Prima pagină » Cancan » Mihai Găinușă și Oana Paraschiv, șomeri după Asia Express. Ce se întâmplă cu emisiunea pe care o prezentau de șase ani

Mihai Găinușă și Oana Paraschiv, șomeri după Asia Express. Ce se întâmplă cu emisiunea pe care o prezentau de șase ani

08 oct. 2024, 09:47,
Redacția BZI în Cancan

Mihai Găinușă și Oana Paraschiv sunt șomeri după participarea la Asia Express, cei doi anunțând că au rămas fără emisiune. Prezentatorii au pus punct colaborării cu Național FM, unde prezentau de șase ani „Matinalul efervescent”. Chiar dacă nu a dezvăluit motivele, Mihai Găinușă a dat de înțeles că el și colega de emisiune au fost concediați.

După participarea la Asia Express, pentru Mihai Găinușă și Oana Paraschiv s-a produs o schimbare neașteptată în carieră. Dacă în prima parte a anului cei doi au trăit aventuri de neuitat pe Drumul Zeilor, în prezent ei găzduiau matinalul de la Național FM. Dar iată că și acest capitol din viața lor s-a încheiat, potrivit Viva.

Mihai Găinușă și Oana Paraschiv, șomeri după Asia Express

Mihai Găinușă și Oana Paraschiv, cunoscuți pentru colaborarea lor de ani de zile la radio, au făcut echipă și în aventura Asia Express. Fanii celor doi au fost surprinși să afle că Mihai Găinușă și Oana Paraschiv au întrerupt colaborarea cu Național FM, unde realizau emisiunea „Matinal efervescent” încă din 2018.

„Lume, lume! Radio Team Oana și Mișu vă anunță că, din păcate, colaborarea cu Național FM s-a încheiat. Mulțumim pentru găzduire și plecăciune ascultătorilor noștri dragi. Revenim curând cu detalii despre următoarele noastre proiecte. Urmăriți-ne aici. Radio Team și Asia Express continuă”, a scris Mihai Găinușă pe Facebook.

Și Oana Paraschiv a postat un mesaj similar, fără a preciza motivele din spatele acestei schimbări profesionale. Contactat de Paginademedia, Mihai Găinuşă a declarat: „Noi iubim meseria asta, aşa că ne dorim să facem radio. Şi sunt convins că cei care ne apreciază, ne vor urma pe orice frecvenţă vom lucra”, lăsând de înțeles că vor continua tot la radio.

Erau colegi de 6 ani la Național FM

Timp de 13 ani, din 2001 până în 2014, Mihai Găinușă a făcut echipă cu Şerban Huidu la una dintre cele mai longevive emisiuni de satiră, „Cronica Cârcotaşilor”, emisiune difuzată la Prima TV. Cei doi au avut, în paralel, şi matinal la Radio 21 şi ulterior la Kiss FM.

Din 2018, a făcut „Matinal efervescent” la National FM, împreună cu Oana Paraschiv. La rândul ei, Oana Paraschiv a fost prezentatoare de ştiri la Kiss FM şi Magic FM (2006-2008). În 2008 s-a alăturat echipei Cronica Cârcotaşilor, matinalul de la Kiss FM din 2008 până în 2014. Ulterior a fost reporter la Cronica Cârcotaşilor. În 2017, a revenit în radio, la Smart FM, unde s-a ocupat de emisiunea matinală, alături de Marius Tucă şi de actorul Marius Manole.

Participarea la „Asia Express” a fost una dintre cele mai mari provocări din viața lor, însă acum Mihai Găinușă și Oana Paraschiv se pregătesc pentru o nouă etapă, promițând că vor reveni cu surprize pentru publicul lor.

Bugetul.ro
Recalculare de urgență pentru 5 milioane de pensionari! Se întâmplă pe 15 iulie la CNPP, este ordin clar de la ministrul Muncii
redactia.ro
Ce șanse are Mihaela Rădulescu să moștenească averea uriașă lui Felix Baumgartner 
Bugetul.ro
Omul lui Klaus Iohannis a devenit noul președinte CCR. Cine este judecătoarea Simina Tănăsescu, succesoarea controversatului Marian Enache
a1.ro
Ce a postat Mihaela Rădulescu pe rețelele sociale imediat după moartea partenerului ei, Felix Baumgartner. Imaginea emoționantă
Playtech.ro
Declarația de dragoste sfâșietoare pe care Felix i-a făcut-o Mihaelei Rădulescu cu câteva ore înainte sa moara. Momente copleșitoare surprinse de celebrul parașutist
observatornews.ro
Specialiştii explică fenomenul extrem care a avut loc în Bucureşti. Este foarte posibil să se repete
Playsport.ro
Soarta primei mașini electrice românești. Ce s-a întâmplat cu EV-ul produs la Cluj-Napoca, de fapt
Evz.ro
Creșterea prețurilor RCA lovește puternic șoferii. Polițele se scumpesc și cu 50% în 2025
realitatea.net
Creșterile salariale de la începutul anului, anulate de austeritatea lui Bolojan. Câți bani pierd 1,8 milioane de angajați: calcule BNS - VIDEO
SportpeSurse
Cătălin Drulă, noul primar al Bucureștiului. Succesorul lui Nicușor Dan a fost deja decis
Playtech.ro
Gafă uriașă făcută de Nicușor Dan! A fost tras deoparte imediat de președintele Germaniei și corectat pe loc
Dailybusiness.ro
Ce avere a lăsat Felix Baumgartner. Cine sunt succesorii legali ai iubitului Mihaelei Rădulescu
RomaniaTV
Felix Baumgartner a spus 3 cuvinte înainte să moară!
stiriromania.ro
Alex Marcu, sfâșiat de durere lângă sicriul Teodorei. Bărbatul își ia adio de la soție cu râuri de lacrimi
RomaniaTV
BREAKING NEWS! Felix Baumgartner a murit la 56 de ani! Iubitului Mihaelei Rădulescu i s-a făcut rău în timpul unui zbor cu parapanta
redactia.ro
De ce a murit, de fapt, Felix Baumgartner
ego.ro
Știați că Alin Gălățescu are o fiică? Iată ce relație are cu ea și cu mama ei

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
18 iulie 2025
18 iulie 2025