 71′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
  • 71′ Teodor Axinte îşi pune echipa sub presiune după o respingere nereuşită.
  • 70′ Academica Clinceni are posesia.
  • 70′ Posesie: Poli Iași 57%, Academica Clinceni 43%.
  • 70′ Meciul e dezechilibrat, Poli Iași domină clar și are posesia.
  • 69′ Andrei Cristea șutează din afara careului, dar Octavian Valceanu intervine.
  • 69′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
  • 69′ Juan Bautista Cascini e sub presiune, reușește să respingă
  • 69′ Sorin Bușu trimite o centrare.
  • 69′ Florin Gardoș e sub presiune, reușește să respingă
  • 69′ Andreias Calcan de la Poli Iași execută un corner de pe partea stângă.
  • 68′ Șutul bun de la distanță al lui Andreias Calcan e respins în corner de Octavian Valceanu.
  • 68′ Juan Bautista Cascini e sub presiune, reușește să respingă
  • 68′ Andreias Calcan trimite în careu din lovitură liberă
  • 68′ Meciul se reia
  • 67′ Răzvan Patriche este accidentat şi primeşte îngrijiri medicale pe teren.
  • 67′ Jocul e oprit pentru că un jucător e căzut pe gazon.
  • 67′ După un fault tactic, Răzvan Patriche primește galben
  • 67′ Răzvan Patriche de la Academica Clinceni îl trage în jos pe Andrei Cristea
  • 66′ Un fotbalist de la Academica Clinceni face o greşeală defensivă, care se putea transforma în gol
  • 66′ Nikolaos Baxevanos e sub presiune, reușește să respingă
  • 66′ Cristian Tănase trimite o centrare.
  • 66′ Academica Clinceni aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
  • 65′ Andrei Cristea e sub presiune, reușește să respingă
  • 65′ Cristian Tănase de la Academica Clinceni execută un corner de pe partea stângă.
  • 65′ Juan Pablo Passaglia respinge în corner.
  • 65′ Posesie: Poli Iași 57%, Academica Clinceni 43%.
  • 64′ Academica Clinceni aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
  • 64′ Poli Iași are posesia.
  • 64′ Repunere pentru Academica Clinceni
  • 64′ Razvan Onea execută o lovitură liberă spre poartă, dar mingea se duce departe de ţintă
  • 63′ Mihai Dobrescu de la Academica Clinceni îl trage în jos pe Platini
  • 62′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
  • 62′ Andreias Calcan de la Poli Iași preia slab mingea trimisă de un coechipier.
  • 62′ Juan Pablo Passaglia de la Poli Iași îi pasează unui coechipier.
  • 61′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
  • 61′ Repunere pentru Academica Clinceni
  • 61′ Razvan Onea șutează din afara careului, dar ratează ținta.
  • 60′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
  • 60′ Posesie: Poli Iași 56%, Academica Clinceni 44%.
  • 59′ Academica Clinceni aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
  • 58′ Lucian Dumitriu îl faultează pe Juan Pablo Passaglia
  • 57′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Razvan Andronic de la Academica Clinceni i-a pus piedică lui Sorin Bușu
  • 57′ Repunere pentru Academica Clinceni
  • 57′ Eugen Cebotaru părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Alexandru Boiciuc.
  • 57′ Andrea Cordea părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Razvan Andronic.
  • 56′ Șutul lui Floriano Vanzo de la Poli Iași trece departe de poartă
  • 56′ Razvan Onea trimite o centrare.
  • 56′ Andrea Cordea îl faultează pe Nikolaos Baxevanos
  • 55′ Academica Clinceni aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
  • 55′ Posesie: Poli Iași 55%, Academica Clinceni 45%.
  • 54′ Platini controlează balonul cu mâna.
  • 54′ Meciul este umbrit de jocul foarte dur al ambelor echipe.
  • 54′ După un fault tactic, Juan Bautista Cascini primește galben
  • 53′ Juan Bautista Cascini este penalizat pentru că l-a împins pe Andreias Calcan
  • 53′ Academica Clinceni are posesia.
  • 52′ Andrei Cristea comite un fault dur asupra unui adversar şi primeşte un cartonaş galben de la arbitru
  • 52′ Andrei Cristea de la Poli Iași intervine periculos asupra lui Răzvan Patriche
  • 52′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
  • 51′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Lucian Dumitriu de la Academica Clinceni i-a pus piedică lui Sorin Bușu
  • 51′ Academica Clinceni aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
  • 51′ Academica Clinceni are posesia.
  • 50′ Academica Clinceni aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
  • 49′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
  • 48′ Andreias Calcan execută lovitura liberă, dar aceasta este blocată.
  • 47′ Florin Gardoș comite un fault dur asupra unui adversar şi primeşte un cartonaş galben de la arbitru
  • 47′ Intervenție necugetată. Florin Gardoș îl faultează dur pe Floriano Vanzo.
  • 46′ Repunere pentru Academica Clinceni
  • 46′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
  • 46′ Academica Clinceni are posesia.
  • 46′ A început repriza a doua.

PAUZĂ

• 45′ Mihai Dobrescu de la Academica Clinceni încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
  • 45′ Academica Clinceni aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
  • 45′ Arbitrul de rezervă arată minutele de prelungire: 1
  • 45′ Posesie: Poli Iași 57%, Academica Clinceni 43%.
  • 45′ Academica Clinceni are posesia.
  • 44′ Poli Iași are posesia.
  • 43′ Se joacă pe un teren noroios azi. Asta nu ajută jocul de pase.
  • 42′ Poli Iași are posesia.
  • 42′ Andrei Cristea de la Poli Iași este surprins în ofsaid
  • 42′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
  • 41′ Academica Clinceni are posesia.
  • 41′ Juan Pablo Passaglia îl faultează pe Juan Bautista Cascini
  • 40′ Andrea Cordea este penalizat pentru că l-a împins pe Sorin Bușu
  • 40′ Floriano Vanzo iroseşte o şansă uriaşă când șutul său loveşte bara. Era un gol simplu!
  • 40′ Șansă bună, Juan Pablo Passaglia de la Poli Iași taie apărarea adversă cu o pasă filtrantă.
  • 40′ Academica Clinceni aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
  • 40′ Posesie: Poli Iași 55%, Academica Clinceni 45%.
  • 39′ Juan Bautista Cascini de la Academica Clinceni îl trage în jos pe Platini
  • 39′ Juan Bautista Cascini de la Academica Clinceni trimite mingea în spatele apărării adverse, dar un adversar interceptează balonul.
  • 38′ Raul Rusescu șutează din afara careului, dar Teodor Axinte intervine.
  • 38′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Andrei Cristea de la Poli Iași i-a pus piedică lui Juan Bautista Cascini
  • 37′ Teodor Axinte cere mingea
  • 37′ Mihai Dobrescu trimite o centrare.
  • 37′ Academica Clinceni aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
  • 37′ Lucian Dumitriu de la Academica Clinceni încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
  • 37′ Academica Clinceni pleacă pe contraatac.
  • 36′ Andrei Cristea şutează bine pe poartă, dar goalkeeperul salvează
  • 36′ Sorin Bușu trimite o centrare.
  • 36′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
  • 36′ Juan Pablo Passaglia de la Poli Iași încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
  • 35′ Andrea Cordea încasează un galben
  • 35′ Intervenție necugetată. Andrea Cordea îl faultează dur pe Sorin Bușu.
  • 34′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Mihai Dobrescu de la Academica Clinceni i-a pus piedică lui Platini
  • 34′ Lucian Dumitriu are o mare şansă de a marca, dar execuția sa e blocată
  • 33′ Andrea Cordea de la Academica Clinceni îi pasează unui coechipier.
  • 33′ Juan Bautista Cascini trimite o centrare.
  • 33′ Raul Rusescu de la Academica Clinceni trimite mingea în spatele apărării adverse, dar un adversar interceptează balonul.
  • 33′ Academica Clinceni aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
  • 32′ Andrei Cristea de la Poli Iași este surprins în ofsaid
  • 31′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Raul Rusescu de la Academica Clinceni i-a pus piedică lui Cosmin Frăsinescu
  • 31′ Ambele echipe au probleme în a desface defensiva adversă.
  • 31′ Academica Clinceni aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
  • 31′ Eugen Cebotaru controlează balonul cu mâna.
  • 30′ Cosmin Frăsinescu e sub presiune, reușește să respingă
  • 30′ Mihai Dobrescu trimite o centrare.
  • 30′ Academica Clinceni aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
  • 30′ Posesie: Poli Iași 56%, Academica Clinceni 44%.
  • 30′ Şutul lui Andrea Cordea este blocat.
  • 30′ Academica Clinceni pleacă pe contraatac.
  • 29′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
  • 29′ Poli Iași are posesia.
  • 28′ Academica Clinceni aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
  • 28′ Mihai Dobrescu revine pe teren.
  • 28′ Andrei Cristea șutează din afara careului, dar Octavian Valceanu intervine.
  • 27′ Mihai Dobrescu este accidentat şi primeşte îngrijiri medicale pe teren.
  • 26′ Jocul e oprit pentru că un jucător e căzut pe gazon.
  • 26′ Mihai Dobrescu este penalizat pentru că l-a împins pe Platini
  • 26′ Repunere pentru Academica Clinceni
  • 25′ Razvan Onea execută o lovitură liberă spre poartă, dar mingea se duce departe de ţintă
  • 25′ Posesie: Poli Iași 55%, Academica Clinceni 45%.
  • 25′ Răzvan Patriche este penalizat pentru că l-a împins pe Andrei Cristea
  • 24′ Poli Iași are posesia.
  • 24′ Repunere pentru Poli Iași
  • 24′ Cristian Tănase Un jucător de la Academica Clinceni execută lovitura liberă, dar mingea nu-și atinge ținta.
  • 23′ Aleksandru Longher s-a accidentat şi e înlocuit de Cristian Tănase.
  • 23′ Nikolaos Baxevanos încasează un galben
  • 22′ Intervenție necugetată. Nikolaos Baxevanos îl faultează dur pe Raul Rusescu.
  • 22′ Academica Clinceni pleacă pe contraatac.
  • 22′ Academica Clinceni are posesia.
  • 21′ Teodor Axinte cere mingea
  • 21′ Eugen Cebotaru trimite în careu din lovitură liberă
  • 21′ Sorin Bușu este penalizat pentru că l-a împins pe Andrea Cordea
  • 20′ Andrei Cristea de la Poli Iași este surprins în ofsaid
  • 20′ Repunere pentru Academica Clinceni
  • 20′ Posesie: Poli Iași 57%, Academica Clinceni 43%.
  • 19′ Andrea Cordea şutează bine pe poartă, dar goalkeeperul salvează
  • 19′ Academica Clinceni pleacă pe contraatac.
  • 19′ Răzvan Patriche e sub presiune, reușește să respingă
  • 19′ Juan Pablo Passaglia trimite în careu din lovitură liberă
  • 18′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Juan Bautista Cascini de la Academica Clinceni i-a pus piedică lui Platini
  • 18′ Poli Iași are posesia.
  • 17′ Razvan Onea șutează din afara careului, dar Octavian Valceanu intervine.
  • 17′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
  • 17′ Academica Clinceni are posesia.
  • 16′ Academica Clinceni aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
  • 16′ Juan Pablo Passaglia de la Poli Iași intervine periculos asupra lui Florin Gardoș
  • 16′ Meciul se reia
  • 15′ Jocul e oprit pentru că un jucător e căzut pe gazon.
  • 15′ Posesie: Poli Iași 61%, Academica Clinceni 39%.
  • 14′ Academica Clinceni aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
  • 14′ Academica Clinceni are posesia.
  • 13′ Academica Clinceni aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
  • 13′ Pasa lui Platini de la Poli Iași e blocată de un adversar.
  • 13′ Sorin Bușu de la Poli Iași trimite în careu, dar mingea e interceptată de un adversar.
  • 13′ Sorin Bușu trece în dribling de adversari
  • 13′ Poli Iași are posesia.
  • 12′ Octavian Valceanu cere mingea
  • 12′ Juan Pablo Passaglia trimite în careu din lovitură liberă
  • 11′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Floriano Vanzo de la Poli Iași i-a pus piedică lui Aleksandru Longher
  • 11′ Academica Clinceni are posesia.
  • 10′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
  • 10′ Posesie: Poli Iași 59%, Academica Clinceni 41%.
  • 9′ Poli Iași are posesia.
  • 9′ Andreias Calcan este penalizat pentru că l-a împins pe Georgi Pashov
  • 9′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
  • 8′ Academica Clinceni aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
  • 8′ Şutul lui Platini este blocat.
  • 8′ Octavian Valceanu e sub presiune, reușește să respingă
  • 8′ Sorin Bușu trimite o centrare.
  • 8′ Andrea Cordea e sub presiune, reușește să respingă
  • 8′ Juan Pablo Passaglia de la Poli Iași execută un corner de pe partea dreaptă.
  • 7′ Platini de la Poli Iași încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
  • 7′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
  • 7′ Poli Iași are posesia.
  • 7′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Eugen Cebotaru de la Academica Clinceni i-a pus piedică lui Floriano Vanzo
  • 6′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Juan Pablo Passaglia de la Poli Iași i-a pus piedică lui Juan Bautista Cascini
  • 6′ Repunere pentru Academica Clinceni
  • 6′ Andreias Calcan de la Poli Iași preia slab mingea trimisă de un coechipier.
  • 5′ Platini trimite o centrare.
  • 5′ Posesie: Poli Iași 53%, Academica Clinceni 47%.
  • 4′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
  • 4′ Juan Bautista Cascini controlează balonul cu mâna.
  • 4′ Repunere pentru Academica Clinceni
  • 3′ Andreias Calcan de la Poli Iași execută un corner de pe partea stângă.
  • 3′ Florin Gardoș respinge în corner.
  • 3′ Manuel De Iriondo trimite o centrare.
  • 2′ Academica Clinceni are posesia.
  • 1′ Poli Iași are posesia.

Știrea inițială

Înaintea partidei de miercuri, antrenorul formației ieșene, Daniel Pancu a declarat că se așteaptă ca jucătorii săi să fi trecut peste înfrângerile din ultimele meciuri și să obțină toate cele trei puncte pentru că „e rușinos“ să iei un singur punct în 8 meciuri.

„Problema este doar la noi. Ne-am lins rănile după meciul cu Dinamo, obiectivul a fost refacerea cât mai rapidă, în primu rând mental, ieri le-am dat zi liberă, cheia este doar la noi. Avem mare nevoie de o victorie care să ne deblocheze Trebuie să intrăm ca niște luptători, asta le-am cerut după meciul cu Dinamo. Este doar despre Poli Iași. Trebuie să jucăm mai mult ca niciodată, pentru că e rușinos. Suntem totuși Poli Iași să luăm un singur punct în 8 jocuri. Trecem prin momente grele, dar cheia este doar la noi”, a declarat Daniel Pancu.

Împăcare între Daniel Pancu și Andrei Cristea

Daniel Pancu a vorbit despre relația cu căpitanul Andrei Cristea.

„E foarte important mesajul de unitate din partea președintelui, al căpitanului. Eu nu am avut niciodată probleme cu Andrei Cristea, să știe lumea foarte clar. Fiind un jucător cu mare experiență, de mare valoare, normal că e mai capricios. Și eu am fost la rândul meu, și eu am avut probleme cu antrenorii, dar nu este nicio problemă între noi, pe noi ne interesează doar binele Politehnicii Iași”, a precizat Daniel Pancu.

La rândul său, căpitanul Andrei Cristea a declarat că echipa își poate reveni.

„Cred că ne va ajuta mai mult dacă toată lumea va fi alături de noi cu un gând bun. Încă nu este târziu. Îmi aduc aminte de alte echipe, gen Voluntari, care făceau puține puncte și se salvau. Fac apel la toată lumea, la suporterii adevărați ai echipei, la autorități, să ne adunăm și să reușim să câștigăm acest meci. Important este că suntem uniți cu toții”, a spus Cristea, care a bătut palma cu antrenorul Daniel Pancu.