Prima pagină » Cancan » Andreea Raicu a criticat familiile perfecte de pe social media. „În casele lor curg lacrimile șiroaie”

Andreea Raicu a criticat familiile perfecte de pe social media. „În casele lor curg lacrimile șiroaie”

09 feb. 2024, 10:56,
în Cancan

Într-o postare de pe o rețea socială, Andreea Raicu a criticat familiile perfecte de pe social media. În viziunea vedetei, totul este doar un teatru ieftin, iar realitatea este cu totul alta.

Aceasta este de părere că în mediul online fiecare persoană caută să arate doar părțile pozitive din viața lor. Mai mult decât atât, Andreea vrea o pauză de la social media și își dorește ca interacțiunile ei să fie cât mai personale și să trăiască cât mai conștient.

Andreea Raicu a criticat familiile perfecte de pe social media

Andreea Raicu a spus în postarea ei de pe Instagram că tot mai multe persoane caută o competiție în tot ce postează în mediul online.

„Simt această competiție cu cine postează mai mult și mai extraordinar, cu totul și cu totul special și exclusivist… familiile perfecte care în poze își strigă fericirea, iar în casele lor curg lacrimile șiroaie din cauza aventurilor extraconjugale… sfaturile despre cum să-ți trăiești viața, venite de la fete de 20 de ani care evident nu au o experiență care să le recomande… pozele pline de filtre, care fac ca cele mai multe fete și femei să arate la fel.

Plus milioanele de story-uri despre orice. Există oameni pe care îi admir și îi urmăresc cu drag, dar zgomotul a devenit atât de mare încât de multe ori am senzația că te pierzi când spui ceva relevant. Simt să-mi protejez liniștea, care este foarte prețioasă pentru mine.

Într-o lume în care avem senzația că social media ne ajută să stăm conectați, adevărul este că nu face decât să ne deconecteze de la noi înșine, de la oamenii cu adevărat importanți, oameni cu care nu suntem prezenți pentru că suntem mereu cu ochii în telefon. Sănătatea noastră mintală este foarte mult influențată de calitatea relațiilor pe care le avem și de cât de prezenți putem să fim. Eu îmi doresc să simt liniștea, bucuria și viața alături de oameni cu care pot fi cu adevărat conectată. E unul dintre cadourile pe care India mi le-a dat și intenționez să nu renunț la el”, a spus vedeta.

Andreea Raicu, umilită de fostul iubit, Frank Colin

În urmă cu ceva timp, Andreea Raicu, care a avut o relație cu Frank Colin, a fost umilită de fostul iubit, care a considerat-o o simplă aventură. Cei doi au fost împreună pentru o perioadă la începutul anilor 2000 și păreau să fi rămas prieteni după despărțire. Reacția bărbatului a fost declanșată după ce Andreea Raicu ar fi criticat-o pe fosta soție a afaceristului.

Scandalul a pornit de la faptul că Andreea Raicu a criticat-o pe Maria Marinescu pentru faptul că ar intra în relații amoroase cu foștii ei parteneri. În urma acestor afirmații, Frank Colin, fostul ei soț, s-a simțit nevoit să intervină și să îi ia apăreare, iar atitudinea pe care a abordat-o a fost cât se poate de umilitoare pentru Andreea.

Recent, Andreea Raicu a criticat persoanele care pozează în familiile perfecte în mediul online dar, în realitate, situație este cu totul diferită.

Bugetul.ro
Spaima care vine dinspre UE! Guvernul României ar putea primi ordin să mărească toate salariile actuale din sistemul bugetar în perioada următoare
redactia.ro
Prima decizie importantă luată de americani în privința României imediat după alegerea lui Nicușor Dan ca președinte
Bugetul.ro
Moștenitorul lui Cristian Popescu Piedone nu se joacă. Primarul sectorului 5 vrea să-l facă uitat pe tatăl său și demarează un proiect care i-ar putea aduce și alte mandate
a1.ro
Ce va face Ana Maria Gavrilă după victoria lui Nicușor Dan la prezidențiale. Decizia categorică anunțată în online
Playtech.ro
3.000 de euro, confiscați de bancomat! Când a cerut ajutorul băncii a apărut surpriza: „nu putem face nimic!”
observatornews.ro
Ce înseamnă investiţiile alternative speculative. Guda: "Nu risca banii de care ai nevoie"
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Evz.ro
Data la care vine marele cutremur. Mii de turiști și-au anulat concediile
realitatea.net
Colesterolul redus într-o săptămână. Cinci pași recomandați de nutriționiști
SportpeSurse
Vizită surpriză pentru George Simion în toiul nopții. A dat cu el de pământ!
Playtech.ro
Singura gară din România în care nu a ajuns niciodată un tren. A fost construită la sfârșitul comunismului și abandonată imediat după Revoluție
Dailybusiness.ro
Românii, „salahorii” Europei: Muncim cel mai mult, dar trăim cel mai puțin!
RomaniaTV
Şoc pentru români, se dau banii înapoi. Anunţ oficial de la Curtea de conturi
stiriromania.ro
La 57 de ani, Carmen a devenit cea mai în vârstă mamă de gemeni din România. Partenerul, cu 22 de ani mai tânăr
RomaniaTV
Simion a FUGIT din țară, după ce a pierdut alegerile. IMAGINILE MOMENTULUI. Fotografiile au fost făcute la ora 6.00 dimineața!
redactia.ro
Gestul neașteptat făcut de Gigi Becali în miez de noapte pentru George Simion.
ego.ro
Oana Roman, momente dramatice, EXCLUSIV: ”O relație abuzivă și toxică...”

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`