O fetiță de doar 12 ani, din Iași, a fost violată de zeci de ori de fratele ei mai mare. Coșmarul copilei a luat sfârșit zilele trecute, după ce a povestit prin ce a trecut. Individul care a abuzat-o a fost arestat pentru 30 de zile
Ceea ce s-a întâmplat într-o comună din Iași este greu de descris în cuvinte și imposibil de înțeles. George, un tânăr în vârstă de 19 ani, a fost arestat după ce, timp de 5 ani, și-a violat sora mai mică. În comuna ieșeană Ungheni este tensiune maximă după ce s-a aflat de grozăvia petrecută în sânul familiei tânărului. În urmă cu câteva zile, copila în vârstă de 12 ani ar fi mers în vizită la una dintre prietenele sale. După un timp petrecut acolo, a venit vremea să plece acasă, însă atunci a decis să pună capăt calvarului prin care trecea. I-ar fi spus prietenei sale și mamei acesteia că este abuzată chiar de către fratele său. Atunci, mama prietenei sale a luat legătura cu părinții fetei și le-a povestit ceea ce a aflat.
O fetiță de doar 12 ani, din Iași, a fost violată de zeci de ori de fratele ei mai mare
Reporterii BZI au încercat să afle cum s-a putut ajunge la o asemenea situație și cum de, timp de 5 ani, nu și-a dat nimeni seama de ceea ce se întâmpla între frați. Primarul comunei Ungheni a precizat că pentru întreaga comunitate întâmplarea a fost de-a dreptul șocantă.
„Mie nu mi-a venit să cred. Eu pe băiat îl știu, este foarte muncitor, un băiat la locul lui. Familia din care face parte este o familie bună, oameni gospodari. Nimeni nu s-a așteptat la așa ceva. Au fost la noi la primărie și am discutat, nu avea cine să se gândească la așa ceva. Nu știu, este de necrezut”, a spus Iulian Marcu, primarul comunei Ungheni.
Dosar penal, deschis după ce fetița a povestit prin ce a trecut
Povestea a ajuns la urechile polițiștilor ieșeni, care au deschis un dosar penal și au făcut cercetări pentru a stabili întreaga situație. Reprezentanții Inspectoratului de Poliție Județean Iași au făcut câteva precizări.
„La data de 20 noiembrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale Iași au reținut un tânăr de 19 ani, bănuit de comiterea infracțiunii de viol săvârșit asupra unui minor. Din investigațiile efectuate până în prezent, s-a constatat faptul că, în perioada septembrie 2020 – august 2025, acesta ar fi întreținut mai multe raporturi sexuale cu o minoră de 12 ani, prin constrângere și profitând de vulnerabilitatea vârstei acesteia. La data de 21 noiembrie a.c., tânărul a fost prezentat, cu propuneri legale, Parchetului de pe lângă Judecătoria Iași și Judecătoriei Iași”, au transmis reprezentanții Inspectoratului de Poliție Județean (IPJ) Iași.
Individul în vârstă de 19 ani a fost arestat
Individul a fost arestat pentru 30 de zile.
„Admite propunerea de arestare preventivă formulată de Parchetul de pe lângă Judecătoria Iași, în dosarul de urmărire penală, în ceea ce îl privește pe inculpatul C. GEORGE-IULIAN. În baza dispozițiilor art. 226 din Codul de procedură penală, rap. la art. 202 și art. 223 alin. (2) din Codul de procedură penală, dispune arestarea preventivă a inculpatului C. GEORGE-IULIAN, cercetat sub aspectul săvârșirii infracțiunii de viol asupra unui minor, în formă continuată, (un număr nedeterminat de acte materiale), pe o durată de 30 de zile, începând din data de 21.11.2025 și până la data de 20.12.2025, inclusiv”, au decis judecătorii de la Judecătoria Iași.
Trebuie precizat faptul că fetița a fost abuzată de fratele ei ori de câte ori rămânea singură cu acesta. Individul a rămas la casa părintească cu minora după ce sora mai mare s-a căsătorit și s-a mutat împreună cu soțul ei.
Rămâne de văzut ce se va întâmpla după ce o fetiță de doar 12 ani, din Iași, a fost violată de zeci de ori de fratele ei mai mare.
He he, este asteptat cu bratele deschise, va continua sa faca sex acolo unde va ajunge.
Ho, ho, hooo, ce salivează recidiviștii ăia stătuți de 10-15 ani în pușcărie când văd cărniță proaspătă de pedofil cu acte în regulă.
nici o sansa sa primeasca cu executare, cel mult cu bratara la domiciliu sau suspendare ca e prima abatare, stati linsititi!
nu primeste nimic, maxim areste la domiciliu frate sau cu suspendare!
stati linistiti!
SUS NICUSSSSSSSSSSSSSSSOR CEL MAI TAAAAAAAAAREEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!
TIAM VOTAT!!!!!!!!!!!
Aloooo…tovarășu….sugeranistul pulii? Scursura societății românești…ce legătură are președintele cu un pedofil boule??? Este cumva președintele si judecător de instanță…handicapatule…
PENTRU VLADUT: BA RUZO-PEDOFIULE, DC ZICI BA CAS SUGERANIST CA MEREU AM VOTAT USR SI LASCONY SI NICUUUUU. BAAAAAAAAAAAAAAAAA TU ESTI DIN ALA SPION INFILTRAT DIN TARA AIA CARE A FACUT RASBOIUL??????????????????????????????????????????????????????? CE DROGURI FOLOSESTI? DATI ADRESA DE ACASA SI TELEFONUL SA VEDEM. DATI NUMELE MACAR REAL SI COMPLET DAK AI TUPEU BA RUZOFIULE BA SHI ZY UNDEW STAI………………………………??????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
@VLĂDUȚ ai votat cu Calin, as-ai? i-a z-i ba ! t-eam prins !
VLĂDUȚ – O INTREBARE ESTI SI TU PEDO DIN ALA IN NEGARE CARE NE V****** CO***II DAR ESTI IN LIBERTATE? MERGI INAPOI IN CANAL, CU STIMA!
Asta înseamnă autorități incompetente, o fetiță agresată timp de 5 ani și nu știe nimeni: școală, primărie, preot, asistență socială, poliție, etc.
Familia tradițională ortodoxă de 10.000 de ani !
Ești prost din veșnicie și te vei degrada continuu, deci vei fi și mai prost cu fiecare zi care trece pe lângă tine degeaba.
A vostră este bătrînă !, EU am luato de nevastă pe Aisha cînd avea 6 anișori iar cînd a înplinit 9 anișori am făcut de toate cu ea din toate pozițiile
ce imbecil…a nenorocit=o pe viata….bai cat de nenorocit sa fii sa fytzi o fetita de 10-11 ani? ce poti sa simti cu una de 10-11 ani? LOL…cred ca nici nu intra in ea. sunt atatea tirfe in orasul asta, fix la una de 10-11 ani sa te dai ma? si mai ales ca e si sora ta, incredibil cat de nebun poti sa fii ! descreierat total.
Să facă și ea pușcărie !, că sigur are și ea partea ei de vină !
Scapa ala si in cativa ani ajunge primar sau cv stati fara griji, mai bine ar fi sa legaluzati casatoruile intre acelasi sex ca in alte tari!
va rugam sa cresteti TVA ul la 35% su taxele ca sa nu intram in criza, sus Nicusor cel mai tare presedinte dupa 90 incoa si usr psd pnl cei mai taaaaaaaaaaaaaarrrrrrrrriiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!
Votați curcubeul , părinte 1 , părinte 2 , usereul și schimbarea de sex
Unde au fost părinții nu au văzut ce se întâmplă ? Mama este prima care observă comportamentul neadecvat al copiilor unde a fost timp de 5 ani? A știut și nu a vrut să -si reclame băiatul?
Unde au fost părinții nu au văzut ce se întâmplă ? Mama este prima care observă comportamentul neadecvat al copiilor unde a fost timp de 5 ani? A știut și nu a vrut să -si reclame băiatul?
Unde au fost părinții nu au văzut ce se întâmplă ? Mama este prima care observă comportamentul neadecvat al copiilor unde a fost timp de 5 ani? A știut și nu a vrut să -si reclame băiatul?