Prima pagină » Local » Diana Șoșoacă, liderul S.O.S. România, cere audiență pentru prezentarea unui plan economic de redresare a țării
Diana Șoșoacă, liderul S.O.S. România, cere audiență pentru prezentarea unui plan economic de redresare a țării

Diana Șoșoacă, liderul S.O.S. România, cere audiență pentru prezentarea unui plan economic de redresare a țării

30 iun. 2025, 15:02,
Redacția BZI în Local

Președintele Partidului S.O.S. România, europarlamentarul Diana Iovanovici-Șoșoacă, a solicitat oficial acordarea unei audiențe de urgență pentru prezentarea unui set de măsuri economice proprii, menite să contribuie la redresarea situației financiare a României și la asigurarea stabilității politice și economice a țării.

Potrivit documentului transmis, soluțiile propuse se bazează pe modele deja aplicate cu succes în alte state membre ale Uniunii Europene și nu numai.

Inițiativa urmărește să ofere alternative viabile la actualele politici fiscale, astfel încât povara economică să nu mai apese asupra cetățenilor, în special asupra pensionarilor, tinerilor și antreprenorilor.

„PARTIDUL S.O.S. ROMÂNIA, CUI 46178090, cu sediul în București, str. Turda nr. 119, bl. 6, sc. C, et. 1, ap. 52, sector 1, prin Președinte Av. Europarlamentar Diana IOVANOVICI-ȘOȘOACĂ, vă solicităm acordarea unei audiențe de urgență cu privire la prezentarea unui program de măsuri economice proprii pentru redresarea situației financiare a României și pentru a asigura stabilitatea politică și financiară a țării.
Soluțiile pe care vi le propunem au fost implementate și de alte țări din UE și din lume și s-au bucurat de un real succes. Vă mulțumim pentru înțelegere și rog să apreciați bunele noastre intenții pentru a ajuta România și românii, astfel încât povara fiscală să nu mai cadă asupra populației, cu atât mai puțin asupra pensionarilor, tinerilor și antreprenorilor”, a transmis Diana Șoșoacă, președintele S.O.S. România, avocat și europarlamentar.

Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate

Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate

Articol recomandat
Statul ia banii românilor de pe card în ianuarie 2026! Guvernul pune preț pe economiile românilor
Statul ia banii românilor de pe card în ianuarie 2026 prin Programul TEZAUR. Acesta va fi reluat pe 12 ianuarie 2026, iar prima ediție din 2026 a titlurilor de stat FIDELIS este programată să înceapă pe 16 ianuarie 2026. Statul ia banii românilor de pe card în ianuarie 2026 Statul nu intenționează să facă pauză […]
Statul ia banii românilor de pe card în ianuarie 2026! Guvernul pune preț pe economiile românilor
Comentarii
  • Grup masiv de labari!

    Te iubim soso!

  • Umflata asta nu face atac de cord?

  • Special pentru cei ce au scris cele două comentări mai sus!!!
    Respect, doamna Șoșoacă! Într-o țară în care mulți politicieni știu doar să taie, să mărească taxe și să-și protejeze interesele, dumneavoastră veniți cu ceva ce rar mai vedem: soluții reale pentru salvarea României.
    Când pensionarii sunt împinși spre sărăcie, tinerii fug din țară, iar antreprenorii sunt sufocați de taxe, cineva trebuie să aibă curajul să spună „Ajunge!” și să pună pe masă un plan concret de redresare economică. Acel cineva sunteți dumneavoastră. Și România are nevoie de asta. Faptul că cereți audiență oficială pentru a propune soluții aplicate în alte state demonstrează responsabilitate, nu spectacol politic. Nu doar că vă pasă, dar luptați – iar asta e tot ce ne mai dă speranță că nu suntem complet abandonați în criza asta.
    S.O.S. România nu e doar un nume de partid – e un strigăt pentru salvarea unei țări aflate la limită. Mulțumim că sunteți acolo și că încercați, chiar și împotriva sistemului, să faceți lumină în întunericul economic în care ne-au împins alții.
    🇷🇴 Susținem acest demers și așteptăm să vi se dea șansa de a fi ascultată. Pentru că România are nevoie de voci ferme, nu de păpuși care stau în funcții.

  • La cine a cerut audienta si ce plan/soluții a prezentat? Haos complet in redactarea articolului. Sau , doar gargara sosocara. Că sa nu intre sosoaca in uitare.

    • A explicat totul pe pagina ei de FB si in cadrul unei conferinte, unde a prezentat in detaliu masurile pentru a opri cresterea preturilor.
      Simion ce a facut in privinta asta? Dar Georgescu? Dar Nicusor?

  • te iubim mult in gura soso

    …..…………………………..▄█▀█▀█▄
            ▄█▀  █  ▀█▄
           ▄█▀       ▀█▄
           █          █
           █          █
           ▀█▄▄  █   ▄█▀
             █  ▄▀▄   █
             █ ▀   ▀ █
             █       █
             █       █
             █        █
             █       █
             █       █
       ▄█▀▀█▄█       █▄█▀█▄
     ▄█▀▀    ▀          ▀▀█
    █▀                   ▀█
    █                    █
    █           ▄█▄       █
    ▀█         █▀ ▀█       █▀
     ▀█▄      █▀   ▀█    ▄█▀
       ▀█▄▄▄█▀       ▀█▄▄▄█▀

  • Toti sosocarii sa suga belengherul.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
12 ianuarie 2026
12 ianuarie 2026