O femeie nervoasă pe soțul care nu-i satisfăcea nevoile a pus mâna pe cuțit și l-a înjunghiat. Când a realizat gravitatea faptei, a sunat la 112 să ceară ajutor. Soțul ei era într-o baltă de sânge. Pe fir au intrat și oamenii legii, care au deschis dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de tentativă de omor asupra unui membru de familie. Bărbatul a fost stabilizat de medici, dar a avut nevoie de un timp îndelungat de îngrijiri medicale. Surpriza a fost în momentul în care soțul femeii s-a întors de la spital și a găsit-o în pat cu băiatul ei
Viața bate filmul. Florentina Lăcrămioara și Gheorghe Alexa au fost căsătoriți timp de 32 de ani și împreună au 4 copii, cu vârste cuprinse între 18 și 30 de ani. Dar totul s-a încheiat în cel mai cumplit mod. Florentina a vrut să-l omoare cu sânge rece pe cel cu care și-a împărțit viața atâția ani, înjunghiindu-l cu un cuțit în coapsa dreaptă, atingându-i artera femurală, fapt ce a provocat o hemoragie puternică. În acel moment, femeia s-a speriat și a sunat la 112 să ceară ajutor.
Ulterior, din frică, a spus totul în fața oamenilor legii, care au rămas îngroziți. Din fericire, bărbatul a fost salvat de medicii de la Spitalul „Sf. Spiridon” din Iași, făcându-i o intervenție chirurgicală în regim de urgență, care a împiedicat uciderea sa, dar a avut nevoie de câteva zile bune de îngrijiri medicale.
Nervoasă pe soțul care nu-i satisfăcea nevoile, a pus mâna pe cuțit și l-a înjunghiat, iar mai apoi s-a băgat în pat, dezbrăcată, lângă fiul ei
După ce a ieșit din spital, Gheorghe a vrut să meargă acasă, pentru a-și vedea copiii, dar a rămas încremenit când și-a găsit soția în pat cu fiul său cel mare, în vârstă de 30 de ani. Ulterior, a aflat că le-a spus celorlalți copii să nu îi mai spună lui „tată”, ci fratelui.
„Persoana vătămată împreună cu fiul s-au dus cu uratul prin sat, în timp ce inculpata a rămas acasă, împreună cu celălalt fiu, pentru a pregăti masa. Din cauza unei lovituri la cot, prilejuită de o căzătură, inculpata a avut mâna în ghips, scoţând ghipsul chiar în acea zi, astfel că, având nevoie de ajutor la treburile casnice, în timp ce soţul acesteia umbla prin sat, i-a provocat acesteia o stare de nervozitate şi frustrare. După ceva timp s-a întors fiul ei acasă, acesta din urmă spunându-i că tatăl său a mai rămas la un vecin.
Aflându-se în stare de ebrietate, acesta a mers să se culce, iar la scurt timp s-a întors şi persoana vătămată, şi acesta fiind vizibil în stare de ebrietate, din declaraţiile părţilor reieşind faptul că la persoanele la care cei doi au mers cu uratul au consumat şi câte un pahar de vin. Fiind în mod real afectată de acest aspect, dar şi pe fondul consumului de alcool, inculpata, aflându-se în bucătărie şi curăţând un peşte pentru masa de sărbători, a început să îi reproşeze soţului faptul că a consumat băuturi alcoolice şi că a venit la o oră târzie acasă, a început să profereze injurii, după care cei doi soţi şi-au adresat cuvinte injurioase reciproc.
Persoana vătămată a trecut pe lângă soţia sa, pentru a se duce în ultima încăpere a locuinţei, unde se afla fiul, iar inculpata, având în mână cuţitul cu care aceasta curăţa peştele, s-a dus după persoana vătămată, timp în care certurile dintre cei doi au continuat şi, ajungându-l din urmă, l-a lovit cu cuţitul în coapsa dreaptă, intenţia acesteia fiind cea de a-i aplica o lovitură în zona genitală, în urma loviturii fiindu-i atinsă artera femurală, fapt ce a provocat o hemoragie puternică”, au declarat judecătorii ieșeni.
Vecinul femeii: „Erau în pielea goală”
De asemenea, în fața instanței de judecată s-a confirmat și faptul că aceasta întreține o relație cu fiul său, iar procurorii din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Iași au considerat că este necesară executarea pedepsei în regim de detenție. Astfel, Florentina Lăcrămioara va sta 3 ani în spatele gratiilor.
„Declaraţia persoanei vătămate confirmă consumul abuziv de alcool şi coalizarea inculpatei cu fiul împotriva sa şi faptul că, după întoarcerea sa din spital acasă, cei doi i-au solicitat fiului să nu-i mai spună lui tată, ci fratelui. Mai mult decât atât, din declaraţia martorului Hârjete reiese faptul că persoana vătămată ar fi surprins inculpata şi pe fiul lor în pielea goală, acesta suspectând o relaţie incestuoasă între cei doi.
Aşadar, Parchetul a considerat că, faţă de situaţia familială, astfel cum se conturează din probele administrate, gravitatea faptei, împrejurările şi circumstanţele comiterii infracţiunii, este necesară majorarea pedepsei aplicabile inculpatei şi executarea acestei pedepse în regim de detenţie”, au precizat reprezentanții Parchetului de pe lângă Tribunalul Iași.
Rămâne de văzut dacă se va schimba femeia care a pus mâna pe cuțit și și-a înjunghiat soțul.
Nesfarsite sunt ispravile bostoniencelor. Sa iti iei femeie din boston si sa o aduci / accepti in Iasi echivaleaza cu o condamnare la saracire, plus risc vital. Macar alea de vegasluy is mai domoale: bati in ele si le place si mai cer.
Salbatici rurali
Doamne fereste, ce sunt in stare FEMEILE nascute-n IASI! Si la noi la Cluj exista o femeie din IASI care traia cu cu mai multi barbati, copchii acelei femei(10 la numar) sunt toti cu probleme de tip nino-nino si sunt facuti cu barbati diferiti ! Iasul e micul Ferentari, asta-i clar ! Bucuresti e micul Paris, iar Clujul e micul Berlin…IASUL e micul
Ferentari !
Tipic familiei tradiționale ortodoxe de la sate
Probabil cartierul turcesc din „micul Berlin”…..
de unde stii schizofrenicul dracului ca e din botosani? Ti a spus fiica ta aflata pe centura la pacea? Pai tot ieseanca e chiar daca se prostitueaza in botosani
pai si unde e poza exclusivista ?
am intrat sa o vad dezbracata
Aviz barbatilor: aveti grija sa va satisfaceti sotiile/iubitele. 😜
In Ardeal, nu auzi asa ceva…iar daca se intampla sigur e din Iasi. Da,da,daaaa…jud. Iasi trebuie desfiintat si incorporat in jud. Suceava sau Botosani. Trebuie grabit procesul de comasare a judetelor, rapid. Oraselu Iasi ar putea fi redenumit „micul Ferentari” iar UAIC sa fie redenumita ” Scoala Vietii” ca tot mai multi ieseni au trecut asta la statusul lor pe facebuci …si adusi profesori din Rahova / patza Ratz 🙂
Da,familia ,,tradițională”…
Betivaneala,sportul cel mai practicat la tara.
Minți încețoșate de alcool.
Promiscuitate sexuala.Tineri cu babe,
fetișoare cu moșnegi,nasul cu fina,cumătrul cu cumatra,incesturi…
Există viața mondenă și la tara.Nu se plictisește lumea când numitorul comun este BAUTURA.
Am intrat sa citesc comentariile :)))))