Prima pagină » Cancan » Gabriela Cristea și familia ei, vacanță de coșmar în Grecia! Ce au găsit în vila închiriată

Gabriela Cristea și familia ei, vacanță de coșmar în Grecia! Ce au găsit în vila închiriată

15 aug. 2024, 10:41,
în Cancan

Gabriela Cristea și familia ei se află în vacanță în insula Corfu însă au trăit momente de coșmar la vila din Grecia, unde s-au cazat. Prezentatoarea TV și Tavi Clonda nu au luat în serios avertizările localnicilor în legătură cu posibilele pericole din zonă. Astfel, Gabriela Cristea și soțul ei au avut o întâlnire de gradul zero cu unșarpe.

Gabriela Cristea și Tavi Clonda se află într-o vacanță exotică în Grecia,  alături de fetițele lor. Deși au ajuns de doar câteva zile, evenimentele tensionate nu au lipsit. În urmă cu o seară, după ce au petrecut câteva ore în centrul stațiunii, cei patru s-au întors la cazare și au avut parte de un moment nu tocmai plăcut. Deși localnici i-au avertizat în legătură cu posibilele pericole din zona în care sunt cazați, Tavi Clonda și Gabriela Cristea nu au luat prea în serios, nefiind prima dată într-o vacanță în Grecia, potrivit Cancan.

Gabriela Cristea și familia ei, vacanță de coșmar în Grecia

Momente de panică pentru Tavi Clonda și Gabriela Cristea. Cei doi soți, împreună cu fetițele lor, se află într-o vacanță în Grecia. Deși se bucură de soare, vreme frumoasă și liniște, evenimentele neplăcute nu au lipsit. Cei patru membri ai familiei Clonda au trăit momente de panică în vila în care sunt cazați.

Deși primele zile din vacanță au fost lipsite de griji și relaxante, în urmă cu o seară, cei patru membri ai familie Clonda au trecut printr-o sperietură zdravănă. Aceștia au închiriat o vilă exclusiv pentru ei, însă „musafirii” nepoftiți nu au lipsit. Mai exact, aceștia au dat nas în nas cu un șarpe, întâlnire care i-a îngrozit. În cadrul unei postări pe Facebook, Gabriela Cristea a povestit pas cu pas momentul în care a surprins reptila în vila lor.

„Locația unde stăm este absolut fabuloasă, dar aseară ni s-a întâmplat o chestie. Fusesem oarecum avertizați, doar că nu am luat în serios. Ne-am gândit că am mai fost în Grecia și nu ni s-a mai întâmplat niciodată. Când am deschis ușa casei, să intrăm în casă, am găsit un șarpe. Era fix la ușă, înăuntru, în locație. Vă dați seama, când am deschis ușa și m-am trezit cu șarpele în fața ochilor, mi-a stat inima. Era un pui de șarpe, pentru că cei ajunși la maturitate sunt foarte rari. E doar un șarpe veninos, dar nu trăiește pe unde stau oamenii”, a spus Gabriela Cristea.

Au fost informați asupra pericolelor din zonă

După nefericita experiență, Gabriela Cristea le-a mărturisit urmăritorilor săi ca va încerca să fie mai vigilentă și că va lua în serios avertizările localnicilor. De altfel, în vila în care sunt cazați există mai multe capcane pentru șerpi și un ghid în care turiștii sunt informați de pericolele din zona respectivă.

„Am început să iau în serios toate avertizările pe care ni le-a oferit gazda acestei locații și sunt o grămadă de semne care ne spun să avem grijă că totuși viața în natură aici nu este chiar așa cum sunteți voi obișnuiți. Ideal este că în momentul în care vreți să vă încălțați, să luați papucul sau pantoful și să îl scuturați bine. Dacă vreți să vă așezați într-un loc afară, trebuie să luați perna și să o scuturați bine, ca să nu aveți o surpriză neplăcută”, a mai spus prezentatoarea TV.

Bugetul.ro
Adio, 0,50 lei din garanția SGR! Românii care colectează sticle și PET-uri vor avea parte de schimbări importante în viitorul nu foarte îndepărtat
redactia.ro
Doliu în politica românească. A murit un membru important USR. S-a și filmat înainte să se arunce de la etaj
Bugetul.ro
Orașul în care nu a mai plouat de 600 de ani. Una dintre cele mai exotice capitale de pe planetă se bucură și de un fenomen meteorologic neobișnuit
a1.ro
Artista din România care și-a asumat relația cu o fată. Cum s-a filmat alături de noua ei iubită | VIDEO
Playtech.ro
Moneda din ’75 care se vinde acum cu peste 33.000 de lei. Detaliul care o face atât de scumpă
observatornews.ro
Şapte judeţe intră de la ora 12:00 sub cod galben de ploi şi vijelii, cu grindină şi descărcări electrice
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Evz.ro
Încă un cod galben de la ANM. Situația se complică, furtunile lovesc în forță
realitatea.net
Se anunță scumpiri în lanț. Expiră plafonările pe care Guvernul nu se știe dacă le va mai prelungi
SportpeSurse
VIDEO | Creatura letală, de dimensiuni uriașe, a ieșit la lumină și a ajuns în mijlocul oamenilor
Playtech.ro
Insula din Grecia mai frumoasă decât Santorini. Cazările sunt mult mai ieftine, iar peisajele sunt unice în lume
Dailybusiness.ro
Poți păstra numărul de înmatriculare dacă vinzi sau radiezi mașina? Legea oferă răspunsul clar
RomaniaTV
Bomba zilei! Salarii majorate cu 25% pentru bugetari, diferenţa se plăteşte retroactiv, adaptată la inflaţie, din 2018
stiriromania.ro
La 57 de ani, Carmen a devenit cea mai în vârstă mamă de gemeni din România. Partenerul, cu 22 de ani mai tânăr
RomaniaTV
Românii nu vor mai plăti cash sau cu cardul. Noua metodă de plată care va deveni obligatorie
redactia.ro
Care au fost, de fapt, ultimele cuvinte ale Papei înainte de a muri. Gestul emoționant pe care l-a făcut cu puțin timp înainte să intre în comă
ego.ro
Anca Alexandrescu, de nerecunoscut! În aceste imagini, îți e greu să-ți dai seama că ea este FOTO

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`