Poli Iași încasează încă o înfrângere. Meciul cu FCSB s-a terminat cu scorul de 2-1

Publicat: 03 dec. 2019

90′ Oricare echipă putea fi câștigătoare azi, dar FCSB a reușit să se impună.
90′ Arbitrul fluieră finalul meciului.
90′ Posesie: Poli Iași 37%, FCSB 63%.
90′ Un jucător de la Poli Iași aruncă lung de la margine, de pe partea stângă, în careul advers.
90′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
90′ Cristian Bălgrădean cere mingea
90′ Andrei Radu trimite o centrare.

90′ Poli Iași are posesia.
90′ GOOOL! Dennis Man marchează.
90′ FCSB are o șansă bună de gol.
90′ Arbitrul fluieră. Iulian Cristea îl atacă pe Adrian Bălan de la spate și e lovitură liberă.

90′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
90′ Arbitrul de rezervă arată minutele de prelungire: 5
90′ Nicandro Breeveld e sub presiune, reușește să respingă
90′ Adrian Popa trimite o centrare.
90′ Un jucător de la FCSB aruncă lung de la margine, de pe partea dreaptă, în careul advers.
90′ Rodny Lopes Cabral e sub presiune, reușește să respingă
90′ Harlem-Eddy Gnohere de la FCSB preia slab mingea trimisă de un coechipier.
90′ Ionuț Panțâru trimite o centrare.
89′ FCSB are posesia.
88′ Iulian Cristea de la FCSB faultează, lovindu-l pe Gai Assulin cu cotul.
88′ Repunere pentru Poli Iași
88′ Dennis Man de la FCSB are o șansă de gol, dar lovitura sa de cap se duce pe lângă
88′ Florinel Coman de la FCSB execută un corner de pe partea stângă.
87′ După un fault tactic, Ionut Francisc Cristea primește galben
87′ Ionut Francisc Cristea de la Poli Iași îl trage în jos pe Florin Tănăse
86′ Bogdan Planici de la FCSB îl trage în jos pe Ionut Francisc Cristea
85′ Posesie: Poli Iași 36%, FCSB 64%.
84′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Gai Assulin de la Poli Iași i-a pus piedică lui Dennis Man
84′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Ionut Francisc Cristea de la Poli Iași i-a pus piedică lui Florin Tănăse
84′ Şutul lui Didac Devesa este blocat.
83′ Cristian Manea părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Adrian Popa.
83′ Harlem-Eddy Gnohere de la FCSB este surprins în ofsaid
82′ Razvan Onea părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Didac Devesa.
82′ Repunere pentru Poli Iași
82′ Un jucător de la FCSB trage de la mare distanţă, dar şutul se duce departe de poartă
82′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Ionut Francisc Cristea de la Poli Iași i-a pus piedică lui Ovidiu Popescu
81′ Şutul lui Gai Assulin este blocat.
81′ Platini de la Poli Iași îi pasează unui coechipier.
81′ Denis Rusu scoate un gol ca și făcut! Cristian Manea era într-o poziție excelentă, dar Denis Rusu l-a blocat!
81′ Florin Tănăse de la FCSB îi pasează unui coechipier.
81′ Juan Pablo Passaglia e sub presiune, reușește să respingă
81′ Dennis Man trimite o centrare.
80′ FCSB are posesia.

80′ Posesie: Poli Iași 35%, FCSB 65%.
79′ FCSB aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
78′ Razvan Onea revine pe teren.
78′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
78′ Meciul se reia
78′ Razvan Onea este accidentat si scos de pe teren pentru îngrijiri medicale.
78′ Razvan Onea este accidentat şi primeşte îngrijiri medicale pe teren.
78′ Jocul e oprit pentru că un jucător e căzut pe gazon.
77′ Repunere pentru FCSB
77′ Razvan Onea șutează din afara careului, dar ratează ținta.
77′ Dennis Man e sub presiune, reușește să respingă
77′ Platini de la Poli Iași execută un corner de pe partea stângă.
76′ Juan Pablo Passaglia e sub presiune, reușește să respingă
76′ Florinel Coman de la FCSB execută un corner de pe partea stângă.
76′ Dennis Man îşi vede un şut deviat
76′ Denis Rusu cere mingea
76′ Denis Rusu iese din poartă și cere mingea, dar nu o poate controla
75′ O lovitură liberă a lui Florinel Coman este blocată de portar, iar mingea revine în joc
75′ Posesie: Poli Iași 35%, FCSB 65%.
75′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Platini de la Poli Iași i-a pus piedică lui Florin Tănăse
74′ Florinel Coman de la FCSB trimite în careu, dar pasa lui e interceptată de un adversar.
74′ FCSB are posesia.
73′ După un fault tactic, Ionuț Vână primește galben
73′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Ionuț Vână de la FCSB i-a pus piedică lui Gai Assulin
73′ Adrian Bălan este penalizat pentru că l-a împins pe Bogdan Planici
72′ Andrei Cristea părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Adrian Bălan.
71′ Cosmin Bârnoi s-a accidentat şi e înlocuit de Gai Assulin.
71′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Florin Tănăse de la FCSB i-a pus piedică lui Juan Pablo Passaglia
71′ Florin Tănăse trimite o centrare.
71′ Florinel Coman trimite o centrare.
70′ Meciul se reia
70′ Răzvan Oaidă părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Ionuț Vână.
70′ Cosmin Bârnoi este accidentat si scos de pe teren pentru îngrijiri medicale.
70′ Posesie: Poli Iași 36%, FCSB 64%.

69′ Cosmin Bârnoi este accidentat şi primeşte îngrijiri medicale pe teren.
68′ Jocul e oprit pentru că un jucător e căzut pe gazon.
68′ Cosmin Frăsinescu e sub presiune, reușește să respingă
67′ Cristian Manea trimite o centrare.
67′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Juan Pablo Passaglia de la Poli Iași i-a pus piedică lui Răzvan Oaidă
66′ Repunere pentru Poli Iași
66′ Florinel Coman de la FCSB trimite în careu, dar niciun coechipier nu poate profita.
66′ Razvan Onea revine pe teren.
66′ Cum a ratat?! Florin Tănăse are o mare şansă de a marca, dar nu reuşeşte
65′ Adversarul dă o pasă excelentă de gol, dar Denis Rusu de la Poli Iași e pe fază și blochează extraordinar!
65′ Aproape de gol! „Capul” trimis de Harlem-Eddy Gnohere este respins de Denis Rusu
65′ Dennis Man de la FCSB execută un corner de pe partea dreaptă.
65′ FCSB aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
65′ Posesie: Poli Iași 37%, FCSB 63%.
64′ Meciul se reia
64′ Razvan Onea este accidentat si scos de pe teren pentru îngrijiri medicale.
64′ Razvan Onea este accidentat şi primeşte îngrijiri medicale pe teren.
64′ Jocul e oprit pentru că un jucător e căzut pe gazon.
64′ Repunere pentru FCSB
63′ Șutul lui Razvan Onea de la Poli Iași trece departe de poartă
63′ Platini de la Poli Iași îi pasează unui coechipier.
63′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Harlem-Eddy Gnohere de la FCSB i-a pus piedică lui Cosmin Frăsinescu
63′ Harlem-Eddy Gnohere era într-o poziție excelentă, dar Denis Rusu salvează situația!
62′ Cristian Manea trimite o centrare.
62′ FCSB are posesia.
61′ FCSB aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
61′ Repunere pentru Poli Iași
61′ Florinel Coman șutează din afara careului, dar ratează ținta.
60′ Posesie: Poli Iași 37%, FCSB 63%.

60′ Harlem-Eddy Gnohere de la FCSB faultează, lovindu-l pe Cosmin Frăsinescu cu cotul.
59′ Repunere pentru FCSB
59′ Ce ratare! Juan Pablo Passaglia are o şansă mare de a înscrie, dar lovitura sa de cap nu-şi atinge ţinta.
59′ Andrei Cristea trimite în careu din lovitură liberă
58′ După un fault tactic, Bogdan Planici primește galben
58′ Bogdan Planici este penalizat pentru că l-a împins pe Razvan Onea
58′ Razvan Onea de la Poli Iași avansează rapid cu mingea încercând să creeze pericol..
58′ Cosmin Frăsinescu e sub presiune, reușește să respingă
58′ Juan Pablo Passaglia trimite o centrare.
57′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Iulian Cristea de la FCSB i-a pus piedică lui Andrei Cristea
57′ Florinel Coman de la FCSB trimite în careu, dar pasa lui e interceptată de un adversar.
57′ Nicandro Breeveld e sub presiune, reușește să respingă
56′ Ionuț Panțâru trimite o centrare.
56′ FCSB aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
55′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
55′ Posesie: Poli Iași 36%, FCSB 64%.
55′ Cristian Bălgrădean cere mingea
55′ Razvan Onea trimite o centrare.
54′ FCSB aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
54′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
54′ Iulian Cristea e sub presiune, reușește să respingă
54′ Şutul lui Razvan Onea este blocat.
54′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Platini de la Poli Iași i-a pus piedică lui Ovidiu Popescu
53′ Şutul lui Dennis Man este blocat.
53′ Dennis Man de la FCSB avansează rapid cu mingea încercând să creeze pericol..
52′ Repunere pentru Poli Iași
52′ Harlem-Eddy Gnohere de la FCSB șutează peste!
52′ FCSB are posesia.
51′ Cristian Manea controlează balonul cu mâna.
50′ Şutul lui Răzvan Oaidă este blocat.
50′ Florinel Coman de la FCSB îi pasează unui coechipier.
50′ Posesie: Poli Iași 35%, FCSB 65%.
50′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Cosmin Bârnoi de la Poli Iași i-a pus piedică lui Răzvan Oaidă
49′ Repunere pentru Poli Iași
49′ Florinel Coman șutează din afara careului, dar ratează ținta.
48′ Șutul spre poartă al lui Bogdan Planici de la FCSB e blocat.
48′ Florinel Coman de la FCSB execută un corner de pe partea stângă.
48′ Ionuț Panțâru de la FCSB trimite în careu, dar mingea e interceptată de un adversar.
48′ Ionuț Panțâru de la FCSB avansează rapid cu mingea încercând să creeze pericol..
47′ FCSB are posesia.
46′ A început repriza a doua.
46′ Dragoș Nedelcu părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Harlem-Eddy Gnohere.

45′ S-a terminat! Arbitrul fluieră sfârşitul primei reprize
45′ Posesie: Poli Iași 36%, FCSB 64%.
45′ Șutul lui Florinel Coman de la FCSB trece departe de poartă
45′ Un jucător de la FCSB îi pasează unui coechipier.
45′ Bogdan Planici e sub presiune, reușește să respingă
45′ Andrei Cristea trimite în careu din lovitură liberă
45′ Ionuț Panțâru de la FCSB faultează, lovindu-l pe Platini cu cotul.
44′ Ovidiu Popescu este penalizat pentru că l-a împins pe Cosmin Frăsinescu
43′ Poli Iași are posesia.
42′ FCSB aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.

42′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Dragoș Nedelcu de la FCSB i-a pus piedică lui Rodny Lopes Cabral
41′ Florin Tănăse şutează bine pe poartă, dar goalkeeperul salvează
41′ Ionuț Panțâru de la FCSB îi pasează unui coechipier.
40′ FCSB aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
40′ Bogdan Planici e sub presiune, reușește să respingă
40′ Andrei Cristea trimite în careu din lovitură liberă
40′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Dragoș Nedelcu de la FCSB i-a pus piedică lui Platini
40′ Posesie: Poli Iași 33%, FCSB 67%.
39′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
39′ Bogdan Planici e sub presiune, reușește să respingă
39′ Andrei Cristea trimite o centrare.
38′ Florinel Coman trimite din lovitură liberă direct pe poartă, dar Denis Rusu controlează situația.
37′ După un fault tactic, Razvan Onea primește galben
37′ Razvan Onea de la Poli Iași îl trage în jos pe Florinel Coman
37′ Cristian Manea e sub presiune, reușește să respingă
37′ Andrei Cristea trimite în careu din lovitură liberă

36′ După un fault tactic, Iulian Cristea primește galben
36′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Iulian Cristea de la FCSB i-a pus piedică lui Razvan Onea
35′ Posesie: Poli Iași 31%, FCSB 69%.
34′ FCSB aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
34′ Repunere pentru Poli Iași
33′ Şutul lui Florinel Coman este blocat.
33′ Florinel Coman de la FCSB avansează rapid cu mingea încercând să creeze pericol..
32′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
32′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.

32′ Poli Iași are posesia.
31′ GOOOL! Florin Tănăse (FCSB) înscrie de la penalty.
30′ PENALTY! Nicandro Breeveld de la Poli Iași îi pune piedică unui adversar și arbitrul acordă penalty!
30′ Cristian Manea trimite o centrare.
30′ Posesie: Poli Iași 32%, FCSB 68%.
29′ Repunere pentru Poli Iași
29′ Dragoș Nedelcu șutează din afara careului, dar ratează ținta.
29′ Cosmin Frăsinescu e sub presiune, reușește să respingă
29′ Iulian Cristea trimite o centrare.
28′ FCSB încearcă să creeze o fază periculoasă.
27′ FCSB încearcă să creeze o fază periculoasă.
26′ Repunere pentru Poli Iași

25′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Ovidiu Popescu de la FCSB i-a pus piedică lui Platini
25′ Posesie: Poli Iași 35%, FCSB 65%.
25′ FCSB aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
24′ Florin Tănăse iroseşte o şansă uriaşă când șutul său loveşte bara. Era un gol simplu!
24′ Șansă bună, Ovidiu Popescu de la FCSB taie apărarea adversă cu o pasă filtrantă.
24′ Cosmin Bârnoi de la Poli Iași trimite în careu, dar pasa lui e interceptată de un adversar.
24′ Andrei Cristea de la Poli Iași îi pasează unui coechipier.
24′ Florin Tănăse controlează balonul cu mâna.
23′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Bogdan Planici de la FCSB i-a pus piedică lui Andrei Radu
23′ Cosmin Frăsinescu e sub presiune, reușește să respingă
22′ Florin Tănăse de la FCSB execută un corner de pe partea dreaptă.
22′ Șutul lui Florinel Coman de la FCSB trece departe de poartă
22′ Florin Tănăse de la FCSB îi pasează unui coechipier.
21′ FCSB încearcă să creeze o fază periculoasă.
21′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
20′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
20′ Posesie: Poli Iași 35%, FCSB 65%.
20′ Dennis Man șutează din afara careului, dar Denis Rusu intervine.
19′ FCSB încearcă să creeze o fază periculoasă.
18′ Cristian Bălgrădean cere mingea
18′ Centrarea lui Andrei Radu de la Poli Iași e deviată.
17′ Repunere pentru Poli Iași
17′ Ovidiu Popescu șutează din afara careului, dar ratează ținta.
17′ Nicandro Breeveld e sub presiune, reușește să respingă
17′ Cristian Manea trimite o centrare.
17′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Ionut Francisc Cristea de la Poli Iași i-a pus piedică lui Ovidiu Popescu
16′ FCSB are posesia.
15′ Platini a dat pasa de gol.
15′ GOOOL! Andrei Cristea de la Poli Iași trimite în plasă cu capul, din apropiere.
15′ Platini de la Poli Iași îi pasează unui coechipier.
15′ Platini de la Poli Iași avansează rapid cu mingea încercând să creeze pericol..

15′ Posesie: Poli Iași 32%, FCSB 68%.
15′ Şutul lui Dennis Man este blocat.
14′ Denis Rusu e sub presiune, reușește să respingă
14′ Ovidiu Popescu de la FCSB trimite în careu.
14′ Ovidiu Popescu de la FCSB avansează rapid cu mingea încercând să creeze pericol..
13′ Platini șutează din afara careului, dar Cristian Bălgrădean intervine.
13′ Cosmin Bârnoi de la Poli Iași îi pasează unui coechipier.
12′ FCSB are posesia.
11′ Meciul se reia cu minge de arbitru
11′ Meciul este oprit
11′ FCSB aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
10′ Repunere pentru FCSB
10′ Razvan Onea șutează din afara careului, dar ratează ținta.
10′ Posesie: Poli Iași 48%, FCSB 52%.
10′ Iulian Cristea e sub presiune, reușește să respingă
10′ Andrei Cristea trimite în careu din lovitură liberă
9′ Florin Tănăse este penalizat pentru că l-a împins pe Cosmin Frăsinescu
9′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
9′ Dragoș Nedelcu de la FCSB îl trage în jos pe Platini
8′ Şutul lui Dennis Man este blocat.
8′ Florinel Coman de la FCSB îi pasează unui coechipier.
8′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Ionuț Panțâru de la FCSB i-a pus piedică lui Razvan Onea
7′ FCSB aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
6′ Repunere pentru FCSB
6′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Florinel Coman de la FCSB i-a pus piedică lui Cosmin Frăsinescu
5′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
5′ Posesie: Poli Iași 40%, FCSB 60%.
4′ Poli Iași are posesia.
4′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
3′ FCSB aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
2′ FCSB aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
2′ Repunere pentru Poli Iași
1′ Terenul e excelent azi, facilitând execuțiile tehnice.
1′ Vremea de azi e prea rece pentru fotbal.
1′ Poli Iași are lovitura de începere, meciul a început.
0′ Arbitrul fluieră începutul partidei.
0′ Bine aţi venit pe Stadionul E. Alexandrescu, meciul va începe în aproximativ 5 minute.

Dragoș Nedelcu (22 de ani) s-a întors în echipa roș-albaștrilor, după entorsa de genunchi și întinderea de ligamente suferite la meciul câștigat în luna iulie cu Alașkert, scor 3-0, din turul doi al Europa League.

Mihai Pintilii (35 de ani) a reapărut și el în lotul lui Vintilă, însă e doar rezervă în această seară. Căpitanul echipei s-a accidentat în septembrie, înainte de finalul primei reprize a meciului cu CFR Cluj, scor 0-0. Atunci a suferit o ruptură musculară.

Echipele de start:

Poli Iași: D. Rusu – Cabral, Breeveld, Frăsinescu, A. Radu – Fr. Cristea, Passaglia – Platini, R. Onea, Bîrnoi – A. Cristea
Rezerve: Cobrea, Hațiegan, Hazan, A. Bălan, Devesa, Diallo, Chelaru
Antrenor: Mihai Teja

FCSB: Bălgrădean – Cr. Manea, Planic, I. Cristea, Panțîru – Oaidă, Nedelcu, Ov. Popescu – Man, Fl. Tănase, Fl. Coman
Rezerve: A. Vlad, Pintilii, L. Filip, Gnohere, Soiledis, Vînă, Ad. Popa
Antrenor: Bogdan Vintilă

Stadion: „Emil Alexandrescu”
Arbitri: Istvan Kovacs (Satu Mare) / Asistenți: Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui) / Rezervă: Ovidiu Mazilu (Satu Mare)

„Mi-aș fi dorit să se joace cu Voluntari. Nu știu când se va juca, nu e anunțată data oficială. Din păcate nu s-a putut juca sâmbătă. Aveam 3 jocuri în 7 zile, acum avem în 8 zile, am mai câștigat o zi dacă se va pune meciul între cele cu Viitorul și Craiova”, a zis Bogdan Vintilă la conferința de presă.