Prima pagină » Cancan ultimă oră » Anisia Gafton nu a avut parte de susținerea părinților în cariera sa. Actrița a făcut tot posibilul să-și îndeplinească visul

Anisia Gafton nu a avut parte de susținerea părinților în cariera sa. Actrița a făcut tot posibilul să-și îndeplinească visul

11 iun. 2022, 22:00,
în Cancan ultimă oră

Anisia Gafton înveselește atmosfera oriunde ar merge. Talentul său este apreciat de o mulțime de oameni și, cu toate că meseria de comediant i se potrivește foarte bine, nu a avut parte de sprijinul celor care i-au dat viață în momentul în care a decis că vrea să meargă pe acest drum.

Cu toții au susținut-o și au apreciat-o, în afară de părinții ei, se pare, care aveau cu totul alte visuri pentru fiica lor.

Anisia Gafton și Florin Serghei sunt parteneri de cuplu, dar și parteneri în plan profesional. Aceasta are 34 de ani și se mândrește cu talentul de a face oamenii să râdă alături de iubitul său, care, de asemenea, este un actor foarte talentat și apreciat.

În ciuda faptului că nu a primit susținere din partea părinților ei, Anisia nu a ținut cont de acest aspect și a făcut tot ce i-a stat în putință pentru a-și atinge scopul.

Anisia Gafton nu a fost susținută de părinți

Invitată în cadrul podcastului „Roxana te dezbracă de secrete”, Anisia Gafton a oferit detalii admiratorilor ei despre mai multe subiecte. Unul dintre acestea fiind despre începuturile sale ca actor de comedie.

Nu s-a sfiit să recunoască faptul că, o perioadă, a ales să ascundă părinților ei cu ce se ocupă. Anisia nu a renunțat la pasiunea ei, chiar dacă a fost nevoie să-și mintă părinții.

„Părinții mei nu m-au susținut deloc în stand-up.

Doamne ferește, ei știau doar de Stela și Arșinel. Lor le ziceam că fac momente umoristice, că nu știau ce e ăla stand-up. Prima dată m-au susținut, că au zis cine știe ce mare artist în teatru ajung eu. Mama mea era profesoară, e foarte fixată pe educație. Eu nu mi-am luat niciodată părinții la stand-up, le ziceam că plec în oraș. (…) La un moment dat, tatăl meu a auzit când vorbeam cu termeni sexuali și atunci am zis că intru în pământ, dar tot nu am renunțat la stand-up”, a povestit aceasta.

Anisia trăiește o poveste de dragoste cu Florin Serghei de circa 5 ani. Sunt norocoși pentru că au ocazia să lucreze împreună, însă niciodată nu suprapun partea profesională cu cea personală.

„Eu și Serghei suntem împreună de cinci ani. La început, a fost doar o chestie fizică, acum suntem îndrăgostiți ca doi turturei. E o relație chiar frumoasă, îmi face cafeaua de dimineață. Știm să facem diferența între viața personală și cea profesională. Câteodată ne mai luăm în coarne, pentru că eu am niște idei mai ieșite din comun, iar el nu prea e de acord, e mai reținut. Deși știu că am dreptate, mai las eu de la mine”, a mai spus ea.

Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate

Plată sigură și protejată
Alătură-te comunității noastre de susținători
Donația ta lunară ne ajută să planificăm și să continuăm să informăm corect și echidistant
Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate

Plată sigură și protejată
Contribuția ta face diferența
Ne ajuți să rămânem independenți și să aducem informații de care ai nevoie
Articol recomandat
Alexandru Nițu, tânărul dispărut din Sectorul 5, găsit mort lângă București. Anchetă după descoperirea tragică din Bragadiru
Alexandru Nițu, tânărul dispărut din Sectorul 5, a fost găsit mort în Bragadiru, după aproape două săptămâni de căutări. Poliția a deschis o anchetă pentru a stabili toate circumstanțele tragediei. Alexandru Nițu, tânărul dat dispărut la sfârșitul lunii iunie din Sectorul 5 al Capitalei, a fost găsit fără viață într-o zonă izolată din Bragadiru, potrivit […]
Alexandru Nițu, tânărul dispărut din Sectorul 5, găsit mort lângă București. Anchetă după descoperirea tragică din Bragadiru

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
14 iulie 2026
14 iulie 2026