Marea încercare de împăcare dintre Mișu premarul și vicele Jăravle a eșuat total. Dupa ultimile discuții și certuri din consiliul local, Mișu premarul a fost dispus la așa zise negocieri, mai precis a vrut să-și dea mâna cu dom vice Jăravle. Pentru ca asta să fie posibil, în joc a intrat Marus Danbă. El a mers la Mișu și a fost deacord să se ducă la Jaravle și să vadă cum se poate face pace. Mesajul lui Mișu a fost clar: Jăravle să vină la el, să-și ceară scuze și să fie supus. Când a auzit asta Jăravle a răbufnit și a spus: “Eu nu-mi cer scuze de la infractori!”. Totodată i-a spus lui Marus ca Mișu e depășit de situație și ca el, Jăravle va fi viitoarul premar al Iașului și că orașul ăsta nu mai are nevoie de infractori în funcție. Acum babele nu zic prea multe, dar i-a cam tras-o dom vice lui Mișu…
Negocierea pentru împăcare trebuia să aibă loc în biroul sfințit și atamâiat a preotesei Nescula dar era plecată la poze pe la pașcani bineînțeles în timpul serviciului.
Daniel a spus clar ca nu il intereseaza împăcarea ca oricum într-o lună va fi primar .Majoritatea e făcută PNL + USR + Curaj cu doi vici de la USR și Curaj iar city manager de la PNL . E posibil ca Marcos de la PMPsa fie atras pentru a-l salva de petricos consilierul.
Afară PSD . Nescula deja își strânge lumânările și tămâia iar Gavroche își face bucceaua pentru noul domiciliu de pe dr Vicol. E posibil să fie atrași pentru nouă majoritate oamenii lui Bulaniscu pocăitul Bascu și preacurvitul Falsban care vor asigura și revenirea lui Bulaniscu în fruntea org mun.
Oricum un lucru e bun, pleacă toanta de Nescula și scăpăm de asocierea cu infractorii pesede și haur
Așa-i că te plictisești la muncă, sinecură ce ești? De asta te plătește statul, ca să stai și să scrii comentarii idioate în timpul serviciului? Să vă dea afară Bolojan, putori ce sunteți.
e clar ca pnl nu mai poate continua guvernarea locală alaturi de coruptul pesede iași.Universitarii juravle,iliescu,andrieș,scripcaru etc nu pot sta alături de delapidatorul gavrilas ori praduitoarea de fonduri destinate sinistraților ukrainieni doamna Fox Prescura, universitarii penele trebuie să scape de jugul social democrat negociat de chiricus și care îi va duce la fundul prăpastiei.
forțele tinere și europene vor scoate sub conducerea lui D. J. iașul din criza profundă morală și economică .
E clar de atâția ani că PNL este o adunătură de infractori în frunte cu Chirica și Alexe, plini de dosare penale. Mai aveți și tupeul de a vă da cu părerea, jegoșilor!
Bine ca bate vântul schimbării la Roznovanu. Chirica s-a înconjurat numai și numai de incompetenți, puturoși și puturoase care au blocat totul în “nemernicia lor “ cum ar spune regretatul Gheorghe Dinică .
Daniel duce toată primăria în spate , cucoana Necula e cu numele, cu număratul banilor, cu intervențiile la urbanism și ce îi place mai mult cu Trasu-n poze în timpul programului pe la tot felul de evenimente ( nu ratează unul ) . Luni sau marți a lăsat primăria vraiște și a fugit în timpul programului la Pașcani la ședința de partid de unde a făcut postări sfidătoare. Juravle cu munca și tuta asta cu poze și postări ! Rusineeeeeee
Se știe ca a fost o întâlnire de taină între Juravle și o grupare PSD care l-au asigurat de 3 voturi în CL juravle a pus condiția fără Necula ,fără Gavril .
E clar ca noua majoritate va fi PNL /5, USR / 7 + Curaj 3 și susținerea 1-PMP și 3 PSD ( o susținere tacită cu acordul organizației )
Vom vedea zilele următoare când iar se anunță canicula și ne trebuie bere + semințe de bostan
Cică ”întâlnire de taină”. S-au adunat niște curve politice și au pus-o de un sex în grup marca PNL, cu Juravle în frunte, acest J.D. Vance de Bahlui care împărțea pastiluțe albastre.
Mă Handy,da cum le zici matale mai rar așa ceva. Întâlnirea e cat se poate de reală după cum real e și faptul ca sunt 3 CL PSD ce stau cu buzele ventuza pe bucile lui Chiri.
E clar că PSD trebuie să se delimiteze de jagardele. Mai sunt și oameni serioși în PSD care se pot alătura proiectului lui Daniel de a scăpa Iașul de Chiri și pupincuristii grețoși.
Pe tine Handy nici pastilele albastre nu te mai vindecă ai cocosul mort la datorie .
Danga termina cu porcariile ca nu mai pune nimeni botul.