Prima pagină » International » Regina frumuseții din Marea Britanie intimidează bărbații. „Nu au deloc curaj să mă abordeze”

Regina frumuseții din Marea Britanie intimidează bărbații. „Nu au deloc curaj să mă abordeze”

03 iun. 2025, 14:46,
în International

Regina frumuseții din Marea Britanie intimidează bărbații, iar din acest motiv Harriotte Lane, în vârstă de 24 de ani, spune că este încă singură. Deși are o carieră internațională de succes și o prezență strălucitoare, bărbații nu îndrăznesc să o invite la întâlniri, intimidați de frumusețea ei de regină a concursurilor de Miss și de abilitățile ei de femeie de afaceri.

Harriotte nu se plânge însă de acest lucru: duce o viață luxoasă, călătorește în jurul lumii și își dezvoltă afacerea proprie. De curând, a fost desemnată Miss Grand United Kingdom și se pregătește să reprezinte țara la Miss Grand International, în Bangkok. Tânăra spune că se simte împlinită și inspirată de traiectoria sa și că își dorește să transmită același mesaj altor femei: încrederea și succesul nu sunt de speriat, ci de urmat.

Cum regina frumuseții din Marea Britanie intimidează bărbații prin frumusețea și succesul ei

Regina frumuseții din Marea Britanie intimidează bărbații nu doar prin apariția sa impecabilă, ci și prin încrederea și determinarea cu care își trăiește viața. Harriotte Lane are 24 de ani, o înălțime de 1,83 m, este roșcată și deține propria afacere, un brand de coaching pentru concursuri de frumusețe numit Crown Coach. A câștigat multiple titluri în această industrie și recent a fost aleasă să reprezinte Marea Britanie la Miss Grand International în Thailanda. Într-un interviu sincer, Harriotte a mărturisit că bărbații de vârsta ei o evită:

„Cred că faptul că sunt o regină a frumuseții și am succes profesional îi face să se simtă nesiguri. Nu au curaj să mă abordeze.”

Deși aceste reacții i-ar putea descuraja pe unii, Harriotte rămâne optimistă. Consideră că viața pe care și-a construit-o este una valoroasă și că nu este dispusă să o compromită pentru cineva care nu adaugă ceva în plus.

„Fie că e vorba de prieteni sau un partener, trebuie să fie cineva care contribuie pozitiv în viața mea. Îmi doresc în jurul meu oameni încrezători și valoroși”, a adăugat ea.

Experiența ei în concursurile de frumusețe a ajutat-o să se transforme dintr-o fată timidă într-o femeie puternică, care inspiră.

„Am început timid, cu puțini prieteni. Această industrie m-a ajutat să mă regăsesc și să-mi creez un cerc de prietene ambițioase, care vor mai mult de la viață”, a spus ea.

Antreprenoare și Miss Grand UK, sparge stereotipurile despre concursurile de frumusețe

Departe de imaginea superficială prezentată în filme sau emisiuni de televiziune, Harriotte Lane dezvăluie o altă față a lumii concursurilor de frumusețe. Această industrie, spune ea, nu este doar despre aparență, ci și despre dezvoltare personală, solidaritate și carismă:

„Concursurile m-au ajutat să găsesc o comunitate de femei puternice. Nu este o competiție toxică, cum se crede. De fapt, cele mai multe dintre noi am devenit prietene pe viață.”

Harriotte speră să inspire tinere din toată Marea Britanie, în special din zone mai puțin mediatizate, să creadă în visurile lor.

„Provin dintr-o familie modestă, din Newcastle. Nu trebuie să fii din Londra sau să ai resurse speciale. Dacă ai ambiție și viziune, poți reuși. Eu am început afacerea mea la o vârstă fragedă și am demonstrat că se poate”, a precizat modelul.

La Miss Grand International, unde va reprezenta Marea Britanie, se va evalua nu doar aspectul fizic, ci și inteligența, carisma și implicarea socială a concurentelor.

Harriotte spune că, deși nu a întâlnit încă bărbatul potrivit, este recunoscătoare pentru tot ce a construit. Regina frumuseții din Marea Britanie intimidează bărbații, dar asta e doar un semn că standardele ei sunt exact la nivelul la care trebuie.

Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate

Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
06 decembrie 2025
06 decembrie 2025