Prima pagină » National » A apărut un nou suspect în cazul crimei de la Brăila! Sub unghiile doctoriței au fost găsite două tipuri diferite de ADN
A apărut un nou suspect în cazul crimei de la Brăila! Sub unghiile doctoriței au fost găsite două tipuri diferite de ADN

A apărut un nou suspect în cazul crimei de la Brăila! Sub unghiile doctoriței au fost găsite două tipuri diferite de ADN

30 iul. 2024, 21:00,
în National

Răsturnare de situație în cazul doctoriței ucise cu sânge rece în propriul cabinet, în Brăila. A apărut un nou suspect. Sub unghiile victimei au fost găsite două tipuri diferite de ADN.

Apar noi informații în cazul crimei din Brăila, unde un medic stomatolog a fost ucis cu sânge rece în propriul cabinet. În urma analizelor, sub unghiile victimei au fost găsite două tipuri diferite de ADN, ceea ce înseamnă că a apărut un nou suspect.

Răsturnare de situație în cazul doctoriței ucise în propriul cabinet, în Brăila

Sub unghiile doctoriței ucise cu sânge rece au fost găsite două tipuri diferite de ADN: ADN-ul suspectului principal din acest dosar, care se află deja în spatele gratiilor, în arest preventiv, și un alt ADN, al unei persoane de sex masculin care până în momentul de față nu a fost încă indentificată de anchetatori, informează România TV.
Așadar, sunt așteptate rezultate extrem de importante în acest caz, rezultate ADN care să demonstreze dacă acele urme de sub unghii erau, de fapt, din cavitatea bucală a suspectului principal, reținut de oamenii legii, așa cum el susține, sau dacă între victima și agresor a existat o luptă, iar probele ADN sunt, de fapt, de pe pielea bărbatului.

Analiza urmează să stabilească exact dacă varianta adevărată este sau nu cea a suspectului principal.

Oamenii legii fac investigații ample și în ceea ce privește cuțitul care a fost găsit la percheziții. De asemenea, este așteaptată și clonarea telefonului mobil al doctoriței pentru a vedea ce mesaje și ce telefoane a primit sau a dat în ultimele momente din viață, dar și o expertiză asupra hainelor suspectului principal, pentru a se stabili dacă există probe ADN care să aparțină femeii ucise.

Principalul suspect în cazul crimei din Brăila a contestat măsura arestului prevenitv

Astăzi, 30 iulie, principalul suspect în cazul crimei din Brăila a fost scos din spatele gratiilor și dus în fața magistraților de la Curtea de Apel Galați.

Bărbatul a contestat măsura arestului preventiv și speră să îi înduplece pe oamenii legii fie să îl plaseze în arest la domiciliu, fie sub control judiciar.

Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate

Plată sigură și protejată
Alătură-te comunității noastre de susținători
Donația ta lunară ne ajută să planificăm și să continuăm să informăm corect și echidistant
Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate

Plată sigură și protejată
Contribuția ta face diferența
Ne ajuți să rămânem independenți și să aducem informații de care ai nevoie
Articol recomandat
Incident naval în Marea Neagră, în apropierea României. O navă sub pavilion Liberia a fost avariată, autoritățile iau în calcul impactul cu o dronă maritimă sau explozia unei mine
Incident naval în Marea Neagră, în Zona Economică Exclusivă a României. O navă comercială a fost avariată, iar autoritățile analizează posibilitatea unui impact cu o dronă maritimă sau a exploziei unei mine. Un nou incident naval în Marea Neagră a fost semnalat în noaptea de 23 spre 24 iulie, în apropierea graniței maritime a României. […]
Incident naval în Marea Neagră, în apropierea României. O navă sub pavilion Liberia a fost avariată, autoritățile iau în calcul impactul cu o dronă maritimă sau explozia unei mine

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
25 iulie 2026
25 iulie 2026