Prima pagină » Cultural » Ce a ucis-o pe Ligia Cosoi? Vestea a șocat pe multă lume

Ce a ucis-o pe Ligia Cosoi? Vestea a șocat pe multă lume

22 dec. 2023, 10:05, 4 ,
în Cultural

Mama Laurei Cosoi, Ligia Cosoi, s-a stins din viaţă şi tot mai multă lume se întreabă ce a ucis-o pe aceasta. La trei ani de la trecerea în neființă a tatălui său, actrița a suferit și pierderea mamei sale. Vestea a surprins pe mulți, deoarece Ligia Cosoi era o persoană plină de energie, o femeie veselă care iubea viața. Din păcate, ea a plecat în lumea de dincolo.

Marți, 19 decembrie, Laura Cosoi a comunicat că mama sa a trecut în neființă. Actrița este profund afectată de durere, mai ales că avea o legătură specială cu ea. Chiar și în prezent, la mai puțin de 3 zile de la deces, vedeta a distribuit un videoclip în care Ligia Cosoi dansa. Însoțind filmulețul, a fost adăugat și un mesaj emoționant.

„Mama, veșnic în pași de dans. Repet cuvântul «mama» la nesfârșit. Îmi este frică de faptul că nu am să pot să-l mai rostesc vreodată. Ma-am, ma-ma, ma-ma ma-ma ma-ma mea iubită…”, a scris Laura Cosoi, pe Instagram.

Și apropiații familiei sunt șocați de moartea Ligiei Cosoi. Nu se așteptau ca femeia să se stingă din viață atât de devreme.

Ce a ucis-o pe Ligia Cosoi?

În anul 2008, Ligia Cosoi a primit diagnosticul de cancer de col uterin, iar în 2021 a reușit să învingă această boală. Cu toate acestea, membrii apropiați ai familieisusțin că recent cancerul a revenit, fiind motivul pentru care mama Laurei Cosoi a pierdut lupta cu viața.

„Nici nu vreau să-mi imaginez prin ce trec fetele, Laura și Alina, plus toată lumea, toate cunoștințele. Era foarte apropiată de familie, de nepoțele, e șocant. În ceea ce privește starea ei de sănătate auzisem clar că a recidivat cancerul, știam că nu e bine, speram să fie ok.

A fost șocant că am văzut o postare la Laura cu un tort aniversar de la mama și apoi a anunțat că mama ei a murit, a fost șocant”, a zis cântăreața Dya, o apropiată a Ligiei Cosoi, pentru Spynews.ro.

Dya, despre mama Laurei Cosoi

Dya, o cântăreață din România, avea o relație foarte apropiată cu mama Laurei Cosoi, iar vestea tragică a afectat-o ​​profund. Dya a aflat că Ligia Cosoi se confrunta din nou cu probleme de sănătate, dar spera că aceasta va învinge boala nemiloasă și de această dată.

„Noi am fost foarte apropiate, am lucrat foarte mult încă de la debutul meu în ceea ce privea toate coregrafiile pieselor pe care le lucram. E adevărat că a avut ceva probleme de sănătate, iar ulterior auzisem că ar fi recidivat acele probleme.

E o veste șocantă pentru tot ceea ce înseamnă cultură, artă în general, doamna Ligia a fost și conferențiar univeristar la Univeristatea de Arte George Enescu din Iași, eu sunt ieșeancă, mă leagă foarte multe amintiri, vorbesc așa cu un nod în gât, m-a devastat această veste.

Am văzut la Laura, am văzut postarea ei și ulterior multe colege de breaslă ne-am anunțat una pe cealaltă.”, a adăugat cântăreața.

Marți, 19 decembrie, Ligia Cosoi s-a stins din viaţă, iar acum s-a aflat ce a ucis-o pe mama Laurei Cosoi.

Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate

Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate

Articol recomandat
FOTO Momente bizare înainte și după atacul de la Casa Albă! Declarația surprinzătoare care a precedat focurile de armă
Atacul armat de la Casa Albă a fost precedat de o declarație șocantă. Evenimentele dramatice petrecute la Cina Corespondenților de la Casa Albă au fost marcate nu doar de atacul armat în sine, ci și de o serie de momente neobișnuite care au avut loc înainte și după incident. Declarațiile și reacțiile unor oficiali prezenți […]
Momente bizare înainte și după atacul de la Casa Albă! Declarația surprinzătoare care a precedat focurile de armă
Comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
28 aprilie 2026
28 aprilie 2026
Articole similare
Ieșenii s-au angajat cu ajutorul specialiștilor AJOFM în primul trimestru din 2026. Cei mai mulți provin din mediul urban
02:00
Ieșenii s-au angajat cu ajutorul specialiștilor AJOFM în primul trimestru din 2026. Cei mai mulți provin din mediul urban
Telefoanele în școli au împărțit părinții și profesorii din Iași! Unii adulți, la fel de dependenți de acestea, spun că nu au încredere în diriginți
02:00
Telefoanele în școli au împărțit părinții și profesorii din Iași! Unii adulți, la fel de dependenți de acestea, spun că nu au încredere în diriginți
Alin Aignătoaei, producător din Iași, va ieși pe piață cu căpșuni la finalul lunii mai 2026: „Eu încerc să anticipez producția și să mențin prețul pe toată durata recoltei”
02:00
FOTO Alin Aignătoaei, producător din Iași, va ieși pe piață cu căpșuni la finalul lunii mai 2026: „Eu încerc să anticipez producția și să mențin prețul pe toată durata recoltei”
Noi construcții vor fi făcute în centrul istoric al Iașului! O afaceristă vrea să ridice blocuri cu două și trei etaje pe un teren în suprafață de peste 2.000 de mp
02:00
FOTO Noi construcții vor fi făcute în centrul istoric al Iașului! O afaceristă vrea să ridice blocuri cu două și trei etaje pe un teren în suprafață de peste 2.000 de mp
Justiția din România îl ajută pe coruptul Costel „Tablă” Alexe! Președintele CJ Iași fuge după prescripție! Judecătorii trag sforile să-l scape de închisoare!
02:00
FOTO Justiția din România îl ajută pe coruptul Costel „Tablă” Alexe! Președintele CJ Iași fuge după prescripție! Judecătorii trag sforile să-l scape de închisoare!
Salonul Ofertelor Educaționale 2026 aduce la un loc cele mai importante licee și colegii din Iași
02:00
Salonul Ofertelor Educaționale 2026 aduce la un loc cele mai importante licee și colegii din Iași
O nouă școală va fi construită în județul Iași! Primăria Mogoșești caută firme pentru executarea lucrărilor. Proiectul depășește 3 milioane de lei
02:00
O nouă școală va fi construită în județul Iași! Primăria Mogoșești caută firme pentru executarea lucrărilor. Proiectul depășește 3 milioane de lei
Cinci elevi cu deficiențe de vedere din Iași au ajuns în capitala Macedoniei de Nord, printr-un proiect Erasmus+. „Un copil nu trebuie să fie cu 10 pe linie ca să reprezinte școala”
02:00
Cinci elevi cu deficiențe de vedere din Iași au ajuns în capitala Macedoniei de Nord, printr-un proiect Erasmus+. „Un copil nu trebuie să fie cu 10 pe linie ca să reprezinte școala”
Primăria Iași propune un plan pentru reducerea zgomotului din oraș! Tramvaiele vechi vor fi retrase, iar polițiștii locali vor avea sonometre
02:00
Primăria Iași propune un plan pentru reducerea zgomotului din oraș! Tramvaiele vechi vor fi retrase, iar polițiștii locali vor avea sonometre
INVOLUȚIE
02:00
INVOLUȚIE