Prima pagină » Cancan » Adriana Bahmuțeanu a ajuns de urgență la spital: „Un necaz nu vine niciodată singur”

Adriana Bahmuțeanu a ajuns de urgență la spital: „Un necaz nu vine niciodată singur”

09 apr. 2025, 14:08, 1 ,
Redacția BZI în Cancan

Adriana Bahmuțeanu a ajuns de urgență la spital, după ce în urmă cu două zile protesta pentru drepturile mamelor. Aceasta le-a povestit fanilor că regimul sedentar din ultima vreme a adus-o în această situație. La recentul protest, Adriana Bahmuțeanu s-a aliat cu fosta soție a primului ei partener, care și ea are probleme în a-și vedea copiii.

Luni, 7 aprilie, Adriana Bahmuțeanu a protestat împreună cu Oana Ioniță și Ana Bahmuțean, fosta soție a primului soț al jurnalistei, militând pentru drepturile mamelor, potrivit Unica.

Adriana Bahmuțeanu a ajuns de urgență la spital

La scurt timp după ce a protestat în fața Tribunalului București, fosta soție a lui Silviu Prigoană a ajuns pe mâinile medicilor. Vedeta a povestit pe contul ei de Facebook că are probleme de sănătate.

Adriana Bahmuțeanu, în vârstă de 50 ani, a ajuns de urgență la spital, după ce a protestat alături de Oana Ioniță și Ana Bahmuțan, în fața Tribunalului București. Jurnalista a povestit pe rețelele sociale cum medicii au fost nevoiți să îi facă anestezie, iar imaginea publicată în mediul online i-a îngrijorat pe fanii acesteia.

„Trec printr-o perioada mai dificilă și colac peste pupăză, ca și cum un necaz nu vine niciodată singur, m-am procopsit și cu o rază de sciatică, ce aproape m-a imobilizat!!!”, și-a început vedeta dezvăluirea, după anestezie.

Jurnalista spune că ultimele luni în care a luptat pentru a-și aduce copiii acasă au făcut-o să cedeze fizic. „Deh, 5 luni de viață sedentară, de efort mental susținut să țin moralul sus, de burnout și neliniști copleșitoare și-au spus cuvântul! Dacă vi se pare că în poză asta eram împăiată, fără expresie, pokerface, e de la anestezie”, a precizat Adriana Bahmuțeanu, care a distribuit o imagine cu ea la spital.

A protestat în fața Tribunalului București

Adriana Bahmuțeanu, Ana Bahmuțan și Oana Ioniță și-au unit puterile și au protestat în fața Tribunalului București, pentru a milita pentru drepturile mamelor din România.

„Stop abuzului asupra copiilor! Magistrați, aplicați legea” și „Lăsați copiii lângă părinți! Înstrăinarea copiilor este o crimă” sunt două dintre mesajele pe care acestea le-au scris pe pancarte.

„Am venit azi aici să o susținem pe Ana Bahmuțan, care se judecă de șase ani pentru a-și ține în brațe propriul copil. Am venit în numele tuturor celor care se simt neîndreptățiți pentru că sunt înstrăinați de propriii copii.

Le cerem magistraților, procurorilor să aplice legea. Le cerem președinților celor două Camere ale Parlamentului să modifice cadrul legal astfel încât să fim aliniați cu țările din Uniunea Europeană”, a spus Adriana Bahmuțeanu.

Bugetul.ro
Cutremur provocat de CEC Bank pe piața din România. Banca de stat numărul 1 din țară a decis să intre pe un teritoriu neexplorat, dar foarte dificil
redactia.ro
Doliu în lumea afacerilor. A murit unul dintre milionarii României. A fost unul dintre cele mai mari branduri românești
Bugetul.ro
Adio, 0,50 lei din garanția SGR! Românii care colectează sticle și PET-uri vor avea parte de schimbări importante în viitorul nu foarte îndepărtat
a1.ro
Breaking News | Papa Francisc a murit la vârsta de 88 de ani. Anunțul a fost făcut de Vatican
Playtech.ro
Cum se păstrează corect anafura ca să nu mucegăiască. Ce trebuie să faci cu ea după ce o aduci de la biserică
observatornews.ro
Obiceiul românesc care "s-a lipit" şi de străini. Ce spune un chinez despre micii care au sfârâit pe grătare, la Cernica
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Evz.ro
Scenariu apocaliptic pentru destinația de vis a românilor
realitatea.net
Săptămâna Mare: Perioada cu cea mai mare încărcătură spirituală din an. Ce TREBUIE să faci în fiecare zi, pentru a fi ferit de boală și a avea parte de noroc
SportpeSurse
Ion Țiriac devine inamicul numărul 1 al lui Elon Musk. Ce palmă primește americanul de la miliardarul român
Playtech.ro
Câți câini sau pisici ai voie să ții într-un apartament. Legea e clară, dar puțini o cunosc
Dailybusiness.ro
Poți păstra numărul de înmatriculare dacă vinzi sau radiezi mașina? Legea oferă răspunsul clar
RomaniaTV
Bobonete, în doliu, în ziua de Paște. Vestea tristă pe care le-a dat-o fanilor: Drum bun! Ce seară ți-ai ales, fix stilul tău!
stiriromania.ro
La 57 de ani, Carmen a devenit cea mai în vârstă mamă de gemeni din România. Partenerul, cu 22 de ani mai tânăr
RomaniaTV
Vestea ȘOCANTĂ din ziua de Paște. A murit un actor CELEBRU din Las Fierbinți: S-a stins acum o oră!
redactia.ro
Iubita lui Rareș Ion rupe tăcerea. Acuzații grave la adresa lui Maru după ce tânărul de 20 de ani și-a pierdut viața
ego.ro
Camelia Mitoșeru, mesaj pentru femeile care NU gătesc de Paște! Așa ceva...
Comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`