Prima pagină » Actualitate » Cum s-a distrus Brigitte Pastramă: „Toate operațiile le-am făcut pentru bărbații de lângă mine!“ – GALERIE FOTO

Cum s-a distrus Brigitte Pastramă: „Toate operațiile le-am făcut pentru bărbații de lângă mine!“ – GALERIE FOTO

29 sept. 2025, 09:16,
Bogdan TROFIN în Actualitate

Brigitte Sfăt ar fi apelat, până în prezent, la 20 de intervenții estetice. Internauții au rămas surprinși când au văzut cum s-a distrus Brigitte Pastramă. Fostul model și-a făcut prima intervenție în timpului primului mariaj. Între anii 2000 și 2002, Brigitte a fost căsătorită cu afaceristul timișorean Octavian Sfăt, care s-a stins din viață la doar 38 de ani, în urma unui atac de cord.

Cum s-a distrus Brigitte Pastramă!

Brigitte Pastramă are 20 de intervenții estetice, iar aceasta a precizat că toate operațiile pe care și le-a făcut au fost pentru bărbații de lângă ea.

„Totul a început de la fostul meu soț, Tavi, care, de ziua mea, s-a închis în baie cu prietena mea cea mai bună și a băut șampania cu ea. Și mi-a zis: «Ce sunt eu de vină că tu nu ai sâni așa mari ca ea?». Atunci, de nervi, m-am programat la operație fix a doua zi! Eu nu mi-am schimbat implanturile până ce nu l-am născut pe Robi. După aceea am mai avut încă un implant, la Sara, și al patrulea l-am făcut acum! Ultimele sunt garantate pe viață și am și pașaport la ele. Eu toate operațiile pe care mi le-am făcut, le-am făcut pentru bărbații de lângă mine! De la unele operații era să mor! Am făcut embolie pulmonară și era să mor, aveam coastele deplasate”, a declarat Brigitte Sfăt.

De-a lungul timpului, Brigitte și-a modificat forma și mărimea buzelor, a suferit o rinoplastie, și-a pus grăsimea proprie în fese și a suferit mai multe intervenții de remodelare a feței. În primăvara anului trecut, Brigitte își dorea „fire de întinerire”.

Din prima căsnicie, Brigitte are un fiu, Robert. Fostul model mai are o fiică, Sara, din al doilea mariaj cu afaceristul Ovidiu Torj. După mariajul cu Torj, Brigitte s-a recăsătorit cu fostul jucător de tenis Ilie Năstase, de care a divorțat în 2018. Din anul 2019, vedeta este căsătorită cu Florin Pastramă. Perechea s-a căsătorit după doar patru luni de relație. Cununia civilă a avut loc în mai, iar cea religioasă în iulie.

De ce a plecat Brigitte Pastramă din România

În 2023, fosta soție a lui Ilie Năstase și-a lăsat în urmă afacerile și viața din București și s-a mutat în Dubai alături de fiica ei, Sara Torj și de soțul ei, Florin Pastramă. Acolo, vedeta a luat totul de la zero.

Iar acum, după câteva încercări eșuate, pare să fi găsit în sfârșit drumul potrivit.

Mutarea în Dubai a fost, în primul rând, o decizie luată pentru binele familiei. Brigitte Pastramă, în vârstă de 45 de ani, a vrut un mediu mult mai sigur și controlat pentru fiica ei adolescentă, departe de tentațiile nocive din România.

Vedeta a declarat deschis că și-a dorit o viață fără influențe periculoase pentru Sara, mai ales după ce, în trecut, s-a confruntat cu probleme în ceea ce-l privește pe fiul ei, Robert Sfăt, care a avut de-a face cu drogurile. Din acest motiv, Brigitte Pastramă s-a temut ca fiica ei să nu meargă pe același drum și a luat măsuri.

Odată ajunsă în Dubai, vedeta și-a propus să pună bazele unor afaceri. Având o experiență de peste un deceniu în designul interior, primul pas a fost să își deschidă o firmă în acest domeniu, în inima Emiratelor Arabe. Din păcate, visul i s-a spulberat rapid, iar afacerea a dat faliment.

Nedorind să renunțe, Brigitte Pastramă a încercat apoi să își valorifice notorietatea și a devenit influencer, însă nici această activitate nu i-a adus prea multă satisfacție. În urma acestor eșecuri, Brigitte Pastramă și-a luat inima în dinți și s-a înscris la Fashion Academy Dubai, una dintre cele mai prestigioase instituții de profil din regiune.

Ulterior a început un master axat pe realizarea de corsete, în cadrul aceleiași instituții. Vedeta a investit zeci de mii de euro în cursuri și materiale, fără să se uite înapoi. În paralel cu studiile, ea face și un internship într-un atelier din Dubai, sub îndrumarea unui designer recunoscut pe plan local. Deși nu este remunerată, experiența acumulată este foarte valoroasă.

Acum, internauții au rămas surprinși când au văzut cum s-a distrus Brigitte Pastramă.

Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate

Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate

Articol recomandat
FOTO Salariile medicilor ar putea fi stabilite în funcție de performanță! Ce schimbări anunță ministrul Sănătății
Salariile medicilor ar putea fi stabilite în funcție de performanță și de volumul real de activitate, nu doar după vechime sau statut profesional. Ideea a fost prezentată de ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, într-un demers ce vizează reorganizarea și plata gărzilor medicale. Măsura, anunțată public la începutul lunii februarie 2026, urmărește să reducă discrepanțele dintre munca […]
Salariile medicilor ar putea fi stabilite în funcție de performanță! Ce schimbări anunță ministrul Sănătății

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
28 martie 2026
28 martie 2026
Articole similare
Jale în spital. Profesorul are copil cu amanta
02:01
Jale în spital. Profesorul are copil cu amanta
Scădere de 30% a numărului de insolvențe, în primele două luni din 2026. Antreprenorii din Iași se confruntă cu cheltuieli tot mai mari
02:00
Scădere de 30% a numărului de insolvențe, în primele două luni din 2026. Antreprenorii din Iași se confruntă cu cheltuieli tot mai mari
O sportivă de 14 ani din Iași va participa la o competiție de echitație din Belgia. Ilinca Rață vrea să obțină o medalie la CSIO Ch Nations Cup Youth
02:00
FOTO O sportivă de 14 ani din Iași va participa la o competiție de echitație din Belgia. Ilinca Rață vrea să obțină o medalie la CSIO Ch Nations Cup Youth
Teatrul Național „Vasile Alecsandri” din Iași a pregătit 17 spectacole pentru programul divers al lunii aprilie. Cele mai noi premiere au dublă reprezentație
02:00
Teatrul Național „Vasile Alecsandri” din Iași a pregătit 17 spectacole pentru programul divers al lunii aprilie. Cele mai noi premiere au dublă reprezentație
Ea este tânăra de 26 de ani din Iași care îi pune la respect pe fotbaliștii din ligile inferioare. Gina Păduraru: „Am primit și multe înjurături de la jucători”
02:00
FOTO Ea este tânăra de 26 de ani din Iași care îi pune la respect pe fotbaliștii din ligile inferioare. Gina Păduraru: „Am primit și multe înjurături de la jucători”
Gabriel Ciobanu, directorul DSVSA Iași, despre mieii vânduți de Paște: „Există posibilitatea acordării derogărilor de sacrificare a mieilor, pentru o perioadă de două săptămâni”
02:00
FOTO Gabriel Ciobanu, directorul DSVSA Iași, despre mieii vânduți de Paște: „Există posibilitatea acordării derogărilor de sacrificare a mieilor, pentru o perioadă de două săptămâni”
Vestea așteptată de toți copiii! După 8 ani de absență, Circul Orlando revine la Iași cu spectacole pline de emoție, adrenalină și distracție pentru toată familia
02:00
Vestea așteptată de toți copiii! După 8 ani de absență, Circul Orlando revine la Iași cu spectacole pline de emoție, adrenalină și distracție pentru toată familia
Traseele turistice din Iași, căutate de mii de iubitori de natură. Gabriel Doncean: „Săptămâna viitoare o să fie traseele pline de elevi”
02:00
FOTO Traseele turistice din Iași, căutate de mii de iubitori de natură. Gabriel Doncean: „Săptămâna viitoare o să fie traseele pline de elevi”
Doi soți din Iași au investit peste 100.000 de euro într-o afacere cu boxe pentru depozitare. Iată cum a apărut conceptul DepoBox
02:00
FOTO Doi soți din Iași au investit peste 100.000 de euro într-o afacere cu boxe pentru depozitare. Iată cum a apărut conceptul DepoBox
Expoziție de fotografie dedicată actorilor Sarina Krauss și Fritz Braun, la Muzeul Național al Literaturii Române Iași
02:00
Expoziție de fotografie dedicată actorilor Sarina Krauss și Fritz Braun, la Muzeul Național al Literaturii Române Iași