Prima pagină » Sport » „Dinamo nu se mai vinde! Băi, fratilor, vin și te omoară în casă!”. Intrarea suporterilor în acționariat bulversează totul

„Dinamo nu se mai vinde! Băi, fratilor, vin și te omoară în casă!”. Intrarea suporterilor în acționariat bulversează totul

03 feb. 2020, 04:00,
în Sport

Intrarea suporterilor în acționariatul clubului Dinamo, prin cumpărarea a 10 la sută din acțiuni, poate avea efecte surprinzătoare pe termen lung.
De mai multă vreme, patronul Ionuț Negoiță a anunțat că este gata să cedeze gruparea alb-roșie pentru o sumă modică, dar tranzacția a căzut indiferent de cei care au fost interesați.
Dumitru Dragomir crede că, acum, vânzarea clubului către un investitor important devine imposibilă.

„În momentul ăsta, după ce suporterii au cumpărat acțiuni, Dinamo nu se mai vinde! Ascultați-mă pe mine! Eu acum nu aș mai băga bani la Dinamo. Băi, fraților, vin și te omoară în casă, că sunt banii lor. Nu vă puneți cu mulțimea! Nici Napoleon, nici Bismarck, nici Ceaușescu nu a câștigat cu mulțimea!”, a declarat Dumitru Dragomir.

Vineri, după ce a preluat acțiunile, asociația suporterilor dinamoviști a virat în conturile clubului aproximativ 100.000 de euro, bani ce vor merge în fondul de salarii al jucătorilor.

Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate

Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate

Articol recomandat
Avertisment dur din partea analiștilor economici! Pensionarii români riscă să rămână fără pensii!
Pensionarii români riscă să rămână fără pensii deoarece România riscă să intre în incapacitate de plată. Deficitul bugetar și datoria publică erau foarte mari, iar agențiile de rating puteau oricând să retrogradeze ratingul de țară al României și să îl trimită la „junk”, moment în care pensiile și salariile nu s-ar mai fi putut plăti. […]
Avertisment dur din partea analiștilor economici! Pensionarii români riscă să rămână fără pensii!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
03 aprilie 2026
03 aprilie 2026