Prima pagină » Cancan ultimă oră » Adda a ajuns de urgență la spital: „Vine Crăciunul și eu o să plâng în baie”

Adda a ajuns de urgență la spital: „Vine Crăciunul și eu o să plâng în baie”

15 dec. 2020, 20:02,
Antonia Ceausu în Cancan ultimă oră

Momente de panică pentru fanii Addei. Îndrăgita artistă a ajuns de urgență la spital! Aceasta a fost la un pas de moarte după ce a ingerat un medicament care i-a provocat o alergie gravă.

Adda, în vârstă de 28 de ani, a ajuns miercuri noaptea de urgență la o unitate medicală din Capitală. Aceasta a fost la un pas de moarte din cauza unei pastile pe care a înghițit-o.

“Am plecat acum de la spital și merg la un alergolog. Ideea e că am stat toată noaptea la ugențe și azi am revenit, pentru că pe lângă faptul că am avut erupții pe tot corpul, am început să respir foarte greu, să mi se umfle limba și să simt în gât ca și cum aș avea ceva acolo care mă ține și nu pot să respir”, a povestit Adda pe Instagram, după care a revenit cu noutăți.

Artista a declarat că a descoperit cauza problemelor sale de sănătate.

“Am fost la alergolog. Așa doctor mișto nu am întâlnit de mult. 99% s-a depistat cauza. De la o pastilă aparent inofensivă, pe care am luat-o acum 6 zile pentru prima oară în viața mea care, din păcate, provoacă reacții violente și după 5-7 zile de la utilizare. Va fi bine! Cu tratament! Mulțumesc de griji!”, a adăugat solista, pe numele ei adevărat Alexandra Ada Moldovan.

Adda și-a manifestat tristețea cu privire la faptul că este nevoită să țină o dietă timp de nouă luni. Acest lucru îi va umbri perioada sărbătorilor de iarnă și faptul că nu se va putea înfrupta din bunătățile tradiționale.

„De astăzi voi începe o dietă care va dura 9 luni. Este împărțită în trei etape. Primele trei luni sunt cele mai grele și mai ales primele săptămâni. Vine Crăciunul și eu o să plâng în baie”, a dezvăluit Adda pe un cont de socializare.

Celebra cântăreață a subliniat faptul că nu este vorba despre o cură de slăbire ci despre un regim oferit de medic, mai exact o dietă anti-inflamatorie.

„Nu este o cură de slăbire, este o dietă anti-inflamatorie care mă ajută să scap de toxine și tot ce e nasol în organism, pentru că și dezechilibrul ăsta din corp mi-a declanșat alergia severă pe care o am încă de două luni și ceva. Urmează o nouă etapă, eu gândesc pozitiv, mă gândesc pozitiv, probabil o să slăbesc, o să mă usuc de tot. Important este să fiu sănătoasă”, concluzionează aceasta.

De mai mulți ani Adda este căsătorită cu Cătălin Rizea. Acesta este și managerul artistei. Din iubirea celor doi a rezultat un băiețel pe nume Alexandru care pe data de 22 octombrie a împlinit patru anișori.

Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate

Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate

Articol recomandat
FOTO Criză politică majoră în România după demiterea lui Ilie Bolojan. Cine sunt favoriții pentru funcția de premier
Criza politică din România se adâncește după demiterea lui Ilie Bolojan. Trei nume sunt vehiculate pentru funcția de premier. România traversează o perioadă de instabilitate politică accentuată după demiterea Guvernului condus de Ilie Bolojan. Votul din Parlament a deschis competiția pentru formarea unui nou Executiv, iar scena politică este marcată de negocieri intense și incertitudine. […]
Criză politică majoră în România după demiterea lui Ilie Bolojan. Cine sunt favoriții pentru funcția de premier

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
07 mai 2026
07 mai 2026