Diana Șoșoacă a transmis faptul că astăzi, 18 iulie 2024, Parlamentul European și-a dezvăluit adevărata față: o instituție care cenzurează și suprimă vocile ce se ridică împotriva dictaturii birocratice și a atacurilor asupra valorilor fundamentale ale națiunilor europene.
Diana Iovanovici-Șoșoacă, avocatul și europarlamentar, un adevărat erou național şi european, a fost escortată în mod abuziv din plenul Parlamentului European după ce și-a exprimat curajos opinia despre credință și libertate.
În timpul discursului său, Diana Iovanovici-Șoșoacă a ridicat o icoană religioasă, simbolizând legătura profundă dintre credința românilor și identitatea lor națională. Ea a criticat vehement politicile impuse de Uniunea Europeană, în special gestionarea pandemiei și politicile de integrare forțată, care amenință suveranitatea națională.
„Parlamentul European și Ursula von der Leyen trebuie să înțeleagă că nu vom accepta niciodată dictatura Bruxelles-ului! Ați ucis oameni și ați suprimat libertăți fundamentale! Românii nu vor îngenunchea în fața tiraniei birocratice! Acest act de cenzură și de abuz de putere reprezintă o insultă la adresa democrației și a dreptului fundamental la libera exprimare a opiniei. Denunțăm cu fermitate această acțiune și cerem respectarea imediată a drepturilor fundamentale ale tuturor reprezentanților aleși. Parlamentul European și Ursula von der Leyen trebuie să răspundă pentru aceste abuzuri și pentru suprimarea vocilor care apără valorile tradiționale și libertățile fundamentale ale cetățenilor europeni. Nu vom tăcea! Credința și libertatea sunt mai presus de orice cenzură!”, a declarat Diana Iovanovici-Șoșoacă înainte de a fi escortată forțat din sală.
imi place. mult.
cred ca este sefa nebunilor! se crede la tarla! Este scroafa nationala! A mers pregatita pentru scandal! Avea recuzita (botnita, saci…!) Ea si tiganii ne-au faut de ras in Europa!
Ceva adevar graieste fiinta asta, dar modul in care alege sa se exprime lasa de dorit…mahala si circ…. sa vedem daca ii mai auzim dulcele grai dupa alegerile din toamna. Cat despre UE…cu o mana a dat si cu 3 a luat. Daca nu aveam resurse, nici nu se uitau la noi.
Se credea in parlamentul Romaniei,nu merge vrajeala peste tot,hooo nebuno faci de rusine neamul romanesc suino
O panarama, o mahalageoica, ca si cei care au votat-o . De ce vorbeste ea in numele Romaniei?! Un specimen toxic, necivilizat si care ne face de rusine. Alooo, diaspora?! Voturile voastre au trimis-o acolo!!! Pe voi va reprezinta, nu pe noi, cei care muncim in tara , platim taxe!
O europa imputita si corcita ! Bravo Diana !
Are ceva probleme se vede, dar ce imi place la ea este ca are sange in vene, care lipseste la majoritatea politicienilor nostri. Am eu o vorba: „mana mortului”.
Va pup jos, prietenii mei! I-am facut si pe astia.
O femeie mahalagioaica fără pic de bun simt.Nu vezi nimic pentru popor făcut de acest europarlamentar,numai circ sa iasă în evidenta!!!
CINE ZICE ĂLA È
Panarama pe banii populimii stiti cat „haleste” pe luna un euoparlamentar?10000 de hepuroi!
8000
Cam 60.000 euro lunar in total !
8.000 salariul de bază
3.000 pentru prezență
30.000 paușal pentru salariu staff
5.000 pentru un office
10. 000 pentru cazări ei și eventual staff
Bonus șofer privat , mașină și bilete gratuite pentru avion , tren etc!
Europenii de rind și românii la fel sunt așa de îndobitociți și nu știu nimic din acesta mafie și lupta pentru un post de parlamentar european !
Erou național și european? Este sponsor?
Sosoaca ,are dreptate in tot ce spune ,dar unele dintre manifestarile pe care le face [ex. tiganiada cu divortul] sunt gindite special de gradati pt ca oamenilor sa li se faca scirba si sa fie IMPOTRIVA NATIONALISMULUI
Valabil si pt Simion [dar acesta s-a dat deja de gol ,sustinindu-l neconditionat pe Zelenski]
Rezultatul se vede din comentariile voastre
Sosoaca si Simion ,nu sunt decit niste actori, ghidonati de aceleasi pers care conduc psd/pnl/usr/etc/etc/etc
Eu cred că domnii cu papion alb s-au comportat destul de elegant cu zavragița în delir
SA NU MAI APARA CA SENATOARE DE IAȘI! NU VREM SA MAI AUZIM DE EA PE MELEAGURILE NOASTRE !
Șoșosoacă, delir psihopupu în Parlamentul European. A fost dată afară de oamenii de ordine în doi timpi și trei mișcări.
Să sperăm că o vor duce la un control la mansardă și apoi acolo unde îi este locul.
Cât de grav afectează nebunia șoșocară imaginea României și cum se va întoarce acest balamuc împotriva fiecărui român din #diaspora o sa vedeti.
BRAVO DNA. O ICOANA LE TREBUIA!
500.000 de habauci printre care si cei din diaspora au votato si i-au dat bilet de avion spre Bruxelles, acuma sa se spele acuma cu ea pe cap. e bun acuma ca-i fac de cacao? pe fata dupa alegeri a fost la receptia Ambasadei Rusiei si a aratat lumii intregi ca ea este omul rusilor, ce mai vreti?
Uitati-va la conținutul comentariilor celor care o susțin aici: vulgare, doar jignitoare la adresa criticilor madamei și pline de greșeli de scriere. Precipitarea in formularea acestor comentarii denotă caracterul isteric, incult și bolnav al susținătorilor ei. Cât despre doamna, sincer, e mai bolnavă psihic decât era Vadim. Se va întoarce la București cu coada între picioare, dacă nu o închid europenii in vreun spital de psihiatrie.
personal, o sustin pe madam Sosoaca. e bine sa existe cineva care sa le mai spuna adevarul contzopistilor de la Bruxelles.
Circul din parlamentul european este tot ptr habaucii care au votat o asa panarama.Ce realizari are urangutanul asta in afara de circ.Ea dupa mandatul de la „Brusel” va fi mai bogata cu cateva sute de mii de epuroi in timp ce populimea va fi la fel de saraca
Romanii care au votat asa ceva si-au irosit pur si simplu voturile pentru ca, cu un asa comportament nu o sa aiba niciodata vreo sustinere in Parlamentul UE sa faca ceva pentru ei, o lege buna pentru romani.
V-a fi marginalizata total si cei ce au votat asa ceva cred ca isi dau seama ca au gresit definitiv, pentru ca asa ceva nu se poate niciunde in lumea asta mare.
mda. dupa capuș tau trebuiau votati yes-manii care voteaza la comanda.
Trebuia dată afară și marțola suli-lgbtq-piride-alături de mumureșean mare mumu la lins belit-bruxelit lgbtq-piride–
Mai da-te in pla calului
ȚI-AI FĂCUT AUTOORTRETUL