Prima pagină » Cancan ultimă oră » Dana Roba îi declară război fostului soț! Make-up artista vrea să stea față în față cu el
Dana Roba îi declară război fostului soț! Make-up artista vrea să stea față în față cu el

Dana Roba îi declară război fostului soț! Make-up artista vrea să stea față în față cu el

24 iul. 2026, 21:20,
Andreea Ciobanu în Cancan ultimă oră

Dana Roba a oferit un interviu exclusiv pentru Spynews.ro, în urma declarațiilor controversate făcute de fostul soț. Make-up artista are deja planul făcut pentru momentul în care Daniel Balaciu va ieși din spatele gratiilor!

În luna iunie a anului 2023, Dana Roba a trecut prin momente de coșmar, după ce fostul ei soț a lovit-o de mai multe ori cu un ciocan la nivelul capului și a lăsat-o într-o baltă de sânge.

Recent, Daniel Balaciu a făcut o serie de declarații din închisoare despre incidentul care a marcat-o profund pe make-up artistă.

Dana Roba, pregătită să stea față în față cu Daniel Balaciu

Dana Roba a fost la un pas de moarte în urmă cu aproximativ trei ani, atunci când tatăl fiicelor sale a lovit-o cu sânge rece până când a ajuns în stare de inconștiență.

În urma celor întâmplate, Daniel Balaciu a fost condamnat la închisoare cu executare, însă make-up artista a dezvăluit că abia așteaptă să iasă din spatele gratiilor și să-i aplice o corecție.

Mai mult, fosta lui Nicolae Guță se simte mai mult decât pregătită să dea ochi în ochi cu Daniel Balaciu, dar este de părere că acestuia îi va fi frică să se mai apropie de ea, după cum ne-a povestit chiar Dana Roba.

„Orice criminal plânge, orice criminal se întoarce la locul faptei și orice criminal se comportă cum se comportă el în momentul de față (…) Lasă că o să-i aplic și eu lui o corecție când se întoarce înapoi. Eu vreau să ne vedem live, face to face, dacă el are curajul să se apropie de mine. Eu cred că el chiar nu mai are curaj să se apropie de mine (…) Sunt foarte pregătită”, a declarat Dana Roba, în exclusivitate, pentru Spynews.ro.

Ce pedeapsă vrea să-i aplice Dana Roba fostului soț

Iar asta nu e tot! Dana Roba ne-a spus clar și răspicat ce are de gând să-i facă fostului soț, atunci când acesta va fi eliberat. Make-up artista susține cu tărie că Daniel Balaciu a făcut declarațiile respective de ciudă că fetițele nu merg să-l viziteze în închisoare.

De asemenea, pe lângă faptul că vedeta nu le lasă pe cele două fetițe să se apropie de penitenciar, Dana Roba a explicat că Chantal și Celine nu-l mai strigă pe fostul ei soț „tată”, ci „Daniel”.

Make-up artista a recunoscut fără nicio ezitare că-și va învăța fiicele să-l numească criminal pe Daniel Balaciu, atunci când vor crește.

„El e tare în clanță acum de ciudă că a pierdut copiii. Eu știu că cea mai mare frustrare și ciudă a lui e faptul că nu poate să vadă copiii. Nu mai las copiii să meargă la el (…) Cea mai mare pedeapsă pe care i-o dau, mai mare decât ciocanele lui în cap, este că nu mai las copiii să mai vorbească cu el (…) Fetițele nici nu-i mai spun «tată», îi spun «Daniel», iar când vor fi mari îi vor spune «criminalul», o să le învăț să-i spună «criminalul»”, a adăugat Dana Roba.

Declarațiile lui Daniel Balaciu

Chiar dacă Dana Roba spune că-l urăște pe Daniel Balaciu, acesta are o cu totul altă părere. Fostul soț al make-up artistei crede că mama fiicelor sale îl iubește în continuare, declarând că și el are sentimente pentru ea.

În interviul pe care l-a acordat pentru un post de televiziune din Timișoara, Daniel Balaciu susține că ar fi luat-o acasă din milă pe cea pe care a lovit-o puternic cu un ciocan.

„Ea mă iubea 100%. Dana și acum mă iubește. Și eu o iubesc, dar în felul meu. Eu am scăpat-o, eu am ajutat-o. Dana, când era în mocirla cea mai mare și nu i-a dat nimeni nicio șansă, eu am zis: te iau la mine acasă. Nu i-am luat flori, pentru că tot timpul ea și-a cumpărat mereu. Ea voia 50 de trandafiri la 3 săptămâni. 50 de trandafiri? Nu pot să îți iau, Dana, că încă nu aveam apartamentul. Mai întâi trebuie să avem un acoperiș deasupra capului”, a declarat Daniel Balaciu, pentru Tele Europa Nova.

Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate

Plată sigură și protejată
Alătură-te comunității noastre de susținători
Donația ta lunară ne ajută să planificăm și să continuăm să informăm corect și echidistant
Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate

Plată sigură și protejată
Contribuția ta face diferența
Ne ajuți să rămânem independenți și să aducem informații de care ai nevoie
Articol recomandat
FOTO ÎCCJ a respins contestațiile din dosarul Georgescu-Potra, deschizând calea pentru începerea judecății pe fond
ÎCCJ a respins contestațiile din dosarul Georgescu-Potra, deschizând calea pentru începerea judecății pe fond. Înalta Curte de Casație și Justiție a deblocat definitiv procesul penal în care Călin Georgescu, Horațiu Potra și alte 20 de persoane sunt acuzați de acțiuni îndreptate împotriva ordinii constituționale. În ședința din camera preliminară, judecătorii de la instanța supremă au […]
ÎCCJ a respins contestațiile din dosarul Georgescu-Potra, deschizând calea pentru începerea judecății pe fond

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
06 august 2026
06 august 2026